Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Končí I. fáze naší soutěže. Napište si o odměnu a zapojte se do II. kola!

Konec května = konec 1. kola naší letošní soutěže spojené se závody, jejichž partnery s Enervitem jsme. Zúčastnili jste se některých a máte razítka v herním plánu? Pak nám ho pošlete a můžete vyhrát jeden z Enervit výživových plánů podle vlastního výběru! 

Princip naší soutěže je jednoduchý - stačí nasbírat co nejvíc razítek na stánku Enervit na závodech, kterých se s naším týmem účastníme. Prostě přijdete na stánek, necháte si dát razítko do soutěžního plánu a pak nám pošlete jeho fotku. Právě teď je čas na vyhodnocení první části (duben, květen), takže jestli nějaká razítka máte, šup s fotkou k nám! Čas máte do konce června. My pak vybereme 10 z vás s nejvyšším počtem razítek a odměníme vítěze Enervit výživovým plánem na míru.

Hned nadcházející víkend se navíc můžete zapojit do 2. kola soutěže, které proběhne na závodech v červnu a červenci. Pravidla soutěže jsou jednoduchá:

1. Jste–li na jakémkoliv závodě uvedeném níže, přijďte na Enervit stánek a nechte si zde dát razítko k příslušnému závodu (nejsme-li na akci se stánkem, obdržíte razítko u registrace). Hrací plán získáte přímo na závodech na našem stánku, nebo k objednávce na eshop.enervit.cz.

2. Soutěžit můžete ve třech různých obdobích: duben až květen, červen až červenec, srpen až říjen.

3. Po skončení každého období nám pošlete vyfocený přehled s razítky nasbíranými během daného období na e–mail soutez@enervit.cz.

Termíny pro zaslání za jednotlivá období: 30. 6. / 31. 8. / 30. 11.

4. Deset z vás s nejvyšším počtem razítek nasbíraných v daném období odměníme výživovým plánem Enervit dle vlastního výběru.

 

Podmínky soutěže:

  • Každý může dostat na jednom závodě jen jedno razítko.
  • Každý může poslat v jednom soutěžním období jen jednu soutěžní kartičku.
  • V případě rovnosti počtu razítek rozhoduje o odměněných los.
  • Pozdě zaslané soutěžní e–maily nebudou akceptovány.

Sportujte, závoďte a soutěže s Enervitem – držíme palce!

AKTUALITY

14/6
Mrkněte na nová videa o sportovní výživě

Když už jsme natáčeli výživovou poradnu pro pořad Po trailech přes hory, který vysílá Česká televize, dali jsme rovnou dohromady i dvě videa pro náš YouTube kanál a web. Můžete se tak ve 2 minutách podívat na to, proč vůbec při sportu řešit sportovní výživu, a také co doplňovat během sportu, abyste měli dostatek energie.

10/6
Rozhovor s parakanoistou Miroslavem Šperkem: o kvalifikaci na OH i dalších sportech

V roce 2004 vybojoval stříbrnou medaili na paralympijských hrách v Athénách v hodu diskem. Po pár letech a druhé účasti na paralympiádě se ale rozhodl zkusit i jiné sporty. A že jich bylo! Aktuálně se Miroslav Šperk věnuje kanoistice a v květnu ve své lodi bojoval o účast na třetích paralympijských hrách. Nabízíme vám rozhovor nejen o poslední kvalifikaci, ale také o dalších aktivitách tohoto multisportovce, který spoléhá na Enervit – sportovní výživu Českého paralympijského týmu.

7/6
Cola, banán, čokoláda, pivo... Ano, nebo ne? Mrkněte na záznam semináře a termín nového

Další ze seriálu našich on-line seminářů se zaměřil na sportovci často využívané potraviny a nápoje, které bývají dostupné i na občerstvovačkách závodů. My jsme se na ně podívali z hlediska složení a fyziologických zákonitostí organizmu, abychom mohli objektivně zhodnotit, v čem mohou pomoci a nebo naopka uškodit. Probrali jsme třeba colu, pivo, čokoládu, sušenky, oříšky nebo ovoce včetně sušeného. Pokud jste seminář nestihli, nabízíme jeho záznam. A rovnou pro vás chystáme i další seminář, který proběhne v červnu. 

3/6
Blíží se Trutnovská 10 i Kasper Trutnovské kempy

V sobotu 8. června proběhne už 11. ročník oblíbeného běžeckého závodu a o prázdninách má parta kolem Kasper Swix Teamu v plánu další ročník populárních dětských kempů - až uť fomou pobytu, nebo příměstského tábora. 

27/5
Tadej Pogačar ovládl Giro d´Italia! I s Enervitem po boku

Slovinský cyklista dokázal na Giru podobně jako na Tour de France v roce 2020 vyhrát hned při svém premiérovém startu na slavném závodě. A jakým způsobem! Po druhé etapě se oblékl do růžové pro vedoucího muže a až do konce ho z ní nikdo nevysvlékl. Tadej Pogačar si připsal celkem šest etapových vítězství a v cíli měl téměř 10minutový náskok. Stejně jako při svých předchozích startech, včetně prvního titulu na Tour, i tentokrát spoléhal se svým týmem UAE Emirates na Enervit.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Jakou výživu volit po sportovním výkonu?

Z našeho článku Co a proč jíst a pít ihned po sportovním výkonu už víte, že k rozvoji výkonnosti dochází ve fázi regenerace, tedy v době po skončení tréninku. A že ihned po něm je třeba využít tzv. anabolické okno k doplnění vyčerpaných energetických zásob, v případě vytrvalce především důležitého svalového glykogenu. Ale co dál? Jak by měly vypadat další fáze regenerace starající se o obnovu vnitřního prostředí organizmu (homeostáza) a podporu růstového hormonu?

Co znamená a dělá ATP?

V souvislosti se sportem mluvíme o mnoha různých formách energie. Ta nejzákladnější, která dokáže rozpohybovat svaly, je ale jen jediná – ATP neboli adenosintrifosfát. Sacharidy, tuky i bílkoviny, tedy takzvané makroživiny, které přijímáme potravou i za účelem příjmu energie, se musí postupnými kroky probíhajícími v řádu několika hodin přeměnit právě na ATP. Jen díky ATP se totiž hluboko ve svalu „vesla“ myozinu zaboří do aktinu a pohnou jím, čímž vyvolají svalový pohyb.

GLYKÉMIE: Co je zač a proč je pro sportovce důležité o ní vědět?

Glykémie, neboli hladina krevního cukru, vyjadřuje množství cukru v krvi. Cukrem je myšlen sacharid ve své nejjednodušší formě, jíž je glukóza. Každý sacharid, který sníme, se postupně v zažívacím traktu rozkládá ze složitých vazeb na tu nejjednodušší, glukózu, a ta pak krví putuje všude po těle, aby dodávala energii všem buňkám těla. Mohlo by se tedy zdát, že čím více glukózy v krvi máme, tím více energie budeme mít. Ale to, že všeho moc škodí, platí i v případě glykémie.

Co byste měli vědět o GLUKÓZE

Glukóza je nejběžnější a zřejmě i nejznámější forma jednoduchého sacharidu. Glukózu z běžného života známe i pod pojmy jako hroznový cukr nebo dextróza. Jde o jeden z nejdůležitějších zdrojů energie pro lidský organizmus a buňky, protože glukóza koluje krví v podobě tzv. krevního cukru jako pohotovostní energie.

Pozor na sladkosti a "prázdné kalorie" v každodenním jídelníčku

O tom, že sacharidy jsou pro vytrvalostní sportovce hlavním zdrojem energie, není pochyb. Proto je třeba s nimi dobře hospodařit, tělo dostatečně zásobit a myslet na jejich příjem v podobě ideálně „namíchané“ sportovní výživy během našeho sportovního výkonu. Jak je to ale s klasickými sladkostmi v našem každodenním jídelníčku? Tam je třeba dávat velký pozor - jsou totiž plné jednoduchých cukrů a tuků, naopak v nich chybí „strategické“ živiny v podobě kvalitních bílkovin, kvalitních nenasycených mastných kyselin (například omega3), enzymů, vitamínů nebo minerálních látek.

Více aktualit