Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

100. ročník Vasova běhu ovládli lyžaři spoléhající na Enervit

Emilie Fletenová z Teamu Ramudden mezi ženami a Torleif Syrstad z Lager 157 Ski Teamu mezi muži zvítězili v jubilejním stém ročníku slavného Vasova běhu. Oba dva týmy spoléhají na Enervit, který je doprovázel i k těmto triumfům. Na dalších místech v TOP 5 se navíc umístili další členové těchto týmů.

Emilie Fletenová obhájila na 90kilometrovém legendárním závodě vítězství z loňska a opět na trati doplňovala energii prostřednictvím Enervitu. Stejně jako její týmová kolegyně Karolina Hedenströmová, která dojela čtvrtá. Nejlepší pětici pak uzavírala Ida Dahlová z Teamu Engcon, který také spoléhá na Enervit.

A podobné to bylo i u nejrychlejší mužské pětice – z triumfu se radoval Torleif Syrstad z Lager 157, kterého na stupně doprovodil bronzový Alvar Myhlback a pátou příčku si připsal další týmový kolega a vítěz loňského ročníku Emil Persson. Myhlback se zapsal do historie jako teprve 17letý broznový medailista na Vasaloppetu, což se zatím nikomu nepodařilo.

Všechny týmy spoléhající na Enervit poznáte dobře díky gelům přilepeným na závodních kombinézách. Dobře je tak vidět, na co přesně elitní dálkoví běžci na lyžích spoléhají – v průběhu závodu jsou to především energetické gely Enervit Carbo Gel C2:1 a Enervit Liquid Gel.

Nejlepšími z českých závodníků byli letos Václav Sedláček (43. místo) a Anna-Marie Hejná (41. místo). Dlouholetý člen Enervit Teamu a legenda dálkových běhů na lyžích Stanislav Řezáč (Slavia Pojišťovna) dokončil 100. ročník Vasova běhu na 101. místě.

AKTUALITY

23/4
Marathon expo se blíží. Přijďte za námi na stánek!

S blížícím se datem Pražského maratonu se blíží i tradiční doprovodná akce – Marathon Expo (2. – 4. 5.) na Výstavišti v Holešovicích. Budeme tam s naším stánkem, abyste mohli načerpat vše potřebné na dobu před, během i po závodě nebo tréninku.

21/4
Přihlaste se na dubnový seminář - vysíláme už 29. 4.!

29. dubna pokračujeme v našem cyklu online seminářů ze světa výživy sportovců. Tématem toho dubnového bude "Večerní sportování s cílem hubnutí". Jak sportovat a jak se starovavat ve večerních hodinách, chcete-li shodit nějaký ten kilogram? Nenechte si ujít náš další seminář a zajistěte si místo na něm! 

19/4
Závoďte a vyhrajte v naší nové soutěži

Chcete vyhrát Enervit výživový plán na míru podle vašeho výběru? Zapojte se do naší nové soutěže! Stačí nasbírat co nejvíc razítek na stánku Enervit na závodech, kterých se s naším týmem účastníme, a výhra může být vaše. Je to jednoduché - přijdete na stánek, necháte si dát razítko do soutěžního plánu a pak nám pošlete jeho fotku. Soutěž se dělí do třech období a v každém z nich vyhlašujeme hned 10 vítězů!

15/4
Nejlepší hokejové týmy spoléhají na Enervit

Finále hokejové Chance ligy si zahrály týmy Zlína a Vsetína. Do finále extraligy zase suverénně postoupil vítěz základní části - Dynamo Pardubice. Co má tahle trojice společného? Enervit jako oficiálního výživového partnera!

8/4
Triatlonista Jan Šneberger o přípravě, výživě i letošních startech

Loni člen Enervit Teamu ovládl mistrovství České republiky ve středním triatlonu i celkové pořadí v Českém poháru. Letos se kromě tradičních domácích akcí chystá účastnit i světové série Ironman a zapojit se tam do soutěže profesionálů. Jan Šneberger v našem rozhovoru vypráví o svých plánech i přípravách na sezonu, která pro něj odstartuje už 21. dubna ve Valencii.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Jak snídat a jíst před závodem

Mnoho sportovců se správně snaží řešit svoji výkonnost nejen tréninkem, ale i výživou. Od odborníků se pak dozvídají, že nejdůležitější živinou vytrvalců jsou „cukry“. A tak se snaží toto doporučení naplňovat, a to především v posledních hodinách před sportem. Jelikož synonymem doporučovaného „cukru“ jsou sladkosti, sušenky, čokoláda a sladké nápoje, snaží se tyto potraviny vždy zahrnout do finálních příprav. Co se ale ve skutečnosti děje s jejich organizmem?

ŽAKET neboli hlaďák: Postrach, kterému se dá vyhnout

Mezi sportovci koluje názor, že kdo nepoznal žaket, neví nic o náročnosti sportu. Je pravda, že díky tomu člověk zažije nepoznané stavy a pocítí syrovou podstatu pořekadla, že sytý hladovému nevěří. Na druhou stranu je to ale velmi zásadní „zářez“ do organizmu, který se příliš neslučuje s cílem zvyšovat vaši výkonnost.

Co je ANABOLICKÉ OKNO a jak ho využít?

Anabolické okno je krátký časový úsek po sportovním výkonu, kdy jsou svalové buňky více než jindy otevřeny příjmu živin. To se pozitivně odráží v regeneraci – obnově energie a svalových vláken. Proto také anabolismus, od slova výstavba, růst.

Energetická bilance: Jak by vytrvalci měli jíst?

V minulém díle naše seriálu o energetické bilanci jsme si říkali, jak většina sportovců jí (více zde) a kde může být chyba v jejich jídelníčku v podobě negativní energetické bilance (o té více zde). Dnes si v závěrečném dílu řekneme, jak by jídelníček vytrvalce měl vypadat z hlediska množství i skladby. Tak aby vám nedošlo, cítili jste se dobře a byli schopní podávat maximální výkony!

Energetická bilance: Jak většina sportovců jí?

V prvním článku našeho miniseriálu o energetické bilanci jsme si řekli, co je negativní energetická bilance a jaké jsou problémy z ní plynoucí. Ve druhém jsme si pak popsali výpočet vydané energie. Teď se zaměříme na příjem živin a kalorií a ukážeme, jak tvrdá může být realita. Naše ukázka by vás mohla překvapit a zároveň inspirovat ke změnám, které pomůžou k lepším výkonům i pocitům.

Více aktualit