Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

David Foller úspěšný na atletickém ME a bronzový na MČR

Kvalifikace na mistrovství Evropy do 23 let byl pro Davida Follera jeden z cílů letošní sezony. V závodě na 3000 m překážek pak pomýšlel na finále a podařilo se. V něm si připsal 13. místo a dva týdny poté startoval na mistrovství republiky, kde vybojoval bronz. „Nebyl to zrovna nejlepší závod, ale po tak dlouhé a namáhavé sezoně jsem s výsledkem vcelku spokojený,“ říká člen Enervit Teamu v rozhovoru.

V kategorii do 23 let jste na mistrovství Evropy startoval poprvé. Jak hodnotíte svou premiéru? Mistrovství Evropy ve Švédsku hodnotím určitě pozitivně. Od samého začátku byl můj cíl dostat se do finále. Dát v rozběhu 3000 m steepl pod 9 minut, a to stejné ještě ve finále, je pro mě úspěch. Čekal jsem, že závod bude ještě rychlejší, abych si mohl zlepšit svůj osobní rekord, ale to si nechám až na další starty (smích).


Byl to pro vás zatím největší mezinárodní závod?

Společně s loňským juniorským mistrovství světa ve Finsku určitě. Šlo jednoznačně o vrchol letošní sezony. Atmosféra byla naprosto fantastická a konkurence opravdu silná. Od začátku jsem patřil mezi 15 nejlepších, ale ti přede mnou měli zaběhnuté opravdu špičkové časy. Proto mě potěšilo, že jsem si zlepšil svoji startovací pozici z 15. místa na výslednou 13. příčku.


Jak jste využil sportovní výživu Enervit?

Před závodem jsem si dal zhruba hodinu předem Enervit PRE Sport. Před samotným startem pak energetické tablety Enervit GT Sport. Po dopingové kontrole jsem si hned dal regenerační nápoj Enervit After Sport. Myslím, že hlavní těžiště toho, že se mi tak dobře běželo, bylo v tom, že jsem pravidelně užíval Enervit Betaina Endurance zhruba tři týdny před závodem a dva týdny předem pak i Enervit Carbo Flow.


Jaké cíle jste měl pro mistrovství republiky?

Chtěl jsem vyhrát a potvrdit lídra českých tabulek. Bohužel, samotný závod se mi šel od začátku těžce a nezbyly mi síly na závěrečnou čtvrtku. Závod se rozběhl na 9 minut, ale na druhém kilometru se rapidně zpomalilo a já nechytil nastávající zrychlení na třetím kilometru.