Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Jak vám pomůže sportovat lépe kompresní oblečení Royal Bay?

Správně zvolená kvalitní komprese s garantovanými parametry pomáhá k lepším sportovním výkonům i efektivnější regeneraci. Jak toho dosahuje a jaké typy komprese známe? A proč je důležitá správná volba velikosti? To všechno vám prozradíme v našem článku.

Proč vůbec sáhnout po kvalitním kompresním oblečení pro sportovní aktivity? Protože přináší sportovci řadu výhod:

 • Podporuje výkonnost svalu tím, že jej lépe připravuje na sportovní zátěž.
 • Při sportu oddaluje nástup únavy.
 • Urychluje regeneraci.
 • Chrání sval před poraněním.
 • Pomáhá předcházet křečím.


Jak funguje kvalitní komprese

Kompresní podkolenky Royal BayPozitivním efektem správné komprese je, že rovnoměrně v rámci daného typu komprese a vhodným způsobem stáhne sval, čímž nedovolí krvi se volně rozlít do celého krevního řečiště svalu a krev tak rychleji proudí svalem. Tím pádem i:

 • rychleji odplavuje odpadní produkty metabolismu,
 • rychleji sval okysličuje,
 • do svalu se rychleji a ve větší míře dostávají minerální látky.

Komprese také sval mechanicky stabilizuje a zabraňuje mechanickým otřesům, jedná se tedy i o prevenci možného zranění. Stažení zároveň aktivuje sval před výkonem.


Když komprese, tak Royal Bay

Vše výše zmíněné je možné jen ve chvíli, kdy se jedná o kvalitní kompresi s garantovanými parametry a správnou velikostí odpovídající velikosti svalu. A to vše Royal Bay splňuje. Čerpá totiž ze zdravotnického know-how, se kterým má zkušenosti, i špičkového technologického vybavení pro zdravotní výrobu. Díky tomu může přesně garantovat míru a dobu komprese a pomáhat sportovat lépe.

Zodpovědný přístup k segmentu kompresního sportovního oblečení dokládá už fakt, že u Royal Bay najdete portfolio produktů rozdělené podle typu komprese (viz níže). Aby komprese měla efekt a fungovala, je navíc potřeba použít vhodnou velikost kompresního oblečení. Proto u Royal Bay vybíráte správnou velikost podle obvodu lýtka, stehna či paže, který u sebe změříte. Pro správnou funkci komprese totiž nestačí znát pouze standardní konfekční velikost nebo velikost nohy.


Druhy komprese – nabídka Royal Bay

Kompresní lýtkové návleky Royal BayRoyal Bay nabízí kompresní lýtkové návleky a podkolenky, stehenní a pažní návleky nebo kompresní šortky. Jednotlivé výrobky se mohou lišit kromě určení i druhem komprese. Royal Bay nabízí 4 typy komprese, podle kterých si snadno vyberete to pravé pro vás.

1) Cílená komprese

 • Je zaměřená přímo na konkrétní sval (lýtkový, stehenní, u pažních návleků na svaly předloktí a biceps), kterému poskytuje maximální možnou podporu, intenzivně sval fixuje a díky tomu obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách.
 • Jedná se o velmi silnou kompresi pro maximální výkonnost při extrémní svalové zátěži.
 • Portfolio zahrnuje lýtkové návleky, stehenní a pažní návleky a šortky s kompresními nohavicemi.
 • Najdete ji v řadě Royal Bay Extreme.

Cílená komprese je vyvinuta pro sportovní výkon s extrémním náporem na konkrétní sval – ať už vlivem zátěže, otřesů nebo nezvyklých zatížení. Vhodná je tedy například pro cyklistické tréninky ve zvláště náročných sjezdech, ale i extrémní trailové běhy nebo běh na tvrdém povrchu (asfalt, betonová dlažba).

2) Odstupňovaná komprese

 • Je optimální pro všechny výkonnostní skupiny sportovců a vyskytuje se výhradně u lýtkových návleků a podkolenek.
 • Jejich komprese je nejsilnější nad kotníkem a směrem ke koleni postupně klesá, čímž je zajištěna optimální podpora krevního oběhu a zároveň zpevnění lýtkového svalu i Achillovy šlachy.
 • Odstupňovaná komprese se hodí pro většinu sportů včetně cyklistiky, protože pomáhá při sportovním výkonu i s urychlením následné regenerace.
 • Najdete ji v řadách Motion (lýtkové návleky) a Energy (podkolenky).

3) Relaxační komprese

 • Je také odstupňovaná, ale navržená speciálně pro aktivní regeneraci.
 • I díky vysokému obsahu bavlny (60 %) je vhodná na dlouhodobé nošení po náročném sportovním výkonu.
 • Kompresní podkolenky s touto kompresí se hodí i jako prevence otoku nohou či trombózy při dlouhém cestování.
 • Najdete ji v řadě Relax (na eshop.enervit.cz bude dostupná v příštím roce).

4) Zdravotní komprese

 • Nabízí možnost využití kompresních podkolenek i pro sportovce s cévním onemocněním (např. křečové žíly), pro které ostatní typy komprese nejsou vhodné.
 • Rozložení tlaků přesně odpovídá zdravotní normě (2. kompresní třída).
 • Jde o výjimečný produkt na trhu sportovní komprese.
 • Najdete ji v řadě Therapy (na eshop.enervit bude dostupná v příštím roce).

AKTUALITY

14/1
Za měsíc by měla odstartovat Jizerská 50. I letos jsme jejími partnery!

V neděli 14. února má proběhnout legendární Jizerská 50. Tradiční závod, který je součástí prestižního seriálu dálkových běhů Visma Ski Classics, se chystá na svůj 54. ročník. A přípravy jsou to letos velmi složité – kvůli epidemiologické situaci v Česku zatím není jasné, v jakém formátu závod proběhne. Jisté ale je, že Enervit zůstává hlavním výživovým partnerem a i letos jsme připravení vám na Jizerské 50 pomoci!

11/1
Vltava Fund Ski Team zahájí sezonu Visma Ski Classics na La Diagonele, i s Enervitem

Prestižní seriál dálkových běhů na lyžích odstartuje 16. ledna ve Švýcarsku, kdy se pojede La Diagonela. Na startu nebude chybět ani úspěšný český Vltava Fund Ski Team, který spoléhá na Enervit.

4/1
Enervit i letos partnerem SkiTour - pomůžeme vám v bílé stopě

Největší český seriál v běhu na lyžích se měl rozjet už 8. ledna na Bedřichovskému Night Light Maratonu. První dva lednové závody ale byly kvůli aktuální epidemické situaci přesunuty na únor a březen. Co se naopak nemění, to je podpora Enervitu, který je i letos výživovým partnerem oblíbeného seriálu - aby se vám sportovalo lépe.

22/12
Přejeme vám klidné Vánoce a úspěšný rok 2021!

Milí příznivci Enervitu,


děkujeme Vám za přízeň v letošním roce, který byl v mnohém jiný. Závody se rušily a my sportovci přišli o spoustu radosti. Věříme, že i přes tyto peripetie jste si letošní rok užili a zasportovali si. I s Enervitem, který vám pomáhá sportovat lépe.


Věříme také, že příští rok bude lepší a posune vás všechny zase o kus dál. Třeba i díky kompresnímu oblečení Royal Bay, které jsme nově zařadili do našeo portfolia, abychom vám mohli ještě více pomáhat při sportu. Tak ať je ho v příštím roce co nejvíc!   


Váš Enervit Team

16/12
ROZHOVOR: Orienťák Miloš Nykodým vítězem na MČR i v rámci Inov8-TrailTour

Závody republikového šampionátu v orientačním běhu absolvoval všechny a kromě sprinterských tratí stál vždy na stupních. Dvakrát na tom nejvyšším a jednou na bronzovém. Kromě toho odběhal kompletní trailový seriál čítající 50 etap a připsal si celkové vítězství jak v individuálním, tak týmovém hodnocení. Člen Enervit Teamu Miloš Nykodým se letos rozhodně nenudil a do tréninkového deníku zapsal téměř 700 hodin. 

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Trénovanost zvýšíte i výživou

Víte, kdy skutečně roste vaše výkonnost? A v jaké fázi se nejvíce rozhoduje o únavě znatelné na následujícím tréninku? Správná odpověď zní, že výkonnost roste ve fázi zotavení, tedy v době po skončení tréninku! Mnozí sportovci se chybně domnívají, že k růstu výkonnosti dochází během tréninku, ale opak je pravdou. Trénink znamená pokles výkonnosti, růst únavy a vyčerpání, kdy se organizmus nachází v nežádoucím stavu katabolismu (nedostatek energie).

Jakou zvolit strategii pro hubnutí a současný růst výkonnosti?

Tuhle otázku dostáváme čaato a odpověď je jednoduchá – tyto cíle jdou proti sobě. Každý z nich vyžaduje zcela opačný přístup, takže soustředit se na oba zároveň je stejné, jako snažit se v lese trefit jednou ranou dva zajíce. Když se však budete soustředit jen na jeden, a to ten správný cíl, přinese vám obojí.

SUPERKOMPENZACE: Klíč k růstu výkonnosti a důležitá fáze regenerace

Superkompenzace je stav, ve kterém může docházet k růstu výkonnosti. Superkompenzaci musí vždy předcházet fyzická zátěž, nejčastěji řízený trénink, který z důvodu vyčerpání energetických zdrojů vyvolá pokles výkonnosti. Lidský organizmus má skvěle vyvinutý princip adaptace, tedy přizpůsobení se podmínkám, který spočívá i v tom, že se na prožité zážitky lépe připraví – vytvoří si více energetických zásob, zesílí svalová vlákna, zlepší se psychické vnímání, zlepší se koordinace a podobně. A to je právě princip oné superkompenzace. 

Výživa pro vytrvalce v kostce: stáhněte si naši brožuru Sportuj lépe

Jsme specialisté na výživu pro vytrvalce a své know-how si nenecháváme pro sebe. Chceme vám pomáhat sportovat lépe. Proto odhalujeme fyziologické zákonitosti pochodů ve vašem těle, abyste mohli svou výkonnost zlepšovat. Nově i v brožurce Sportuj lépe, kterou nabízíme zdarma ke stažení všem vytrvalcům. Sportujte s námi lépe!

Kdy brát magnesium neboli hořčík při sportu?

Křeče jsou vedle hlaďáku asi největší strašák sportovců. Nejspíš není nic horšího, než když na to pocitově máte, ale křeče vás nepustí užít si vítězství. Jak lze křečím předcházet?

Více aktualit