Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
30/9
ROZHOVOR: Jan Šneberger okusil triatlon mezi profesionály

Když se rozhodl pro start mezi profesionály, chtěl především lepší podmínky pro závodění. Ty přišly, byť hned při své premiéře v Zell am See zažil změnu závodu na poslední chvíli, kdy kvůli sněhu byla vypuštěna cyklistická část. Druhý start v německé Rujáně už si mohl člen Enervit Teamu vychutnat naplno a zažít nabitou konkurenci. „Na startu je pocit ze závodu intenzivnější, člověk není ztracen v davu a mě osobně to přináší hodnotnější, tak trochu VIP zážitek,“ říká Jan Šneberger ke svému křestu mezi profesionály.

27/9
Triatlonista Tomáš Řenč vyhrál Český pohár a chystá se na Ironmana v Barceloně

O jeho celkovém triumfu v rámci seriálu Českého poháru v dlouhém triatlonu bylo rozhodnuto už před posledním závodem, duatlonem v Příbrami. Přesto si na něm Tomáš Řenč sáhl na dno a snažil se připravit na vrchol sezony v podobě startu na Ironmanu v Barceloně, který ho čeká 7. října. O něm i posledním domácím závodu mluví člen Enervit Teamu v našem rozhovoru.

25/9
Běhej lesy zná své vítěze, tři závody jsou ve finále ankety o TOP běžeckou akci

Osm závodů s nezaměnitelnou atmosférou, nádhernou krajinou, převážně měkkým povrchem a špičkovou výživou Enervit přímo na trati. To je oblíbený běžecký seriál Běhej lesy, který letos přilákal přes 13 000 účastníků a zná lesů pána i paní pro rok 2018. Tři z  podniků jsou navíc mezi finalisty ankety serveru behej.com o nejlepší běžecký závod první poloviny roku. Hlasovat pro ně můžete zde.

24/9
Přijďte na seminář o výživě sportovců, mentální přípravě i běžkařských trendech

Chcete se nachystat na zimní sezonu po všech stránkách? Vědět, jak na výživu, aby vaše výkonnost rostla, umět připravit i svou mysli a také lyže do stopy? Navštivte podzimní kemp našich partnerů z Kasper Swix Teamu, který se uskuteční 6. října v Trutnově. Budeme tam i my a v rámci projektu Sportuj lépe nabídneme přednášku o správné výživě vytrvalců.

21/9
Jak ladí formu Silvini Madshus Team? S novými tvářemi a už bez Standy Řezáče

Tři týmová soustředění, osm závodů na kolečkových lyžích a mnoho dalších sportovních výkonů a aktivit mají na kontě členové Silvini Madshus Teamu. Během letních měsíců také opět uspořádali seriál závodů na kolečkových lyžích, který vyvrcholí na konci září, a šéf týmu Marek Pazderský hlásí i personální změny. Především očekávaný odchod Stanislava Řezáče a příchod dvou nových tváří. O letních událostech spojených se Silvini Madshus Teamem prozradí víc v rozhovoru.   

18/9
Letní zprávy z Kasper Swix Teamu: kempy, závody, trénink, soustředění i seminář

Tahle lyžařská parta z Trutnova se ani v létě nenudí a poctivě pracuje jak na sportovní přípravě na zimní sezonu, tak na mnoha projektech i pro další sportovce. Kasper Swix Team v létě opět uspořádal oblíbené sportovní kempy pro děti, zvládl týmové soustředění, mnoho různých závodů a už spřádá plány na novou běžkařskou sezonu. Kromě tréninku myslí i na další stránky přípravy – výživu, psychiku nebo sportovní vybavení. I proto v říjnu pořádá zajímavý seminář. A Jakub Opočenský v rozhovoru prozrazuje, jaké bylo léto z pohledu trutnovského týmu.

15/9
Kajakář Vít Přindiš bude na MS obhajovat dvě medaile, pohárové už má doma

Český pohár potřetí za sebou ovládl, ve Světovém poháru stál potřetí v řadě na stupních. Letošní sezona je pro kajakáře Víta Přindiše úspěšná, její vrchol ale teprve přichází – start na mistrovství světa v Brazílii, kde už člen Enervit Teamu trénuje. Bojovat o medaile bude v individuálním i týmovém závodě a v obou ho čeká obhajoba medailí.

12/9
Slavíme den vytrvalosti!

Není pro vytrvalce významnějšího dne v historii než 12. září. Tohoto dne se před 2508 lety uskutečnila bitva s významnými historickými důsledky pro dnešní vytrvalce - bitva u Marathonu. Zvítězili v ní Řekové, kteří porazili více než dvojnásobnou přesilu dobyvačných Peršanů. Úspěch to byl významný, a tak se řecký voják Feidippidés rozběhl, aby tuto událost co nejdříve předal v Athénách. Běžel více než 42 kilometrů, což po náročné bitvě byla pro vojáka nepřekonatelná dávka vyčerpání, a tak se slovy "Zvítězili jsme" zemřel. 

6/9
Helena Karásková je mistryní světa ve swimrunu: „Byla to asi největší výzva v životě!“

Letos vyzkoušela tuhle disciplínu střídající plavání a běh poprvé a hned se v ní se svým týmovým parťákem Martinem Flintou stala obávanou soupeřkou s myšlenkami na nejvyšší příčky v každém závodě. To potvrdil i její premiérový start na mistrovství světa ve swimrunu, který proměnila v titul mistryně světa. Členka Enervit Teamu tak rozšířila sbírku svých titulů ze světových šampionátů už na pět ze čtyř různých discplín.

30/8
Dětské sportovní kempy pod taktovkou Kasper Swix Teamu opět na jedničku

Už pošesté se členové Kasper Swix Teamu věnovali během prázdnin dětským sportovním kempům v Trutnově. Letos proběhly dva standardní turnusy i jeden ve formě příměstského táboru. Na všech byl úkol jasný – zasportovat si a bavit se. Ostatně i motto závodního týmu, který dlouhodobě spolupracuje s Enervitem, zní „Pojďme si to užít.“ Zajímá vás, jaké kempy jsou a co všechno při nich děti dělají? Přečtěte si rozhovor s organizátorem Jakubem Opočenským a třeba budete chtít příští rok poslat na kemp i své děti…