Aktualita
Aktualita
Aktualita

Dan Polášek má 5 medailí z mistrovství republiky v ploutvovém plavání

Šest startů během tří dnů, z toho čtyři individuální a dvakrát štafeta. Takový byl program Dana Poláška na mistrovství republiky v ploutvovém plavání, kde poprvé bojoval v seniorské kategorii. Premiéra to byla nadmíru úspěšná – z bazénu postupně vylovil 5 medailí, z toho dvě zlaté. „Spokojený jsem hodně, šampionát doma ve Zlíně jsem si neuvěřitelně užil!“ říká člen Enervit Teamu.

Pojďme nejdřív zrekapitulovat všechny závody. Jaké vzdálenosti jste plaval a s jakými výsledky?

Plaval jsem 200, 400 a 800 metrů na hladině a 400 metrů pod hladinou. K tomu ještě štafety 4x 200 a 4x 100 metrů. V závodech na 200 a 400 metrů na hladině jsem vyhrál, na 800 metrech na hladině a 400 metrech pod hladinou jsem byl druhý. Ve štafetě na 4x200 m jsme doplavali na druhém místě a na 4x100 m jsme byli čtvrtí.

Letošní sezona je pro vás ve znamení posouvání osobních rekordů. Podařilo se i na republikovém šampionátu?

Tentokrát už tak slavné nebylo, osobní rekord jsem si posunul pouze na jedné trati, a to na 400 metrech pod hladinou. Tam jsem svůj osobní rekord posunul o neuvěřitelných 5 vteřin. Ostatní disciplíny byly ve vyrovnaných osobácích nebo lehce za osobními rekordy.

S neustálým zlepšováním i výsledky během sezony musí panovat spokojenost…

Určitě je příjemné posouvat osobní rekordy. Člověk pak vidí, že ta těžká práce má nějaký smysl. Na mistrovství republiky jsem si ale cíle moc nedával, šel jsem si ty závody hlavně užít. Pěkná umístění k tomu byla jako bonus.

Jak jste si užil domácí podnik a atmosféru? Bylo to pro vás hodně jiné, než plavat v cizině na Světových pohárech?

Na jednu stranu je to parádní mít závody doma, podpora od rodiny a kamarádů byla skvělá. Nemusel jsem nijak řešit stravu, protože jsem si během závodů mohl odskočit domů na jídlo. Na druhou stranu náš bazén není v porovnání s evropskými nic moc. Sice ho znám jako své boty, ale kdybych si mohl vybrat, tak bych dal přednost jinému bazénu.

Kolik startů jste na šampionátu absolvoval a jak jste se na ně připravoval po stránce výživy a doplňování energie?

Absolvoval jsem šest startů během tří dnů. Týden předem jsem užíval Enervit Carbo Flow, které mě vždycky skvěle nastartuje. Před každým závodem jsem pak užíval jeden Enervit PRE Sport a energetický koncentrát Enervitene. Správný přísun tekutin pak zajišťoval ionťák Enervit G Sport.  O doplnění energie během dne se staraly energetické tyčinky Enervit Power Crunchy. Po závodě pak přišla řada na regenerační nápoj Enervit R2 Sport.

Vaším dalším cílem v sezoně bylo, zaplavat limit na mistrovství Evropy. Podařilo se?

Limity se bohužel splnit nepodařilo. Určitě se cíle podívat se na šampionát dospělých nevzdávám, příští rok už počítám s mistrovství světa v srbském Bělehradě. Právě tam jsem byl na posledním evropském šampionátu v roce 2015 a vyplaval jsem 10. a 12. místo.