Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Dětské sportovní kempy pod taktovkou Kasper Swix Teamu opět na jedničku

Už pošesté se členové Kasper Swix Teamu věnovali během prázdnin dětským sportovním kempům v Trutnově. Letos proběhly dva standardní turnusy i jeden ve formě příměstského táboru. Na všech byl úkol jasný – zasportovat si a bavit se. Ostatně i motto závodního týmu, který dlouhodobě spolupracuje s Enervitem, zní „Pojďme si to užít.“ Zajímá vás, jaké kempy jsou a co všechno při nich děti dělají? Přečtěte si rozhovor s organizátorem Jakubem Opočenským a třeba budete chtít příští rok poslat na kemp i své děti…

Jaké je hlavní poslání vašich kempů a s jakým konceptem při nich pracujete?

Věříme, že děláme, co umíme – bavíme děti sportem. Na naše kempy se hlásí v podstatě dvě skupiny dětí. První tvoří ti, kteří si chtějí zpestřit letní prázdniny všestrannou sportovní aktivitou a druhou děti, které zatím hledají nějaký sportovní koníček, a my jim v tom můžeme pomoct. To, že si děti vyzkouší individuální sporty s akcentem na vytrvalost a zároveň různé míčové hry, nám pomůže identifikovat určité předpoklady pro nějaký sport, ale zásadní je beztak zájem dítěte o samotnou aktivitu.


Jak se vydařila trojice letošních kempů?

Shodli jsme se, že první turnus byl asi nejlepší za šest let, co to děláme. Děti měly zájem závodit, soutěžit, trénovat a vše co jsme chtěli, se povedlo. Ostatní dva turnusy zafungovaly také výborně a během toho druhého se děti zúčastnily i triatlonu, který se v té době konal v Trutnově. Letos jsme organizovali už 6. ročník a vzhledem k velkému zájmu jsme rozšířili nabídku o 3. turnus příměstského kempu. Celkem se zúčastnilo 150 dětí.


Kterým sportům se děti na vašich kempech věnuj a jaké aktivity zařazujete? Máte přehled o tom, jaké sporty dělají běžně děti, které k vám na kempy přijely?

Kempy byly od začátku koncipovány jako všestranně zaměřené. Hlavní náplní je běh, atletika, MTB, kolečkové brusle (lyže) a dále gymnastika, plavání, míčové hry. Protože jsme tým zaměřující se na běžecké lyžování, zhruba polovina účastníků jsou běžci na lyžích. Jinak to jsou děti věnující se různým sportům nebo ti, kteří u nás teprve zkouší sport, kterému by se případně mohly věnovat.

 

Byly nějaké aktivity či tréninky, které se těšily enormní oblibě napříč turnusy?

U všech aktivit, které zařazujeme, doufáme, že budou děti primárně bavit a něco nového je naučí nebo se v něčem zdokonalí. Letos se určitě povedl výlet do SkiResortu na Černou horu, kde si děti užily zábavu v relax parku a zároveň jsme proběhli „kus“ Krkonoš. Jinak lákadlem je určitě trutnovské koupaliště, kde děti absolvují plavecký trénink a následně mají možnost využít tobogán, skluzavky a podobně. Poslední dva roky zařazujeme různé týmové soutěže a myslím, že tam jsme se trefili do černého. Děti to baví a zároveň si dobře zasportují.


Dá se říct, že přátelství, radost a potěšení z pohybu jsou hodnoty, které na dětské kempy přenášíte i z vašeho klubu Kasper Swix Team?

Stejně jako v týmu, tak na kempu platí motto „Pojďme si to užít“. Jsme přesvědčení, že ke sportu patří především radost a smích a tím se budují a upevňují další hodnoty důležité i pro život: respekt, fair-play, cílevědomost a nevzdávat se.