Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Výživové plány: Energie a inspirace (nejen) na Jizerskou 50 RUN

Až v sobotu vypukne Jizerská 50 RUN, a nebo nějaký jiný běžecký závod, vy budete perfektně připraveni. Nejen díky vašemu tréninku, ale i díky výživovému plánu na míru. Podle času, který předpokládáte, že strávíte na trati, vám doporučujeme adekvátní výživu a hydrataci pro co nejlepší sportovní výkon. Jsme specialisté na výživu pro vytrvalce a pomáháme vám sportovat lépe!

Klíčovým zdrojem energie pro každý vytrvalostní sport, kterým je i běh, jsou sacharidy a tuky. Zásoba sacharidů v našem těle je ale vždy omezená a běh ji postupně vyčerpává. Proto je třeba energii pro pracující svaly dodávat zvenčí a také ji co nejvíce čerpat z tuků. Abychom zásoby sacharidů v těle šetřili, a aby nám takzvaně nedošlo. Ideální pro to je právě speciálně vyvinutá sportovní výživa.

Na dobu před startem máme v portfoliu unikátní předstartovní potravinu – speciální želé Enervit PRE Sport s obsahem sacharidů s nízkým glykemickým indexem. Jedná se o lehce stravitelné želé, které nastartuje energetické systémy pro sportovní výkon, zamezuje pocitům hladu a zabezpečuje dlouhodobé uvolňování energie.

Během sportovního výkonu je třeba doplňovat energii, o což se postarají energetické gely a koncentráty Liquid Gel, tyčinky Enervit nebo tablety Enervit GT Sport. Vhodný je i iontový nápoj, který se zároveň stará o hydrataci organizmu a doplnění minerálních látek ztrácených pocením. Například Enervit G Sport nebo G Endurance Sports.

Velmi důležité je myslet na příjem sacharidů i bezprostředně po doběhu, aby vyčerpané zásoby byly doplněny a proběhla skutečně kvalitní regenerace. S tou výrazně pomůže regenerační nápoj Enervit R2 nebo R1, který kromě sacharidů obsahuje také aminokyseliny pro opravu poškozených svalových vláken.

Podrobné výživové plány podle délky trvání vašeho výkonu vidíte níže. Stačí kliknout a konkrétní balíčky si můžete snadno objednat na našem e-shopu. Sportujte lépe s Enervitem!