Kalendář
Kalendář
Kalendář
Kalendář
Kalendář
Kalendář
Kalendář

Vokolo Príglu

Vyznavači a fanoušci nejstaršího sportovního odvětví zdolejte trať kolem Brněnské přehrady, přijměte tu výzvu prolétnout po březích ČSOB Vokolo príglu 2019 „Brněnského móře“ trať atraktivního běžeckého závodu pro širokou veřejnost.

Vyznavači a fanoušci nejstaršího sportovního odvětví zdolejte trať kolem Brněnské přehrady, přijměte tu výzvu prolétnout po březích  „Brněnského móře“ trať atraktivního běžeckého závodu pro širokou veřejnost.

 

Trať závodu ČSOB Vokolo priglu

Běžecký závod pro širokou veřejnost, pro všechny výkonnostní a věkové skupiny

Délka 14,1 km
Start Brněnská přehrada (bude upřesněno)
Cíl Brněnská přehrada (bude upřesněno)
Směr běhu po směru hodinových ručiček
Terén mírně zvlněný, hlavně po asfaltu (85%), kamenitý a hliněný povrch (15%)

Trať

značení po každém kilometru

Popis tratě

Trať vede od Loděnice TJ Lodní sporty Brno na ulici Rakovecká (silnice 384) směrem na Veverskou Bitýšku. Běží se po široké asfaltové silnici přes Kozí Horku, Jelenici, Oboru až k lávce u Hradu Veveří (před lávkou je první občerstvovací stanice). Zde závodníci běží přes lávku na druhý břeh.

Následně přes Skalky (POZOR!!! nebezpečný seběh) podél přehrady po zpevněné, místy hliněné cestě přes Rokli (za Roklí je druhá občerstvovací stanice) až k restauraci "Šulák".

Zde se trať stáčí těsně k Brněnské přehradě a běží se po pěší asfaltové komunikaci přes "Sokolák" až k hasičské zbrojnici u restaurace "U Lva". Následně trať pokračuje po Hrázní (přes hráz přehrady) a Přístavní ulici k parkovišti před hotelem "Santon".

Zde se obíhá parkoviště a z Přístaviště se běží po pěší asfaltové komunikaci přes Rakovec zpátky k loděnici TJ Lodní sporty Brno.

 

Více informací najdete zde: http://www.vokolopriglu.cz/uvod-2