Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Kajakář Vít Přindiš trojnásobným mistrem Evropy a medailistou ve SP

Letošní sezonu začal nejlépe, jak mohl – na mistrovství Evropy ve vodním slalomu vyhrál všechny tři závody, ke kterým nastoupil. Dokonce i jeho soupeři říkali, že napodobit takový výsledek se jen tak někomu nepovede. V závodech Světového poháru pak člen Enervit Teamu navázal medailovými úspěchy v extreme slalomu. Přečtěte si rozhovor s českým reprezentantem o jeho letošních startech, výživě i dalších plánech.   

 Máte za sebou sérii závodů Světového poháru – jak jste spokojený s posledními výsledky?

Mám z prvních dvou závodů trochu smíšené pocity. Podařilo se mi pokaždé probojovat do finále mezi deset nejlepších a vždy shodně z druhého místa. Ve finále mi pak ale jízda ani v jednom případě nesedla tak, jak bych si představoval, a proto je pro mě sedmé a šesté místo spíše zklamáním. Ale samozřejmě si cením finálové účasti a zároveň se mi podařilo slibně rozjet celkové hodnocení Světového poháru.


Daří se vám ale prosazovat v nové olympijské disciplíně, extreme slalomu – v něm jste bral zlato a stříbro. Jak moc vás tahle věc baví a jak moc se liší od běžných závodů?

Nečekal jsem, že v této disciplíně budu letos tak úspěšný. Poslední medaili jsem získal již před několika lety a tím, že se z toho stala olympijská disciplína, výrazně se zvedla i konkurence. Liší se kompletně, máme jiné lodě, jsme v trati najednou čtyři a jedeme naprosto odlišnou trať. Baví mě loď, kterou letos používám, je chováním hodně podobná klasické slalomové lodi. Libí se mi i výrazný prvek improvizace, který je při těchto závodech potřebný.


V obou individuálních disciplínách jste se představil i doma v Praze, při závodech SP v Troji. Už to trošku připomínalo kulisou dřívější doby, nebo byla atmosféra stále ještě komornější kvůli přetrvávajícím opatřením ohledně covidu?

Bohužel, letos to byl jednoznačně nejhorší závod, co se divácké kulisy týká, protože nastavené restrikce byly opravdu velice přísné. Všechny nás to moc mrzí, protože závodit doma s diváky je vždy unikátní a můžeme jen doufat, že příští rok se to již vrátí do normálu.


Využíváte i během závodů pomoc Enervitu? Co vám nesmí chybět před, během a po jednotlivých jízdách či tréninku?

Úplnou klasikou, a mojí oblíbenou kombinací jak při tréninku tak závodě, je ionťák Enervit Isotonic Drink a následně aminokyseliny BCAA a regenerační Enervit R2 Recovery Drink.


Letošní sezona už pro vodní slalomáře vypadá lépe než loni a pro vás odstartovala nejlépe, jak mohla – třemi triumfy na mistrovství Evropy. Pamatujete tak vydařené závody? Jak jste si letošní ME užil?

Před dvěma lety jsem získal na evropském šampionátu double – jak v závodě týmů, tak individuálním závodě. V té době se na mistrovství Evropy ještě nejezdil extreme slalom. Letos je to povýšené ještě o ten třetí titul a hodně dalších závodníků za mnou po mistrovství chodilo a říkalo, že tohle bude téměř nemožné pro někoho zopakovat. Tak uvidíme.


Stal jste se králem Evropy, do Tokia na olympijské hry ale bohužel nepojedete, Česko má jen jediné místo. Jste s tím smířený, nebo cítíte smutek z toho, že povedená sezona nemůže gradovat pod pěti kruhy?

Jsem s tím smířený již od loňského roku, kdy jsem o účast na olympiádě přišel. Přesto jsem dal do přípravy na letošní rok znovu maximum a vyplatilo se. Všem našim závodníkům budu v Tokiu fandit a dovolím si tipnout, že z vodního slalomu přivezeme letos alespoň dvě medaile.


Na jaký další vrchol se budete připravovat?

Trochu netypicky máme letos i mistrovství světa – na konci září v Bratislavě. To bude absolutní vrchol, na který se po krátké pauze začnu zase připravovat. Předtím mě ještě bude čekat mistrovství republiky a dva závody Světového poháru, kde se pokusím vybojovat ty nejlepší výsledky.

AKTUALITY

20/7
Tadej Pogačar je opět králem Tour! I za pomoci Enervitu

Druhý start na slavném závodě a druhé vítězství. Bilance 22letého Tadeje Pogačara je výmluvná. Stejně jako jeho dominance v letošním ročníku, kdy na druhého v pořadí, Jonase Vingegaarda, najel více než 5 minut. I letos mu v etapách pomáhal výživový plán od Enervitu, stejně jako celé stáji UAE Team Emirates.

16/7
Využijte výhodného balení Enervit Gelů za akční letní cenu!

Naše další letní překvapení má podobu nového trojbalení oblíbených Enervit Gelů. Výhodné balení obsahuje 3 kusy gelů s citronovou příchutí a během léta jsme se rozhodli nabídnout vám ho za akční cenu – s 24% slevou.

13/7
Marcela Joglová před startem na OH: „Pro tenhle moment jsem se do běhání opřela!“

Svůj cíl si vytyčila naprosto jasně – nominovat se na olympijské hry do Tokia. Loni byly kvůli covidu odložené, letos už se ale uskuteční a Marcela Joglová na nich nebude chybět. Poporvé v kariéře okusí atmosféru pod pěti kruhy a zaběhne si olympijský maraton. Jak se těší, co ji čeká a na jakou výživu spoléhá? To všechno prozrazuje členka Enervit Teamu v našem rozhovoru.

2/7
Ochutnejte naše nové proteinové tyčinky. Máme pro vás i akci 3+1 ZDARMA

Nabité bílkovinami, s minimem cukru a se skvělou chutí. Takové jsou naše nové proteinové tyčinky Enervit Protein Bar. Vybírat můžete z lahodných příchutí – kokos, cookies, vanilka s čokoládou, červené ovoce, pomeranč s čokoládou a tmavá čokoláda.

29/6
Helena Karásková stříbrná na Xterra Czech, v short tracku brala 4. místo

První letošní start v terénním triatlonu se člence Enervit Teamu vydařil. V hlavním závodě vybojovala stříbrnou příčku a v následném short tracku skončila těsně pod stupni. V domácím prostředí a v tropických teplotách, které minulý víkend v Česku panovaly. I o tom Helena Karásková vypráví v našem rozhovoru.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Energetická bilance: Jak většina sportovců jí?

V prvním článku našeho miniseriálu o energetické bilanci jsme si řekli, co je negativní energetická bilance a jaké jsou problémy z ní plynoucí. Ve druhém jsme si pak popsali výpočet vydané energie. Teď se zaměříme na příjem živin a kalorií a ukážeme, jak tvrdá může být realita. Naše ukázka by vás mohla překvapit a zároveň inspirovat ke změnám, které pomůžou k lepším výkonům i pocitům.

Energetická bilance: Jak počítat výdej energie?

V prvním článku našeho miniseriálu o energetické bilanci (Hrozba negativní energetické bilance aneb Jíte dost?) jsme si řekli, co je negativní energetická bilance a jaké jsou problémy z ní plynoucí. Upozornili jsme na to, že je třeba celkovou energetickou bilanci hlídat a slíbili jsme, že prozradíme, jak na to. Dnes nabídneme průvodce počty neboli návod, jak energetickou bilanci počítat, abyste se problémům vyhnuli a váš výkon byl vždy stoprocentní.

Jak snídat a jíst před závodem

Mnoho sportovců se správně snaží řešit svoji výkonnost nejen tréninkem, ale i výživou. Od odborníků se pak dozvídají, že nejdůležitější živinou vytrvalců jsou „cukry“. A tak se snaží toto doporučení naplňovat, a to především v posledních hodinách před sportem. Jelikož synonymem doporučovaného „cukru“ jsou sladkosti, sušenky, čokoláda a sladké nápoje, snaží se tyto potraviny vždy zahrnout do finálních příprav. Co se ale ve skutečnosti děje s jejich organizmem?

SERIÁL: Pozor na mýty spojené se sportem - 5. díl

Fungování lidského těla má několik zákonitostí, které je dobré dodržovat. Někdy bez znalostí fyziologie volíme zdánlivě logická řešení, která jsou ale pro sportovní výkon vyloženě škodlivá. Rádi bychom vám je demonstrovali na skutečných příbězích ze života a je na vás, zda se jimi inspirujete, nebo si je prožijete také. Rovnou ale poradíme: je lepší si to přečíst než to všechno prožít.

SERIÁL: Pozor na mýty spojené se sportem - 4. díl

Fungování lidského těla má několik zákonitostí, které je dobré dodržovat. Někdy bez znalostí fyziologie volíme zdánlivě logická řešení, která jsou ale pro sportovní výkon vyloženě škodlivá. Rádi bychom vám je demonstrovali na skutečných příbězích ze života a je na vás, zda se jimi inspirujete, nebo si je prožijete také. Rovnou ale poradíme: je lepší si to přečíst než to všechno prožít.

Více aktualit