Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Silvini Madshus Team ukončil úspěšnou zimní sezonu a už zase závodí a trénuje

Opět byli vidět v prestižním seriálu dálkových běhů na lyžích Visma Ski Classics, Stanislav Řezáč byl dokonce nejlepším z českých mužů v celkovém pořadí. Na kontě mají i řadu úspěchů z českých běžkařských seriálů a také 220km dobrodružství ve Švédsku – nejtěžší a nejdelší závod v běhu na lyžích Nordenskioldsloppet. Ředitel Silvini Madshus Temu Marek Pazderský tak může být spokojený a už je plně ponořen do „letní“ sezony – tréninků i závodů na kolečkových lyžích.

Jste známí jako tým, který funguje i mimo běžkařskou sezonu a sníh. Jaké akce chystáte na letošní jato a léto?

Naši sportovci vyrážejí na spoustu běžeckých i cyklistických závodů po celém světě, v týmu máme i triatlonisty a horolezce. Máme připravenou velkou řadu soustředění na kolech, kolečkových lyžích i běžecký speciál. Chceme navíc tyto sportovní kempy více rozšířit i mezi širokou veřejnost, aby si mohla zkusit, jaké to je se připravovat pod profesionálním vedením.

 

Na čem je třeba mimo sezonu potřeba nejvíc pracovat, a jak vypadají vaše tréninky? Máte nějaké společné, nebo jede každý na sebe?

Pracujeme v podstatě na všem – na síle, vytrvalosti, rychlosti, obratnosti, váze… Každý trénuje individuálně, 2-3x týdně máme společné tréninky a každý měsíc minimálně jedno kvalitní soustředění, kde každý dostane řádně do těla.

 

Jak hodnotíte letošní zimní sezonu z pohledu šéfa Silvini Madshus Teamu?

Sezonu hodnotím více než dobře. V Česku jsme vyhráli téměř vše, co se dalo a účastnili se závodů ve velkém množství. V zahraničí jsme na všech závodech byli mezi prvními třemi Čechy a objeli vyjma jednoho závodu celou Ski Classics. Ten chybějící závod jsme navíc nahradili mnohem prestižnějším závodem, kterým byl Redbull Nordenskioldsloppet na 220 km, což je nejdelší a nejtěžší závod na světě. Máme za sebou také kvalitně uspořádaný a vyprodaný 7. ročník závodu BoBoloppet na 90 km a letní seriál na kolečkových lyžích včetně MČR při výjezdu na Ještěd.

 

Které závody považujete z vašeho pohledu za ty TOP, které se nejvíc povedly?

Jednoznačně Vasaloppet, který Standa Řezáč dojel už podvacáté v kariéře a počtrnácté v první desítce. To je rekord, který už asi nikdo nepřekoná… Šárka Zelenková-Vyštejnová pak byla jako druhá Češka na 19. místě. Další velmi povedený závod byl právě Redbull Nordeskioldsloppet, kde Standa do poslední chvíle bojoval o první místo, a nakonec byl třetí, Jirka Pliska kousek za ním desátý.

 

Stanislav Řezáč byl opět nejlepším Čechem v celkovém pořadí mužů seriálu Visma Ski Classics. Jak hodnotíte jeho výkony?

Standa potvrdil, že laufař podobných proporcí a podobné výkonosti v Česku prostě není a bohužel ještě asi nějaký pátek nebude. Je to prostě legenda dálkových běhů, na naprosté většině závodů byl nejlepším Čechem. Jen je škoda, že někdy ztrácí oproti světové špičce kvůli dětinským chybám.

 

Které z produktů Enervitu vám během sezony pomáhaly?

Nejvíce sázíme na energetické gely, kterých se při závodech spotřebuje opravdu spousta. Pak jsme si také oblíbili Enervit PRE Sport před výkonem a R2 Sport plus proteinové nápoje po výkonu. Mezi naše oblíbené produkty patří i Enervit Carbo Flow a samozřejmě ionťák Enervit G Sport.