Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Cyklisté z PARDUS – TUFO Prostějov míří do sezony s Enervitem a řadou novinek

V otázce sportovní výživy mají jasno a na jejich volbě Enervitu se nic nemění. Změn ale jinak před novou sezonou hlásí hodně: cyklisté PARDUS – TUFO Prostějov představili na tiskové konferenci nová kola, dresy i řadu nových tváří. Kdo tedy tvoří úspěšný český tým pohybující se na silnici i na dráze, a které závody budou pro členy Enervit Teamu stěžejní?

Páteř silničního závodního programu budou tvořit závody kategorie UCI a už teď má tým pozvánky na závody první kategorie. Například Okolo Maďarska, Bělehrad – Banja Luka a další závody v Polsku. Prostějovský tým však nehodlá zanedbávat ani účast v Českém poháru na silnici, který začíná už tento víkend tradičním závodem Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš.

Bohatý bude opět i závodní program na dráze, u něhož je opět samozřejmostí účast na vrcholných závodech na domácím velodromu, tedy GP ČSC a GP Prostějov – Memoriál Otmara Malečka.

V jakém složení se tým z Prostějova představí ve své šesté sezoně v kategorii kontinentálních týmů?

Wojciech Pszczolarski a Luděk Lichnovský - oba delší dobu patří k oporám týmu jak na dráze, tak na silnici. Proto zůstala právě tato dvojice páteří nově se tvořícího týmu.

Karel Hník - závodník, který svou kariéru výborně rozjel v belgických cyklokrosových týmech a v Polsku nakoukl do světa profesionální silniční cyklistiky.

Mykyta Zubenko – ukrajinský cyklista by měl tým posílit především na silnici.

Daniel Babor – odchovanec TJ KOVO Praha přichází ověnčený juniorskými tituly mistra světa i Evropy ze scratche, na které by rád navázal i v kategorii U23. Rychlostní předpoklady by však chtěl uplatnit i na silnici.

Karel Tyrpekl – loni se předvedl 2. místem v silničním závodě na MČR v Žiaru nad Hronom a právě na silnici by měla být jeho hlavní síla.

Tomáš Bárta – odchovanec prostějovského týmu s řadou juniorských úspěchů na dráze i silnici. Na kontě má i umístění v TOP 20 na mistrovství Evropy v silničním závodě v dánském Herningu.

Marek Dolníček – dráhař i silničář přicházející z TJ Favorit Brno.