Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Vasův běh a Birkebeinerrennet: lyžařské legendy v podání Silvini Madshus Teamu

Po Jizerské 50 přišly v rámci seriálu Visma Ski Classics na řadu další dva legendární závody s bohatou historií. Silvini Madshus Team byl vidět jak při Vasově běhu, tak Birkebeinerrennetu. Stanislav Řezáč v obou závodech dosáhl na nejlepší české umístění mezi muži a dařilo se i dalším členům týmu, který při tréninku i závodech spoléhá Enervit.

Velmi úspěšný Vasův běh

Březnový program odstartoval nejslavnějším dálkovým během, švédským Vasaloppetem, který si na účastníky nachystal těžké podmínky. O tom svědčí i o 45 minut pomalejší čas vítěze oproti loňsku. Česká stopa ale byla výrazná. Téměř 50 kilometrů strávil v dvoučlenném úniku Jan Šrail z Bauer Ski Teamu, v cíli byl pak nejrychlejší z Čechů Stanislav Řezáč ze Silvini Madshus Teamu. Při své 20. účasti na Vasově běhu vybojoval skvělé 7. místo a počtrnácté tak byl v elitní desítce! „Standa byl během závodu hodněkrát vidět na špici, skákal do úniků, dřel, tahal tempo. Jeho 7. místo je výsledkem, na který u nás ještě dlouho nikdo mít nebude,“ komentoval úspěch legendy dálkových běhů šéf Silvini Madshus Teamu Marek Pazderský.

Ten mohl mít radost i z výsledků dalších členů týmu. „Kluci od nás tam nechali všechno a zvláště Fanda Landa udivuje svojí bilancí dvanácti Vasáků v řadě. Stále se přitom drží na špici první vlny. V ženách nás mile potěšila svým nejlepším výkonem a výsledkem Šárka Zelenková Vyštejnová, která se vešla do první dvacítky.“

Silvini Madshus Team se navíc skvěle prezentoval i v závodě štafet, který slavnému Vasově běhu předcházel. Čtvrté místo v konkurenci 2 400 štafet je novým českým maximem, které se povedlo vylepšit o celých 25 příček!

 

Náročný Birkebeinerrennet

O 14 dní později pokračoval seriál dálkových běhů Visma Ski Classics v Norsku, kde Stanislav Řezáč potvrdil pozici nejrychlejšího Čecha. Tentokrát dojel na 20. místě, když v náročném závodě zvolil namazané lyže a výjimečně nejel soupaží. „Kousek za ním dojel uzdravený Jirka Pliska, který poslední dva roky zajíždí neuvěřitelné výsledky i přes to, že jako jediný z elity chodí každý den na 8 hodin normálně do práce a na závody si bere dovolenou,“ těšilo Marka Pazderského. V ženách si premiéru na Birkebeinerrennetu odbyla Zuzana Kocumová, která finišovala na 25. místě.

 

Obhajoba vítězství na Ski Tour

Velký počet členů umožňuje Silvini Madshus Teamu boj na více lyžařských frontách najednou, a tak se může pyšnit i úspěchy na domácích tratích. I letos si tahle parta připsala triumf mezi týmy v největším českém seriálu v běhu na lyžích SkiTour, jehož partnerem je Enervit. To ostatně platí i pro samotný Silvini Madshus Team, který na sportovní výživu Enervit spoléhá v tréninku i závodech. „Je až neuvěřitelné, že od doby, kdy se tento seriál jezdí, se nám daří držet vítěznou šňůru. A to i přes to, že se zároveň účastníme seriálu Visma Ski Classics, kde každý víkend nasazujeme naše nejlepší závodníky i servis,“ říká šéf týmu Marek Pazderský.

Silvini Madshus Team se může pyšnit i mnoha individuálními úspěchy: mezi muži byl celkově druhý Václav Sedláček, třetí Ondřej Marek, čtvrtý Pavel Janeček a pátý Marek Černohorský. V první pětici se tak objevila čtveřice jmen ze Silvini Madshus Teamu! V kategorii žen se pak vítězkou stala Zuzana Kocumová a třetí byla Šárka Vojtková, tzv. malou SkiTour (závody na kratší vzdálenosti) zase ovládla Anička-Marie Hejná a Silvini Madshus Team obsadil stříbrnou příčku mezi týmy.

„Náš tým ale není jen o těch nejlepších a své sny si na závodech plnili i mnozí další, kteří sice třeba nebyli na nejvyšších místech, ale i tak nechali na trati všechno, bojovali a poctivě reprezentovali naše barvy. Všem proto patří od našeho vedení velká gratulace a poděkovaní!“ uzavírá Marek Pazderský.