Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Sportovní sobota: půlmaraton, skyrace i MTB závody

Prodloužený velikonoční víkend nabídne kromě pomlázky i spoustu sportovních akcí. Hodně živo bude v sobotu v Pardubicích, kde se běží tradiční Pardubický vinařský půlmaraton, který je zároveň mistrovstvím republiky. V Osečné u Liberce odstartuje letošní ročník cyklistického MTB seriálu Galaxy Stevens a nedaleko se poběží náročný závod Ještěď SkyRace. Na všech těchto akcích bude i Enervit, který podpoří všechny účastníky iontovým nápojem Enervit G Sport na občerstvovacích stanicích.

V Pardubicích a Osečné narazíte i na náš červený stánek, ve kterém si můžete dokoupit vše potřebné pro váš sportovní výkon. Na Pardubickém vinařské maratonu  už budou k dostání i zbrusu nové energetické gely Enervitene Sport One Hand, které snadno otevřete jednou rukou (více o této novince zde). Energii můžete načerpat i díky energetickým tabletám Enervit GT Sport nebo nadupaným koncentrátům Enervitene Sport a Enervitene Sport Competition.

 

Pardubický vinařský půlmaraton nabídne několik závodů, z nichž hlavním bude bezesporu mistrovství republiky v půlmaratonu. Poběží se ale i desetikilometrová distance (Kiekert Desítka), Lidový běh Vaňka Vaňhy na 1,7 km, součástí je také závod koloběžek nebo Český pohár handicapovaných v půlmaratonu.

 

Seriál MTB maratonů pro širokou veřejnost - Stevens Galaxy série – odstartuje v Osečné závodem Stevens 50 Podralsko. Závody měří 58 a 25 kilometrů, převýšení mají 1016, respektive 514 metrů. Organizátoři ze SpinFit Liberec slibují rychlou a nenáročnou trať vhodnou pro otvírák sezony. Lákají také na možnost příjemného ježdění na lesních zpevněných cestách s krásnými výhledy na dominanty kraje, kterými jsou Bezděz, Děvín a Ralsko. V neděli 16. 4. jsou pak na programu dětské závody.

 

Ještěd SkyRace nabízí „to nejlepší z ještědského hřebenu“, což znamená náročných 24,5 kilometru se 1600 metry vertikálního převýšení.