Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Královnou cyklistiky za rok 2023 je Kristýna Zemanová

Slavnostní vyhlášení ankety o nejlepšího cyklistu či cyklistku roku má opět ženskou vítězku – královnou české cyklistiky za rok 2023 se stala cyklokrosařka Kristýna Zemanová, která ovládla hlasování v soutěži Českého cyklistického svazu, jehož výživovým partnerem je Enervit.

 „Je to pro mě obrovská čest a jsem moc šťastná. Trofej pro Krále cyklistiky je takový krásný bonus k životnímu roku, kterým pro mě ten minulý určitě byl,“ řekla Kristýna Zemanová. Druhé místo v anketě obsadil vicemistr světa v MTB maratonu Martin Stošek, třetí skončila v absolutním pořadí mistryně Evropy v disciplíně Freestyle BMX Iveta Miculyčová.

Dvacetiletá Zemanová je jednou z největších hvězd současného českého cyklokrosu. Vloni získala shodně bronz na mistrovství světa i Evropy v kategorii U23 a přidala také titul mistryně republiky. „Navíc jsem se posunula i ve Světovém poháru a dokázala jsem si, že se můžu rovnat s nejlepšími a stále se zlepšovat,“ přiznala Královna cyklistiky za rok 2023.

Slavnostní vyhlášení ve Velké Dvoraně Veletržního paláce v Praze si velmi užívala. „Je to fajn. Sejdeme se všichni napříč disciplínami, jsme v šatech, je to takové noblesní. Vlastně odměna, že se vidíme jinak než v dresech. Je to zpestření, které si pokaždé užiju,“ prozradila Zemanová, která bude jednou z největších českých medailových nadějí na únorovém mistrovství světa v Táboře.

V rámci galavečera byli vyhlášeni i vítězové za jednotlivé disciplíny:

BMX

Juniorka – Sabina Košárková

Junior – Jakub Cidlinský

Žena – Iveta Miculyčová (absolutní vítěz disciplíny)

Muž – Marek Neužil

 

Cyklokros

Juniorka – Kateřina Douděrová

Junior – Václav Ježek

Žena – Kristýna Zemanová (absolutní vítěz disciplíny)

Muž – Michael Boroš

 

Dráhová cyklistika

Juniorka – Adéla Marková

Junior – Adam Bittman

Žena – Veronika Jaborníková

Muž – Martin Čechman

 

MTB

Juniorka – Eliška Hanáková

Junior – Ondřej Novotný

Žena – Adéla Holubová

Muž – Martin Stošek (absolutní vítěz disciplíny)

 

Paracyklistika

Žena – Pavlína Vejvodová (absolutní vítěz disciplíny)

Muž – Patrik Jahoda

 

Sálová cyklistika

Juniorka – Julie Tůmová

Junior – Kryštof Nečas

Žena – Michaela Vosičková

Muž – Radek Adam, Tomáš Horák (absolutní vítěz disciplíny)

 

Silniční cyklistika

Juniorka – Kateřina Douděrová

Junior – Kryštof Král (absolutní vítěz disciplíny)

Žena – Kristýna Burlová

Muž – Mathias Vacek

 

Nejlepší junior: Adam Bittman, nejlepší juniorka: Adéla Marková.

 

Síň slávy ČSC: Iva Zajíčková

AKTUALITY

12/2
Mrkněte na záznam únorového semináře a termín nového

I v novém roce jsme připravení nabízet vám semináře zaměřené na výživové aspekty ve sportu. Letošní ročník jsme odstartovali tématem "Jak se (nejen) výživou připravit na závod", kde byla řeč o všem důležitém, co ne/dělat před vaším dnem D. Ať už se rozhodnete závodit na lyžích, na kole, v běhu, v triatlonu nebo v dalších vytrvalostních sportech. Pokud jste seminář nestihli, nabízíme jeho záznam. A rovnou pro vás chystáme i další seminář, který proběhne v březnu. 

9/2
Podpořte nás v anketě Shop roku 2023

Líbí se vám náš e-shop? Nakupujete na něm a jste spokojení s jeho službami? Pak nám můžete dát hlas v tradiční anketě Heureky ShopRoku!

5/2
Jizerská 50 zrušena, pondělní seminář i vybrané akce proběhnou

Je nám to moc líto, ale je to tak - 57. ročník Jizerské 50 se neuskuteční. Organizátoři o víkendu rozhodli o jejím zrušení z důvodu nedostatku sněhu, teplého počasí a nepříznivé předpovědi na další dny. Některé z plánovaných akcí přesto proběhnou, stejně jako náš pondělní seminář na téma "Jak se připravit na závod aneb výživové vychytávky".

31/1
V roce 2024 nás čeká spousta sportovních událostí. Kde se potkáme?

Jsme rádi, že vám sportovní výživa Enervit pomáhá sportovat lépe. A jsme také moc rádi, když se s vámi můžeme potkávat přímo na závodech a veletrzích. Abychom vám mohli poradit, probrat vaše potřeby a představit novinky. Kde se potkáme v roce 2024?

12/1
Sportovní rok 2024 je pořádně nabitý

Hokejové mistrovství světa i biatlonový a cyklokrosový šampionát v Česku. Letní olympijské a paralympijské hry v Paříži. Mistrovství Evropy ve fotbale v Německu. Velká cyklistická trojka v podání Giro d´Italia, Tour de France a Vuelty. To všechno jsou sportovní svátky, na které se můžeme letos těšit.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Proč je HYDRATACE u sportovců tak důležitá?

Hydratace neboli zavodnění organismu je ta nejpodstatnější věc, kterou by měli vytrvalci v oblasti výživy řešit. Na nedostatek tekutin během sportu totiž nelze natrénovat a už malý pokles množství vody v těle může mít vliv na sportovní výkon.

5. výživový tip pro Jizerskou 50: Vyzrajte na křeče

Křeče nechce v závodě zažít nikdo. A tak se snažíme jim předcházet, nebo s nimi hned v zárodku bojovat. Jaké jsou osvědčené recepty z praxe i z pohledu fyziologie? To vám prozradíme v posledním díle našeho seriálu, který vám pomáhá připravit se co nejlépe na Jizerskou 50.

4. výživový tip pro Jizerskou 50: Co jíst před startem

Tahle otázka zaměstnává mnoho vytrvalců, běžce a běžkyně na lyžích nevyjímaje. Co si dát v době 2 hodin před startem, abychom se cítili sytí, nebylo nám těžko a pomohli tělu s přípravou na výkon? My v Enervitu máme jasnou odpověď, podle které se řídí už tisíce sportovců včetně profesionálů – i těch, kteří se postaví na start Jizerské 50.

3. výživový tip pro Jizerskou 50: Doplňujte energii – ať vám nedojde

Na tratích závodů Jizerské 50 je potřeba si dobře rozvrhnout síly. Tak abyste daný závod nejen dokončili, ale vyhnuli se i krizím a mohli zajet svůj vysněný čas. S tím vám pomůže průběžný příjem energie na trati a my prozradíme, jak na to.

2. výživový tip pro Jizerskou 50: Pijte – poradíme co

Průběžné doplňování vhodných tekutin je důležitý faktor pro celkovou výkonnost a optimální pohodu sportovce. Pitný režim bychom měli dodržovat nejen během dne, ale především v průběhu tréninku a závodu. Vždyť tělo je minimálně ze 60 % tvořeno tekutinou a již ztráta pouhého 1 % vody znamená pokles výkonnosti a únavu.

Více aktualit