Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
Aktuality
10/4
Cyklistický rok Petra Hampla: přes 20 tisíc kilometrů a téměř 80 závodů

V únoru oslavil 24. narozeniny a v cyklistickém týmu SKC TUFO Prostějov načal svou druhou sezonu. Během té první dojel na pátém místě v celkovém pořadí Českého poháru na silnici a oblíbil si sportovní výživu Enervit, na kterou tým z Hané spoléhá. Letos ho čeká další porce až 80 závodů, na které se od listopadu pilně připravuje. Jak vypadá jeho cyklistická sezona a co všechno během ní absolvuje?

7/4
Helena Erbenová zahájila sezonu Xterra stříbrem na Maltě!

Už v lednu o sobě dala pořádně vědět, když vybojovala podruhé v kariéře titul mistryně Evropy v zimním triatlonu. Teď zahájila sezonu v seriálu Xterra a opět stála na stupních! Hned úvodní start přetavila do stříbrné podoby a na Maltě si tak připsala další úspěch, tentokrát na poli terénního triatlonu. Jaké jsou dojmy členky Enervit Teamu ze závodu, co ji v letošní sezoně čeká a jak se na ni připravovala? To všechno se dozvíte v našem rozhovoru.

5/4
Za 10 dní startuje cyklistická Stevens Galaxy série 2017

Šest závodů má v itineráři letošní Stevens Galaxy série, seriál MTB maratonů pro širokou veřejnost. Postupně zavítá do Osečné, Mikulova, Jistebnice, Náměšti nad Oslavou, Kutné Hory a Strašic. První závod se jede už za 10 dní, v Osečné je 15. 4. na programu Stevens 50 Podralsko, osmý ročník závodu, který tradičně otevírá novou cyklistickou sezonu. A Enervit u toho samozřejmě nebude chybět!

2/4
Petr Vinický o přípravě na OCR sezonu: trénink na poli i rybníce

Loňskou sezonu zakončil ziskem titulu mistra světa v extrémním překážkovém běhu (OCR) a po náročném ročníku potřeboval chvilku oddechu. Na konci roku se ale vrátil k tréninku a dnes už má za sebou první závody včetně jednoho na běžkách. Petr Vinický má zkrátka sport rád ve všech podobách a jak se dozvíte v rozhovoru, miluje i extrémy. Dočtete se také, jak trénuje, co má za sebou a co všechno ho letos čeká.

30/3
Jsme na Running Expo a For Bikes, dorazte za námi!

Sportovní jaro začíná, alespoň co se týče velkých sportovních veletrhů! Cyklistický For Bikes se letos koná od 31. 3. do 2. 4., tradičně v halách PVA v Letňanech, běžecké Running Expo startuje na Výstavišti v Holešovicích už dnes a potrvá do 1. 4. Na obou pražských veletrzích budeme i my s naším stánkem se špičkovou sportovní výživou, protože ta při sportu nemůže chybět!

27/3
Nejtvrdší kemp orienťáka Miloše Nykodýma: 61 hodin v terénu a 500 km za 17 dní

Na začátku roku odjel do Švédska, aby se mohl kvalitně připravit na novou sezonu a prestižní týmové závody. Součástí jeho pobytu byl i březnový tréninkový kemp, který se konal v Portugalsku. Za 17 dní absolvoval Miloš Nykodým 61 tréninků ve čtyřech různých oblastech, ze kterých většina proběhla s mapou v lese. Zajímá vás, jak přesně vypadá jeho náročná příprava a jak ji zvládá?

24/3
Cyklisté SKC TUFO Prostějov vstupují do nové sezony, na některé čeká i 100 závodů

Prostějovský tým v letošním roce vstupuje do své páté sezóny v kategorii kontinentálních týmů UCI a kalendář bude mít opět našlapaný. Řadu závodníků čekají jak závody na silnici, tak na dráze, jako třeba Wojciecha Pszczolarského, který během sezony odjede až stovku závodů. A brzy ho čeká dubnové mistrovství světa na dráze. On i celý tým SKC TUFO Prostějov budou v nabitém programu opět spoléhat na Enervit.

22/3
Seriál Běhej lesy startuje už za měsíc, opět budeme u toho

Atraktivní trasy, výjimečná atmosféra, špičkový servis. To jsou přednosti seriálu Běhej lesy, který je určený pro začátečníky i profesionály a který se vyznačuje mimo jiné tím, že 80 procent tras vede po měkkém povrchu. O jeho oblíbenosti svědčí loňský zájem, vítězství v anketě o nejoblíbenější běžecký závod i fakt, že první ze sedmi letošních podniků byl už od února vyprodaný a navyšuje kapacitu.

20/3
Filip Ospalý trénuje své triatlonové nástupce a sám zvažuje start v některých závodech

Když po loňské sezoně oznamoval konec své profesionální kariéry, rovnou říkal, že u triatlonu zůstane a rád by ještě absolvoval i vybrané závody. Jaká je tedy aktuální situace u trojnásobného olympijského účastníka a člena Enervit Teamu v novém roce? „Zatím mám v termínové listině pět závodů, ale zda v nich budu startovat jako jednotlivec nebo ve štafetě, zatím nevím. Všechno závisí na aktuální formě, mojí motivací je bojovat o vítězství,“ říká v rozhovoru Filip Ospalý.

18/3
Vít Pavlišta má stříbro z Pečecké desítky a vyhlíží Pražský půlmaraton

Minulý víkend se posedmé postavil na start jarní klasiky, Pečecké desítky, a vybojoval stříbrnou příčku. Jeho hlavní jarní vrcholy ale teprve přijdou v podobě Pražského půlmaratonu a maratonu, který by měl být tím závodem, ke kterému směřuje příprava.  „Ta byla přes zimu kvalitní, tak věřím, že ji na nadcházejících závodech prodám. Hlavní teď je zůstat zdravý,“ říká v rozhovoru člen Enervit Teamu Vít Pavlišta.