Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

SkiTour začala rekordem, členové Enervit Teamu obsadili stupně vítězů

Bedřichovský Niht Light Maraton zahájil letošní sezonu největšího seriálu v běhu na lyžích v Česku. SkiTour si hned na úvod připsala s téměř 1000 závodníky rekord podniku a hodně vidět byli členové Enervit Teamu, kteří obsadili více než desítku míst na stupních vítězů. Enervit navíc pomáhal všem účastníkům – ať už přímo na trati na občerstvovačkách, nebo na červeném stánku v prostoru startu a cíle.

Poprvé se Night Light Maraton jel ve dvou dnech, a to klasickou i volnou technikou. Na programu bylo celkem pět závodů pro dospělé a další pro děti. Skvěle se vydařil vstup do domácí lyžařské sezony Silvini Madshus Teamu, který spoléhá na Enervit. Jeho členové vybojovali devět pozic na stupních vítězů, na to nejvyšším stupínku pak dokonce dvakrát stála Zuzana Kocumová. Ta ovládla jak dlouhý skatový závod, tak sobotní klasiku. Na distanci 17,5 km byla zase nejrychlejší Eva Marková a členky Silvini Madshus Teamu navíc obsadily všechny tři pódiové stupně.

Parádním výkonem se blýskla také další členka Enervit Teamu Klára Moravcová, která vyhrála jak pátečních 17,5 km volnou technikou, tak sobotní klasickou desítku. V té navíc byla úplně nejrychlejší ze všech na trati, včetně mužů.

Seriál SkiTour pokračuje za 14 dní na Šumavě, kde se jede Kašperská 30 (20. a 21. 1.).