Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Kajakář Vít Přindiš ovládl Světový pohár

Potřetí v kariéře dopádloval člen Enervit Teamu k celkovému vítězství ve Světovém poháru, když v posledním závodě seriálu vybojoval stříbrnou medaili na olympijské trati v Paříži. Vít Přindiš tak navázal na triumfy z let 2017 a 2021.

Závěrečný start sezony mu vyšel skvěle a stejně jako v předchozích dvou letošních závodech Světového poháru slavil na stupních stříbro. Celkem se z medaile radoval ve čtyřech z pěti startů a na konci i z celkového vítězství v bodování seriálu. „Je to obrovská satisfakce za nepovedené mistrovství světa a důkaz letošní kvalitní práce a dřiny, která za každou závodní jízdou je. Nebylo lehké se po mistrovství v Londýně znovu nastavit do závodního módu, měl jsem chuť letos už všeho nechat a odpočinout si, ale v hlavě jsem si stanovil jasný cíl – boj o celkové pořadí Svěťáku. Věděl jsem, že to mám ve svých rukou, nemusím se spoléhat na něčí zaváhání, a tak jsem do závodu i nastupoval,“ líčil své pocity na Facebooku člen Enervit Teamu.

Loňský mistr světa tak mohl na konci sezony slavit, byť letošní šampionáty mu nesedly a už teď ví, že jediné české místo pro olympijské hry konané v příštím roce obsadí jeho reprezentační a tréninkový parťák Jiří Prskavec. Přindiš tak doplatí na tvrdá nominační kritéria, podle kterých může na olympiádě startovat jen jeden zástupce z každé země. Byť má Česká republika hned několik šampionů a v posledních šesti ročnících Světového poháru stál na nejvyšším stupínku vždycky Čech. Ještě jednu šanci ale Přindiš má – vybojovat si olympijskou vstupenku v rámci kajak krosu. Budeme držet palce!

Jaké jsou nejoblíbenější doplňky Víta Přindiše?

AKTUALITY

1/3
Enervit startuje sezónu s úřadující světovou jedničkou ATT Investments
V Enervitu nás baví spojovat síly s těmi nejlepšími, proto máme radost, že i pro letošní sezónu jsme partnerem pro tým ATT Investments.
7/1
Známe TOP produkty ENERVIT roku 2025

Zajímá vás, jakých doplňků ENERVIT se loni prodalo nejvíc? Mrkněte do našich e-shopových statistik níže a rovnou si bestsellery objednejte na letošní sezonu!

29/12
Legendární Jizerská 50 startuje už za měsíc, i s Enervitem

Další start legendy se blíží. Jizerská 50 začíná 29. ledna a vyvrcholí hlavním závodem na 50 km v neděli 1. února. Enervit coby specialista na výživu běžců na lyžích a dalších vytrvalostních sportovců samozřejmě nebude chybět – součástí této legendární akce jsme už přes 10 let.

22/12
Přejeme vám hezké Vánoce a sportovní rok 2026!
18/12
Dárek na poslední chvíli? Máme!

Klasická objednávka z našeho e-shopu už to k vám do Vánoc nestihne - dnes jsme naposledy ve skladu a probíhají inventury. Přesto dárek pro sportovce stále stíháte pořídit i u nás! Stačí, když objednáte poukázku na Enervit, kterou jsme schopní vám poslat e-mailem.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

4. výživový tip pro Jizerskou 50: Co jíst před startem

Tahle otázka zaměstnává mnoho vytrvalců, běžce a běžkyně na lyžích nevyjímaje. Co si dát v době 2 hodin před startem, abychom se cítili sytí, nebylo nám těžko a pomohli tělu s přípravou na výkon? My v Enervitu máme jasnou odpověď, podle které se řídí už tisíce sportovců včetně profesionálů – i těch, kteří se postaví na start Jizerské 50.

3. výživový tip pro Jizerskou 50: Doplňujte energii – ať vám nedojde

Na tratích závodů Jizerské 50 je potřeba si dobře rozvrhnout síly. Tak abyste daný závod nejen dokončili, ale vyhnuli se i krizím a mohli zajet svůj vysněný čas. S tím vám pomůže průběžný příjem energie na trati a my prozradíme, jak na to.

2. výživový tip pro Jizerskou 50: Pijte – poradíme co

Průběžné doplňování vhodných tekutin je důležitý faktor pro celkovou výkonnost a optimální pohodu sportovce. Pitný režim bychom měli dodržovat nejen během dne, ale především v průběhu tréninku a závodu. Vždyť tělo je minimálně ze 60 % tvořeno tekutinou a již ztráta pouhého 1 % vody znamená pokles výkonnosti a únavu.

1. výživový tip pro Jizerskou 50: Regenerujte – podpoříte výkonnost

Možná vás mate, že náš výživový seriál začíná regenerací. Ta vás přece bude zajímat až po dojetí závodu. My se ale bavíme především o regeneraci po trénincích, které ještě do Jizerské 50 absolvujete. Právě tahle regenerace totiž ovlivní, jak se budete v den D cítit a čeho budete na trati schopní.

Ptáte se nás: Nestačí na kratší a lehčí trénink voda nebo šťáva místo ionťáku?

Tuhle otázku slýcháme často a nejspíš je motivovaná ekonomickou stránkou věci, tedy faktem že samotná voda je levnější než iontový nápoj. My se na problém ale podíváme ze sportovní stránky věci, nabídneme také pohled fyziologický a nakonec přidáme i ten ekonomický aspekt. Uvidíte, že představa o levnější šťávě můžu být jen mýtus, nehledě na přínosy iontového nápoje pro váš sportovní výkon.

Více aktualit