Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Ptáte se nás: Co jíst před lehčím tréninkem?

Často se nás ptáte, jestli je Enervit PRE Sport potřeba i před lehčím tréninkem, kdy intenzita a doba trvání vašeho výkonu není menší než v případě závodu nebo náročného tréninku. Odpovíme z pohledu fyziologie organizmu při sportovním výkonu, jak je pro nás typické.

Základem je vědět, co přesně sledujeme konzumací Enervit PRE Sportu před výkonem. Cílem je připravit organizmus na sport, nastavit správně vnitřní systémy. A neuškodit si v tomto směru nevhodně zvolenou potravinou (více viz Co jíst a nejíst před sportem). Enervit PRE Sport tedy jíme z těchto důvodů:

  • aby sportovec neměl přeplněný žaludek,
  • aby se mu nevracelo jídlo (v případě, že se pokoušel zahnat hlad hodinu před sportem),
  • aby sportovec neměl hlad (sportovat s hladovým žaludkem je nepříjemné),
  • aby se tělo během sportu nemuselo věnovat trávení nevhodné potravy, ale sportování,
  • a především, aby sportovec nastartoval organizmus směrem ke sportu.

 

Ve všech uvedených případech je zcela jedno, jestli půjdete lehký nebo těžký trénink. Každý má svůj účel a i při tom lehkém určitě chcete, aby se tělo prioritně věnovalo sportu. Takže ať je trénink lehký či těžký, vždy má nějaký význam, a aby jeho účinek byl maximální, je důležité, aby tělo bylo na sportovní výkon optimálně nachystané. Enervit PRE Sport nedoplňuje energii pro sport, ale připravuje organizmus na sportovní výkon tím, že správně nastavuje fungování uvnitř organizmu. Proto je jedno, o jaký trénink se jedná, a Enervit PRE Sport je vhodný před každou pohybovou aktivitou.

 

Rozdíl samozřejmě nastává, když se budeme dívat na potřebu doplňování energie během sportu. V tomto případě se bude výživa lišit v závislosti na intenzitě sportovní aktivity, protože když poroste, budou i vyšší energetické potřeby organizmu. Zatímco při lehčím tréninku postačí jen ionťák, při náročnějším výkonu už bude potřeba více energie (gely, energetické tablety, tyčinky), protože zásoby v těle nestačí.

AKTUALITY

28/3
Vykoledujte si 20% SLEVU na Enervit

U nás koleda stojí za to! A je jedno, jestli je zrovna přestupný rok jako letos - koledovat mohou všichni. Koledu totiž máme pro všechny sportovce. 

25/3
Cyklistům Lidl-Trek i UAE se daří: Pedersen i Pogačar mají další triumf

Po drtivém vítězství na Strade Bianche si Tadej Pogačar připsal další suverénní vítězství v závodě Kolem Katalánska. O víkendu se dařilo i Madsi Pedersenovi ze stáje Lidl-Trek, který ovládl klasiku Gent-Wevelgem. Oba dva cyklisté se svými stájemi spoléhají na Enervit.

21/3
Podívejte se na záznam semináře o výživě u dětí a termín nového

Další ze seriálu našich on-line seminářů se zaměřil na hojně diskutované téma "Sportovní výživa u dětí". Mluvili jsme především o zásadách obecné výživa, která je v tomto věku klíčová, ale i o možnostech sportovní výživy v této kategorii. Pokud jste seminář nestihli, nabízíme jeho záznam. A rovnou pro vás chystáme i další seminář, který proběhne v dubnu. 

15/3
Budeme na veletrhu For Bikes - přijďte za námi!

Navštívit náš červený stánek, konzultovat otázky správné výživy při sportu a vybavit se špičkovou sportovní výživou pro vytrvalce můžete na tradičním cyklistickém veletrhu For Bikes, který proběhne od 22. do 24. března na výstavišti v pražských Letňanech. Představíme na něm i zbrusu nové produkty, které pro vás máme nachystané na novou sezonu!

12/3
Přihlaste se na březnový seminář - vysíláme už příští týden!

19. března pokračujeme v našem cyklu online seminářů ze světa výživy sportovců. Tématem toho březnového bude výživa u sportujících dětí. Jak ta sportovní, tak obecná. Nenechte si ujít náš další seminář a zajistěte si místo na něm! 

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Energetická bilance: Jak by vytrvalci měli jíst?

V minulém díle naše seriálu o energetické bilanci jsme si říkali, jak většina sportovců jí (více zde) a kde může být chyba v jejich jídelníčku v podobě negativní energetické bilance (o té více zde). Dnes si v závěrečném dílu řekneme, jak by jídelníček vytrvalce měl vypadat z hlediska množství i skladby. Tak aby vám nedošlo, cítili jste se dobře a byli schopní podávat maximální výkony!

Energetická bilance: Jak většina sportovců jí?

V prvním článku našeho miniseriálu o energetické bilanci jsme si řekli, co je negativní energetická bilance a jaké jsou problémy z ní plynoucí. Ve druhém jsme si pak popsali výpočet vydané energie. Teď se zaměříme na příjem živin a kalorií a ukážeme, jak tvrdá může být realita. Naše ukázka by vás mohla překvapit a zároveň inspirovat ke změnám, které pomůžou k lepším výkonům i pocitům.

Hrozba negativní energetické bilance pro sportovce aneb Jíte dost?

Negativní energetická bilance je jeden z nejpalčivějších a současně i nejčastěji se vyskytujících problémů vytrvalostních sportovců. Problémem je především proto, že mnoho vytrvalců negativní energetickou bilanci dennodenně „zažívá“, aniž by si to uvědomovali. A přitom z negativní energetické bilance pramení mnoho neduhů zdravotních i výkonnostních, kterým kdybychom zabránili, tak naše výkonnost a celková vitalita by mohly být na mnohem vyšší úrovni.

Energetická bilance: Jak počítat výdej energie?

V prvním článku našeho miniseriálu o energetické bilanci (Hrozba negativní energetické bilance aneb Jíte dost?) jsme si řekli, co je negativní energetická bilance a jaké jsou problémy z ní plynoucí. Upozornili jsme na to, že je třeba celkovou energetickou bilanci hlídat a slíbili jsme, že prozradíme, jak na to. Dnes nabídneme průvodce počty neboli návod, jak energetickou bilanci počítat, abyste se problémům vyhnuli a váš výkon byl vždy stoprocentní.

Proč je HYDRATACE u sportovců tak důležitá?

Hydratace neboli zavodnění organismu je ta nejpodstatnější věc, kterou by měli vytrvalci v oblasti výživy řešit. Na nedostatek tekutin během sportu totiž nelze natrénovat a už malý pokles množství vody v těle může mít vliv na sportovní výkon.

Více aktualit