Kalendář
Kalendář
Kalendář
Kalendář
Kalendář
Kalendář
Kalendář
22/7
Běhej Lesy - Vysočina
Jeden z nových závodů nadcházející sezony vás zavede přesně na rozhraní Čech a Moravy, a to konkrétně do Žďárských vrchů. Při závodě Běhej lesy Vysočina se proběhnete mělkými širokými údolími i po mírně zvlněných hřbetech, které v této oblasti vznikaly postupně už od prahor a patří tak k nejstarším celkům Českého masívu. I proto si užijete nádhernou přírodu bohatou na nejrůznější skalní útvary či dokonce skalní města. V oblasti najdeme i řadu gotických hradů, zřícenin či lidových roubenek. Díky velké části zalesněného území není divu, že se Žďárským vrchům říká zelené srdce České republiky.
22/7
Bike O Challenge
Srdečně zveme všechny pravidelné i nepravidelné účastníky Bike Adventure a další sportovní nadšence do Železných hor na 1. ročník Bike-O-Challenge, který se uskuteční 22. – 23. 7. 2017 s centrem závodu v kempu Konopáč u Heřmanova Městce. Přijeďte se pokochat krásou Železných hor a prověřit nejen své mapové a cyklistické schopnosti, ale i týmového ducha.
5/8
Galaxy Tour - Pálavský krpál Mikulov
Závod odstartuje na náměstí v Mikulově, odkud povede malebnou trasou přes Svatý kopeček a Mariánský mlýn kolem Mušlovských rybníků. Dále budou závodníci projíždět nádhernými sedleckými vinicemi, odkud dojedou až k Lednickým rybníkům. Závěr Nova jízdy povede známým Lednicko-Valtickým areálem, přes který se jezdci dostanou zpět do Mikulova. Trasa A bude pokračovat vesnicemi Bavory a Perná do archeologických dominant Horní a Dolní Věstonice, odkud se přes Pavlov a Kletnice závodníci vrátí zpět do Mikulova. Cíl obou tras bude umístěn v moderním, nově zrekonstruovaném amfiteátru nedaleko historického centra města. Obě trasy budou lemovat občerstvovací stanice, které zajistí firma Enervit.
12/8
Hostýnská osma
Závod Hostýnská osma vznikl z myšlenky přiblížit krásu Hostýnských vrchů všem vyznavačům horských běhů a také všem turistům a milovníků hor a vrcholků. Vznik názvu závodu Hostýnská osma vzešel z tvaru tratě, jenž připomíná osmičku se svým středem na Tesáku. Jedná se o závod jednotlivců v kategoriích muži, ženy a dvoučlenných týmů v kategoriích muži, ženy, mix a pak rozlišení dle věkových kategoriích.
12/8
Běhej Lesy - Bílá
Nechat se vyvézt lanovkou na vrchol sjezdovky a až pak se rozběhnout? Tak to zažijete pouze na závodě Běhej lesy Bílá v srdci Beskyd. Čtyřsedačková lanovka vás vyveze na místo, kde v zimě sjíždí kopce lyžaři a teprve odtud se vám začne počítat čas. Proběhnete se po hraničním hřebenu, kde se vám na jedné straně otevřou výhledy na Lysou horu a jižní masív Smrku a na druhé straně se představí ve své kráse...
12/8
Podkrkonošský maraton
Loňského Podkrkonošského maratonu v Lázních Bělohrad se zúčastnilo přes 1000 závodníků, z toho bylo 268 dětí. Dětské závody v posledních letech nabírají na popularitě. Ač nám nejprve počasí nepřálo, později se umoudřilo a na závod samotný už nepršelo. Všem účastníkům děkujeme a těšíme se na viděnou příští rok.
13/8
Žebrácká 25
Přijďte si zaběhat krásnou přírodou Křivoklátska! Spartak Žebrák, z.s. pořádá každoročně v srpnu - první neděli po svátku svatého Vavřince či přímo na svatého Vavřince - tradiční silniční běh Žebrácká pětadvacítka.
19/8
Galaxy Tour - Jistebnice
Závod je součástí Galaxy Stevens série 2017, Jihočeského MTB poháru 2017 a jede se jako Mistrovství Jihočeského kraje mládeže v maratonu.
19/8
Jesenický maraton
Jesenický, již legendární a stále stejně náročný horský maraton v ČR, který začal psát svou historii v roce 2009. Závod si od svého vzniku plně ponechává svou atmosféru. Rok 2017 znamená pro běžce stejnou trať (maraton i půlmaraton), která je vždy přesto jiná, to je nezaměnitelné kouzlo hor.
19/8
Rusavská 50
Není důležité na jakém kole, či v jakém dresu přijedete, jde o to, jestli s námi pojedete...
26/8
Galaxy Tour - Náměšť
GALAXY KENDA NÁMĚŠŤSKÝ CYKLOMARATON - závod je součástí Galaxy Stevens série 2017
2/9
Běhej Lesy - J50 Run
Hřebínek, Kristiánov, Jizerka či Olivetská hora. To jsou místa, která sjíždí elitní běžkaři i hobbíci při slavném závodu v běhu na lyžích Jizerská 50.
3/9
Ratibořický maraton
Pokud si chcete užít pohodový jarní den v sedle kola s celou rodinou, Ratibořický maratón je ideální volbou.
16/9
Běhej Lesy - Boletice
Poznejte Šumavu, jak ji neznáte a završte seriál Běhej lesy na závodě Běhej lesy Boletice. Odstartujeme z Olšiny u Horní Plané, která se nachází na hranici vojenského území Boletice.
16/9
Běh Emila Zátopka
V sobotu 16. září 2017 v 11.00 hod. odstartuje Běh rodným krajem Emila Zátopka. Ostřílení kopřivničtí běžci z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice se rozhodli podat pomocnou ruku nadšencům, kteří se rozhodnou zaběhnout tuto náročnou 22 kilometrovou trať z Kopřivnice, místa rodiště čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka, do Rožnova pod Radhoštěm.
23/9
Galaxy Tour - Kutná Hora
Kutnohorský Bike maraton 2017 (dále KHBM) zapsán do GALAXY Stevens serie 2017, závod na horských kolech pro širokou sportovní veřejnost, který obsahuje několik úrovní, tedy délek tratí 12 -50 km.
30/9
Galaxy Tour - Tour de Brdy, Strašice
Start je umožněn na silničním, cyklokrosovém, trekkingovém a horském kole – výsledky bez rozdílu použitých kol.
7/10
Vokolo Príglu
Vyznavači a fanoušci nejstaršího sportovního odvětví zdolejte trať kolem Brněnské přehrady, přijměte tu výzvu prolétnout po březích TRIEXPERT Vokolo príglu 2014 „Brněnského móře“ trať atraktivního běžeckého závodu pro širokou veřejnost.
14/10
Enervit Benešovský maraton
Přijďte i vy 14. 10. do Benešova, srdečně zváni jsou závodníci, diváci i pořadatelé!