Aktualita
Aktualita
Aktualita

Jizerská 50: Rekordní, vyprodaná, úspěšná

Tři závodní dny v Bedřichově letos pokořily rekord. Na start se postupně postavilo 7 258 lyžařů, což je nové historické maximum. Nejvíce účastníků hlásí i hlavní závod na 50 kilometrů, který byl vyprodaný a přihlásilo se do něj 4551 sportovců. Vyprodané byly i dětské závody nebo boje firemních štafet, ve kterém Enervit Team obsadil třetí příčku.

Bronzovou štafetu Enervitu tvořila čtveřice Jan Hruška, Klára Moravcová, Štěpán Kaliba a Martin Švarc. Členům Enervit Teamu se ale dařilo i v individuálních startech. Třeba Klára Moravcová stála na stupních hned třikrát, když kromě týmového úspěchu vybojovala i prvenství na třicítce volně a 25 km klasicky. Sprint soupaží zase ovládla Šárka Zelenková ze Silvini Madshus Teamu, který také spoléhá na Enervit. I další pódiová umístění patřila členům Enervit Teamu, další si zase zajeli osobní rekordy jako třeba mistr světa v OCR běhu Petr Vinický na 30kilometrové trati.

V hlavním závodě na 50 km byl nejrychlejším Čechem Stanislav Řezáč ze Silvini Madshus Teamu na 18. místě, vítězství si připsali Nor a Švédka – Morten Eide Pedersen a Britta Johanssonová Norgrenová. Češka Kateřina Smutná dojela druhá. Celkem se v závodech Jizerské 50 představili lyžaři 30 národností.

Jizerská 50 čítala 6 závodů dospělých a 9 dětských a jejím výživovým partnerem byl opět Enervit. Energii jsme dodali všem lyžařům, kteří chtěli být na závod dobře připraveni po všech stránkách, a to díky našemu týmu v obchodním centru Nisa, kde probíhalo předávání startovních čísel, i stánku přímo na bedřichovském stadionu. I letos se velké oblibě těšily speciální výživové balíčky podle očekávané doby trvání sportovního výkonu. Využít našich časových výživových plánů můžete i při svých dalších sportovních akcích, univerzální balíčky najdete na našem e-shopu.

Dalším závodem seriálu SkiTour bude už nadcházející víkend Jesenický lyžařský maraton (JeLyMan), který se jede 24. a 25. 2. I na něm samozřejmě budeme s naším červeným stánkem Enervit, abychom vám pomohli sportovat lépe!