Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
24/3
Cyklisté SKC TUFO Prostějov vstupují do nové sezony, na některé čeká i 100 závodů

Prostějovský tým v letošním roce vstupuje do své páté sezóny v kategorii kontinentálních týmů UCI a kalendář bude mít opět našlapaný. Řadu závodníků čekají jak závody na silnici, tak na dráze, jako třeba Wojciecha Pszczolarského, který během sezony odjede až stovku závodů. A brzy ho čeká dubnové mistrovství světa na dráze. On i celý tým SKC TUFO Prostějov budou v nabitém programu opět spoléhat na Enervit.

22/3
Seriál Běhej lesy startuje už za měsíc, opět budeme u toho

Atraktivní trasy, výjimečná atmosféra, špičkový servis. To jsou přednosti seriálu Běhej lesy, který je určený pro začátečníky i profesionály a který se vyznačuje mimo jiné tím, že 80 procent tras vede po měkkém povrchu. O jeho oblíbenosti svědčí loňský zájem, vítězství v anketě o nejoblíbenější běžecký závod i fakt, že první ze sedmi letošních podniků byl už od února vyprodaný a navyšuje kapacitu.

20/3
Filip Ospalý trénuje své triatlonové nástupce a sám zvažuje start v některých závodech

Když po loňské sezoně oznamoval konec své profesionální kariéry, rovnou říkal, že u triatlonu zůstane a rád by ještě absolvoval i vybrané závody. Jaká je tedy aktuální situace u trojnásobného olympijského účastníka a člena Enervit Teamu v novém roce? „Zatím mám v termínové listině pět závodů, ale zda v nich budu startovat jako jednotlivec nebo ve štafetě, zatím nevím. Všechno závisí na aktuální formě, mojí motivací je bojovat o vítězství,“ říká v rozhovoru Filip Ospalý.

18/3
Vít Pavlišta má stříbro z Pečecké desítky a vyhlíží Pražský půlmaraton

Minulý víkend se posedmé postavil na start jarní klasiky, Pečecké desítky, a vybojoval stříbrnou příčku. Jeho hlavní jarní vrcholy ale teprve přijdou v podobě Pražského půlmaratonu a maratonu, který by měl být tím závodem, ke kterému směřuje příprava.  „Ta byla přes zimu kvalitní, tak věřím, že ji na nadcházejících závodech prodám. Hlavní teď je zůstat zdravý,“ říká v rozhovoru člen Enervit Teamu Vít Pavlišta.

15/3
Radek Brunner ladí formu na MČR v běhu na 100 km

Už neplatí revoluční novinka, že spolupracuje s trenérem. Radek Brunner se rozhodl jít opět svou vlastní cestou a od začátku roku se připravuje znovu sám. Prvním závodním vrcholem letošního roku bude mistrovství republiku v běhu na 100 km, které se koná 25. března v Plzni, a na které se nyní připravuje v USA. Jak vypadá příprava nejúspěšnějšího českého ultramaratonce a člena Enervit Teamu?

12/3
Radek Jaroš o horolezeckém tréninku, riziku i výživě

Na letošní rok plánuje dvě expedice a během zimy zvládl spoustu kilometrů v bílé stopě, zajel si i tři závody v rámci Jizerské 50. Teď se ale chystá na méně příjemnou záležitost – operaci ramene. Jak je však jeho zvykem, už teď myslí na to, co přijde potom. „Rehabilitace musí být rychlá, v dubnu mě čekají první tisíce kilometrů na Mallorce a na podzim Crocodile Trophy v Austrálii,“ říká nejlepší český výškový horolezec a člen Enervit Teamu, který v rozhovoru vypráví o tréninku, výživě i riziku v horách.

6/3
Dan Polášek absolvoval první SP mezi seniory s osobním rekordem

Loňskou sezonu zakončil ziskem bronzu v celkovém pořadí Světového poháru v ploutvovém plavání mezi juniory a věděl, že ho čeká nová výzva – v 18 letech se postavit mezi muže. Svou závodní premiéru v seniorské kategorii si odbyl na SP v maďarském Egeru, kde se dokázal probojovat do elitní desítky a vylepšit si o sekundu osobní rekord na trati 400 metrů na hladině. „Někteří soupeři jsou i o 10 nebo 15 roků starší než já, takže jsem oproti nim celkem drobek,“ říká pobaveně v rozhovoru.

3/3
Silvini Madshus Team obhájil prvenství na SkiTour a čeká ho Vasaloppet

Loňský triumf ve SkiTour mezi týmy obhájili, na Jizerské 50 nechyběli na pódiu a v prestižním seriálu dálkových běhů Ski Classics bojují o další úspěchy. Řeč je o členech Silvini Madshus Teamu, běžcích a běžkyních na lyžích, kteří jsou v bílé stopě i letos hodně vidět. Stejně jako v předchozích sezonách spoléhají na Enervit a jejich šéf, Marek Pazderský, hodnotí právě skončenou SkiTour i rozjetou sérii Ski Classics.

28/2
SkiTour zná vítěze, v posledním závodě se dařilo členům Enervit Teamu

Jubilejní 10. ročník největšího českého seriálu v běhu na lyžích SkiTour zná své vítěze. Absolutní pořadí ovládli Radek Šretr a Kamila Bořutová, v malé SkiTour (tratě do 30 km) kralovali Josef Vejnar a Anna-Marie Hejná. Tečku za letošním ročníkem, který hlásí téměř 10 tisíc účastníků, obstaral víkendový JeLyMan, ve kterém se velmi dařilo sportovcům z oddílů patřících do Enervit Teamu.

26/2
Na Enervit spoléhá i Běžecký klub České spořitelny

Klub založený v roce 2012 má dva VIP členy: sportovního moderátora Vojtěcha Bernatského a nejúspěšnějšího českého ultramaratonce Radka Brunnera, který už dlouho patří mezi sportovce spoléhající na Enervit. Nově se k němu přidali i všichni členové Běžeckého klubu, který má zhruba dvě stovky aktivních běžců, převážně zaměstnanců finanční skupiny České spořitelny, a to jak současných, tak bývalých.