Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Blíží se Trutnovská 10 i Kasper Trutnovské kempy

V sobotu 8. června proběhne už 11. ročník oblíbeného běžeckého závodu a o prázdninách má parta kolem Kasper Swix Teamu v plánu další ročník populárních dětských kempů - až uť fomou pobytu, nebo příměstského tábora. 

Osvědčené místo, tedy trutnovský lesopark, zůstává, název a formát závodu se ale změnily. Vybrat si můžete z nového 5km nebo 10km okruhu, kde nechybí pěkné vyhlídky na Trutnov a Krkonoše. Další novinkou je zařazení kategorie canicross, která odstartuje nabitý program již v brzkých dopoledních hodinách. Prvních 50 účastníků závodu na 5 km a prvních 100 účastníků závodu na 10 km se v cíli navíc může těšit na originální medaili. Pestrý program je připravený i pro děti a vyvrcholí od 14 hodin překážkovým závodem. Každý dětský závodník dostane v cíli originální dárek za účast včetně čísla. Trutnovská 10 se koná 8. června, tak doražte! Zatregistrovat se můžete na místě, více informací najdete na webu závodu.

A kdo hledá smysluplný program pro děti během prázdnin, ať mrkne na Kasper Trutnovské kempy. Ty jsou zaměřeny na všeobecnou sportovní přípravu a hodí se na letní prázdniny jako doplňková aktivita pro všechny, kteří mají rádi pohyb, chtějí svůj čas strávit smysluplně, užít si spoustu zábavy a vyzkoušet různé sporty. Nikdo se nemusí obávat nepřiměřených nároků. Děti jsou rozděleny do 2-3 skupin dle věku a výkonnosti, od začátku do konce je k dispozici početný tým zkušených trenérů. K pestrému programu patří i výborné sportovní zázemí.

Letošní novinkou je „pětidenka“ v srpnu (19. - 23. 8.), která se přidává ke dvěma týdenním červencovým turnusům (14. - 20. a 21. - 27. 7.). Ta proběhne jen příměstskou formou a zaměřená bude na vybrané sporty a osvojení jejich základů - půjde o jízdu na kole, plavání a kolečkové brusle. Přihlášku na kempy je možné vyplnit online zde.

AKTUALITY

1/3
Enervit startuje sezónu s úřadující světovou jedničkou ATT Investments
V Enervitu nás baví spojovat síly s těmi nejlepšími, proto máme radost, že i pro letošní sezónu jsme partnerem pro tým ATT Investments.
7/1
Známe TOP produkty ENERVIT roku 2025

Zajímá vás, jakých doplňků ENERVIT se loni prodalo nejvíc? Mrkněte do našich e-shopových statistik níže a rovnou si bestsellery objednejte na letošní sezonu!

29/12
Legendární Jizerská 50 startuje už za měsíc, i s Enervitem

Další start legendy se blíží. Jizerská 50 začíná 29. ledna a vyvrcholí hlavním závodem na 50 km v neděli 1. února. Enervit coby specialista na výživu běžců na lyžích a dalších vytrvalostních sportovců samozřejmě nebude chybět – součástí této legendární akce jsme už přes 10 let.

22/12
Přejeme vám hezké Vánoce a sportovní rok 2026!
18/12
Dárek na poslední chvíli? Máme!

Klasická objednávka z našeho e-shopu už to k vám do Vánoc nestihne - dnes jsme naposledy ve skladu a probíhají inventury. Přesto dárek pro sportovce stále stíháte pořídit i u nás! Stačí, když objednáte poukázku na Enervit, kterou jsme schopní vám poslat e-mailem.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

4. výživový tip pro Jizerskou 50: Co jíst před startem

Tahle otázka zaměstnává mnoho vytrvalců, běžce a běžkyně na lyžích nevyjímaje. Co si dát v době 2 hodin před startem, abychom se cítili sytí, nebylo nám těžko a pomohli tělu s přípravou na výkon? My v Enervitu máme jasnou odpověď, podle které se řídí už tisíce sportovců včetně profesionálů – i těch, kteří se postaví na start Jizerské 50.

3. výživový tip pro Jizerskou 50: Doplňujte energii – ať vám nedojde

Na tratích závodů Jizerské 50 je potřeba si dobře rozvrhnout síly. Tak abyste daný závod nejen dokončili, ale vyhnuli se i krizím a mohli zajet svůj vysněný čas. S tím vám pomůže průběžný příjem energie na trati a my prozradíme, jak na to.

2. výživový tip pro Jizerskou 50: Pijte – poradíme co

Průběžné doplňování vhodných tekutin je důležitý faktor pro celkovou výkonnost a optimální pohodu sportovce. Pitný režim bychom měli dodržovat nejen během dne, ale především v průběhu tréninku a závodu. Vždyť tělo je minimálně ze 60 % tvořeno tekutinou a již ztráta pouhého 1 % vody znamená pokles výkonnosti a únavu.

1. výživový tip pro Jizerskou 50: Regenerujte – podpoříte výkonnost

Možná vás mate, že náš výživový seriál začíná regenerací. Ta vás přece bude zajímat až po dojetí závodu. My se ale bavíme především o regeneraci po trénincích, které ještě do Jizerské 50 absolvujete. Právě tahle regenerace totiž ovlivní, jak se budete v den D cítit a čeho budete na trati schopní.

Ptáte se nás: Nestačí na kratší a lehčí trénink voda nebo šťáva místo ionťáku?

Tuhle otázku slýcháme často a nejspíš je motivovaná ekonomickou stránkou věci, tedy faktem že samotná voda je levnější než iontový nápoj. My se na problém ale podíváme ze sportovní stránky věci, nabídneme také pohled fyziologický a nakonec přidáme i ten ekonomický aspekt. Uvidíte, že představa o levnější šťávě můžu být jen mýtus, nehledě na přínosy iontového nápoje pro váš sportovní výkon.

Více aktualit