Výživové okénko
Výživové okénko
Výživové okénko
Výživové okénko
Výživové okénko
Výživové okénko
Výživové okénko

Víte že… první vyhrání z kapsy vyhání?

Toto známé rčení nám říká, že s vítězstvím přichází euforie a pocity neporazitelnosti i neomylnosti. Přesvědčení, že nic špatného nemůže v blízké době přijít. Tento pocit je vražedný – kolik nadějných sportovců už skončilo jen proto, že ve chvílích své mediální slávy propadli euforii a zapomněli na pokoru a budoucnost. Zapomněli, že stejně jako stroj i lidské tělo potřebuje čas na odpočinek, servis a revizi. Jen u lidského těla tomu říkáme regenerace.

Budete-li odpočinek, servis, revizi či regeneraci podceňovat, přijde kolaps – to vychází z fyzikální zákonitosti akce a reakce. Zatímco zkolabovaný stroj můžeme vyměnit za odpovídající obnos peněz, když se nějak „poroucháte“ vy, jste jako jedinečný tvor plnohodnotně nevyměnitelný, a to za žádné peníze. Proto se vyplatí do kvality vašeho odpočinku a servisu/regenerace vašeho těla investovat dříve, než se to zadrhne.

 

Kdo na regeneraci nešetří, má za tři

Náročné sportovní výkony, což jsou všechny závody i rozvojové vytrvalostní tréninky, vyžadují plus minus 48hodinovou regeneraci. Což si málokdo uvědomuje a spíš se domnívá, že pro kvalitní regeneraci postačí potréninkový strečink. Nestačí. Ten totiž vypocené tekutiny, vyčerpanou energii, stavební látky pro svalová vlákna ani ztracené minerální látky nedoplní.

Berte proto základy regenerace opravdu vážně a ona vám vaše snažení vrátí hned třikrát:

 

1. přínos je popsaný výše

Průběžnou regenerací na odpovídající úrovni předejdete tomu, aby se ve vašem těle za delší či kratší dobu něco zadrhlo a přestalo fungovat (sval, šlacha, chronická únava, dlouhodobý nedostatek energie atd.).

 

2. přínos souvisí s růstem výkonnosti

Ke zvyšování výkonnosti dochází díky úžasné vlastnosti organizmu adaptovat se na předchozí zkušenost. Tak například sport – po výkonu se nejdříve tělo vyrovnává s mnoha potížemi: úbytkem energie, poškozením svalových vláken, úbytkem tekutin, minerálních látek, přebytkem laktátu v organizmu atd. Tento proces ukrojí významnou část z uvedených 48 hodin. I když se organizmus dostane zpět na úroveň před sportem, proces adaptace ještě nekončí.

 

Plynule přejde do fáze „poučení“, tedy na základě předchozí zkušenosti se předzásobí na další výkon podobný tomu nedávnému s cílem zvládnout příště výkon delší nebo náročnější. Tedy roste nám výkonnost. Ale jen s podmínkou, že během procesu adaptace regenerujeme potřebnou dobu a doplňováním potřebných živin a energie, a to těch spotřebovaných i vytvářených do zásoby.

 

3. přínos regenerace je psychická pohoda

Dovedete si představit někoho, kdo je dlouhodobě vyčerpaný, v chronické dlouhodobé únavě, se zdravotními potížemi, s nedostatkem energie, a přitom je optimistický, radostný a usměvavý? V takovéto náladě, chtě nechtě, může být jen ten, komu se daří po sportu doplňovat svému tělu dostatek energie i živin, tedy regenerovat dle fyziologických potřeb organizmu vytrvalce.


Enervit R2: Regenerace, kterou skutečně cítíte

Jak jsme uvedli výše, základem správné regenerace je vrátit tělu zpět vypocené tekutiny, vyčerpanou energii, stavební látky pro svalová vlákna a ztracené minerální látky. Správná regenerace je tedy hodně závislá na výživě. Tělo je po sportu „vyšťavené“ a žádá si vše, o co přišlo. A potřebuje to hodně rychle. Proto existují regenerační nápoje, které sportovcům výrazně pomáhají s regenerací. Enervit R2 Sport je legendou a nedají na ni dopustit hobíci ani profesionálové.

Regenerační nápoj Enervit R2 Sport urychluje procesy obnovy sil organizmu po závodě, tréninku a po déletrvající fyzické aktivitě. Obsahuje komplex toho, co unavené tělo potřebuje bezprostředně po výkonu: velké množství různých druhů sacharidů (dextróza, sacharóza a maltodextriny) v jednoduché formě pro rychlé doplnění vyčerpaných zásob energie, aminokyseliny (L-glutamin a BCAA), které putují přímo ke svalovým vláknům a přispívají tak k jejich obnově a zachování, a také mix potřebných vitaminů, antioxidantů a vypocených minerálních látek.

Chcete si Enervit R2 Sport rovnou koupit? Navštivte náš e-shop!