Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Helena Karásková osmá na MS v terénním triatlonu!

Další umístění v TOP 10 na mistrovství světa Xterra na Havaji má na kontě členka Enervit Teamu Helena Karásková (Erbenová). V posledním závodě sezony, který byl pro ni zároveň vrcholem, obsadila 8. místo. „Výsledek to určitě není špatný, ale také to nebyl můj úplně dobrý den, kromě plavání. Nohám chyběla síla,“ přiznala po závodě. Přesto opět dokázala, že ve světě terénního triatlonu patří k absolutní špičce.  

Na Havaj se Helena Karásková vydala už posedmé a opět si s sebou vezla i sportovní výživu Enervit. Tentokrát se speciálně připravovala na plaveckou část, ve které na soupeřky ztrácí nejvíc, a svůj výkon si pochvalovala. „Bylo z toho sice 16. místo, ale čas 26:22 je pro mě obrovským zlepšením.“

Na cyklistickou část se hodně těšila, od začátku ale cítila, že to není úplně ono a hned ve druhém sjezdu řešila technické problémy. „Asi jsem chytila do přepážky klacek a řetěz mi vyskočil mimo kladku. Myslela jsem, že se mi tam namotala tráva, a i když kolo vyluzovalo podivné zvuky, jela jsem dál. Pak už to ale drhlo moc a ani to nechtělo řadit. Když jsem slezla, zjistila jsem, že řetěz není tam, kde má být a ztratila půl minuty.“ Kolo pak jelo bez problémů, jenže přišla další potíž, tentokrát s občerstvením. „Podařilo se mi ztratit flašku s ionťákem od Enervitu. Do depa už to naštěstí nebylo moc daleko, přesto jsem měla pusu zalepenou a napila bych se i z louže, kdyby tam byla,“ popisuje závěr cyklistické části Helena Karásková.

V depu patří člence Enervit teamu 9. místo, bere gely Enervitene a vybíhá na závěrečnou část závodu. I v té ji bohužel potkaly problémy, tentokrát s kotníkem, který si nepříjemně pohmoždila. „Stačila chvíle nesoustředění a bylo. Na chviličku jsem úplně vypla a hned mě probrala ostrá bolest. Zanadávala jsem si a chvíli trvalo, než jsem zase mohla normálně běžet,“ popisuje své strasti na trati. „Pak se mi najednou začalo běžet docela dobře, krok šel natáhnout. Ale jakmile přišel kopeček, bylo to jako náraz do zdi… Sice jsem se blížila holkám vepředu, ale bylo mi jasné, že do pátého místa už to nedám, potřebovala bych ještě nějaký ten kilometr.“

Helena Karásková v závěru ještě zdolá jednu soupeřku a při svém sedmém startu na mistrovství světa dobíhá na 8. místě. „Výsledek to určitě není špatný, ale také to nebyl můj úplně dobrý den, kromě plavání,“ uzavírá své povídání z havajského dobrodružství, které uzavřelo letošní sezona, v níže se stala vítězkou evropské tour Xterra (více zde).