Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Vyzkoušejte skvělou NOVINKU: Energetický nápoj Enervit Isocarb 2:1

Načerpejte velké množství energie ze sacharidů pro vaše sportování z nového energetického nápoje. Enervit Isocarb 2:1 obsahuje optimální kombinaci maltodextrinu a fruktózy pro zajištění příjmu vysoké dávky energie, která je v průběhu času stabilnější. Není třeba nic složitě počítat, stačí namíchat v požadovaném ředění a zajistit tak tělu 30, 60 nebo 90 g sacharidů pro váš výkon.

Enervit Isocarb 2:1 je energetický nápoj vyvinutý ve spolupráci s úspěšnými profesionálními cyklistickými stájemi UAE Team Emirates a Trek-Segafredo. Kombinuje maltodextrin a fruktózu v ideálním poměru pro získání maximálního množství energie. Navíc obsahuje speciální druh maltodextrinu (DE1 Agenanova), který zajišťuje bezproblémovou vstřebatelnost a současně prodloužený přísun energie ze sacharidů.

Kolik energie díky Enervit Isocarb 2:1 načerpáte?

Záleží na ředění, ale platí, že nemusíte nic složitě počítat:

 • 1 odměrka do 500 ml vody zajistí přísun 30 g sacharidů při hypotonické koncentraci; toto množství je vhodné pro hodinu lehké sportovní aktivity.
 • 2 odměrky do 500 ml vody zajistí přísun 60 g sacharidů při isotonické koncentraci; toto množství zajistí maximální doporučený příjem sacharidů za hodinu pro běžné amatérské a rekreační sportovce.
 • 3 odměrky do 750 ml vody zajistí přísun 90 g sacharidů při isotonické koncentraci; toto množství představuje maximální doporučený příjem sacharidů za hodinu pro profesionální a pravidelně trénující sportovce v případě náročných sportovních aktivit.

V čem je Enervit Isocarb 2:1 specifický?

 • Obsahuje ideální kombinaci maltodextrinu a fruktózy, která zajišťuje maximální možný příjem energie (více se dočtete např. ve 3. fyziologickém zákoně).
 • Není třeba nic složitě počítat, prostě namícháte, pijete a doplňujete přesně dané množství sacharidů.
 • Energetický nápoj obsahuje specifický druh maltodextrinu - DE1 Agenanova, komplexní rozpustný sacharid, který:
  • zajistí prodloužený přísun sacharidů,
  • umožňuje vysokou koncentraci energie za současně nízké viskozity zajišťující dobrou rozpustnost a tím i vstřebatelnost.
  • Zvýšení hladiny cukru v krvi je tak pomalejší a doplňování sacharidů v průběhu času stabilnější.

Nový energetický nápoj Enervit Isocarb 2:1 můžete objednat na našem e-shopu, kde najdete i další informace o složení. Pro registrované platí i na tuto novinku 10% sleva po zadání slevového kódu z registračního e-mailu.

AKTUALITY

16/4
Vít Pavlišta má rekordní titul z MČR v půlmaratonu!

Sedmkrát už vybojoval člen Enervit Teamu titul mistra republiky na půlmaratonské trati a svým posledním dubnovým triumfem překonal v počtu prvenství Róberta Štefka. Letos se šampionát konal v Ostřešanech, protože ani tentokrát se mistrovství nemohlo kvůli covidu uskutečnit v rámci tradičního pardubického vinařského půlmaratonu. Vít Pavlišta si na tamní trati ale opět doběhl pro vítězství a historický rekord.

15/4
Ochutnejte novou příchuť Performance Bar ZDARMA

Abyste mohli ochutnat novou příchuť naší oblíbené energetické tyčinky, rozhodli jsme se vám ji poslat - ke každé objednávce nad 600 Kč s heslem NOVINKA v poznámce. Ochutnejte novou Enervit Performance Bar! Akce platí do 22. dubna. 

13/4
Na e-shopu najdete i nové kompresní oblečení Royal Bay

Rozšířili jsme pro vás sortiment kompresního oblečení ROYAL BAY na eshop.enervit.cz. Nově na našem e-shopu pořídíte kompresní podkolenky Energy nebo sportovní ponožky v neonově modré barvě a také zcela nové produkty – kompresní podkolenky Therapy se zdravotní kompresí, kompresní podkolenky Relax nebo kompresní kraťasy a stehenní i pažní návleky řady Extreme.

9/4
Enervit NOVINKY: Isotonic Gel s kofeinem a Perfomance Bar s novou příchutí

Se startem jarní sezony přicházejí tradičně i naše novinky! Tentokrát vás potěší nový druh Enervit Isotonic Gelu s kofeinem a nová příchuť oblíbené energetické tyčinky Enervit Performance Bar – tmavá čokoláda. K novinkám pro letošní sezonu řadíme i energetický nápoj Enervit Isocarb 2:1, který jsme na český trh uvedli koncem minulého roku.

30/3
Skvělá tečka za sezonou pro Vltava Fund Ski Team: Luusua vybojoval 3. místo

Nejdelší závod a nejlepší výsledek. Tahle nej patří z pohledu Vltava Fund Ski Teamu poslednímu závodu seriálu dálkových běhů na lyžích Visma Ski Classics. Po 100 kilometrech Arefjällsloppetu se totiž na stupně vítězů postavil člen českého týmu spoléhajícího na Enervit – Ari Luusua.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Co je ANABOLICKÉ OKNO a jak ho využít?

Anabolické okno je krátký časový úsek po sportovním výkonu, kdy jsou svalové buňky více než jindy otevřeny příjmu živin. To se pozitivně odráží v regeneraci – obnově energie a svalových vláken. Proto také anabolismus, od slova výstavba, růst.

Proč je HYDRATACE u sportovců tak důležitá?

Hydratace neboli zavodnění organismu je ta nejpodstatnější věc, kterou by měli vytrvalci v oblasti výživy řešit. Na nedostatek tekutin během sportu totiž nelze natrénovat a už malý pokles množství vody v těle může mít vliv na sportovní výkon.

Co je glykogen a k čemu slouží?

Ve formě glykogenu je v těle uložena sacharidová zásoba energie. Podle místa uložení glykogenu v těle se bavíme o jaterním nebo o svalovém glykogenu, přičemž každý slouží k trochu jiné potřebě organizmu. Mít glykogenu co nejvíc a zároveň ho během sportu šetřit, to jsou dva hlavní úkoly pro každého vytrvalce.

K čemu a jaké minerální látky potřebují sportovci?

Minerální látky jsou nezbytnou součástí našich jídelníčků. Nemají sice žádnou energetickou hodnotu, ale pro lidský organizmus jsou nezbytné – jsou předpokladem pro růst a tvorbu tkání a pro látkovou výměnu v těle (metabolismus). V souvislosti se sportem se však minerální látky nejčastěji zmiňují jako ionty nebo elektrolyty, které se podílejí na vedení nervových vzruchů. Ty jsou důležité pro správnou koordinaci nervové soustavy a činnost svalových vláken. V případě nesprávné koordinace vznikají křeče, strašák každého vytrvalce.

Jaké zdroje energie využíváme při vytrvalostním sportu?

Stejně jako automobil spotřebovává během výkonu palivo v podobě benzínu nebo nafty, i lidský organizmus se hýbe a projevuje svůj život spotřebou určitého typu energie. Zatímco motor automobilu spotřebovává stále jeden druh paliva, který má v nádrži, lidský organizmus má z tohoto pohledu propracovanější systém. Výkon sportovce tak není odkázán pouze na jeden druh energie, ale hned na čtyři. A co je důležité – všechny dokážeme ovlivnit naší stravou.

Více aktualit