Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Kajakář Vít Přindiš po bronzovém MS: „Šampionát beru pozitivně.“

Na světovém šampionátu ve vodním slalomu v Brazílii obhajoval dvě medaile z loňska. V týmovém závodě to opět cinklo, Vít Přindiš bral s parťáky bronz. V tom individuálním se člen Enervit Teamu opět probojoval do finále, kde mu patřila sedmá příčka. „Hned po finálové jízdě jsem byl zklamaný, protože to nebyl výkon, který jsem chtěl ve finále předvést. S odstupem ale sedmé místo na mistrovství světa beru pozitivně. Třetí místo v týmech a čtvrté místo v krosovém závodě podtrhly úspěšnou sezónu,“ říká v rozhovoru aktuálně vedoucí muž světového žebříčku kajakářů.

Před startem světového šampionátu jste měl obavy, jak organizátoři budou pořadatelství zvládat. Jak se jim to nakonec dařilo a jaké mistrovství bylo ve srovnání s jinými?

Naštěstí se nakonec mistrovství uskutečnilo, ale kvalitou to neodpovídalo ani úrovni Českého poháru. Chyběla pořádná obrazovka, live výsledková tabule, zázemí pro závodníky bylo hodně ubohé a pro diváky naprosto žádné…


Vy jste ale začal dobře – ziskem medaile v týmech. Pomohlo vám to do individuálního závodu?

Určitě bylo skvělé začít mistrovství medailí, hned člověk ví, že nepojede domů s prázdnou. Ale taky jsme věděli, že máme na zlato. Jeden z parťáků si bohužel vybral slabší den, ale v tom jsou týmové závody zrádné i kouzelné zároveň. Já osobně jsem se svým výkonem spokojený a s medailí také.


Vaším druhým závodem byl ten individuální, ve kterém jste obhajoval stříbro z loňska. Jaká byla trať a jak se pro vás závod od kvalifikace vyvíjel?

Jak trať na kvalifikaci, tak i semifinále se mi líbila. Kvalifikaci jsem zvládnul první jízdou, což bylo ten den velice důležité, kvůli extrémnímu horku. Semifinále se jelo až za další dva dny v podvečer, což byl netypický termín, ale i tuto nejtěžší část závodu, kdy ze čtyřiceti závodníků postoupí do finále jen deset, jsem zvládnul. Ve finále to bohužel nebyl výkon, který jsem chtěl předvést, ale s odstupem sedmé místo na mistrovství světa beru pozitivně.


V Brazílii jste strávil dost času, absolvoval řadu tréninků a závodních jízd. Jak jste doplňoval energii a regeneroval?

Snažil jsem se primárně vyhýbat pohybu na slunci, které bylo vyloženě spalující a v kombinaci s vlhkostí měl člověk pocit, jako by se vařil. Na vodu jsem si bral i ledové ručníky, kterými jsem si chladil krk. Nezbytnou součástí byl i iontový nápoj Enervit Isotonic Drink, který mi pomáhal vyrovnávat ztráty tekutin a důležitých živin. Měl jsem s sebou i dostatečnou zásobu regeneračního nápoje Enervit R2 Sport, který využívám po každém náročném tréninku, a  také tablety s aminokyselinami Enervit BCAA.


Po skončení šampionátu jste vyrazil do And. Udělal jste si posezonní dovolenou?

Říjen je skoro jediný čas v roce, kdy mají vodní slalomáři volno. Já využil toho, že se mistrovství konalo v Jižní Americe, a vyrazil se svojí přítelkyní do Peru. Naplánovali jsme několik treků a s průvodcem vyrazili i na jeden pětidenní, kde jsme přespávali ve stanech ve výškách okolo čtyř tisíc metrů nad mořem. To byl obrovsky intenzivní zážitek. Vyrazili jsme na přibližně dvacet dní a ihned po návratu jsem začal s přípravou na příští sezónu. Nejdřív v Praze, pak odlétám na soustředění do Francie a Španělska.