Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Letos jsme byli partnerem zhruba padesátky závodů

Letošní sezona běžeckých a cyklistických závodů je prakticky u konce. Na řadě z nich jsme vám pomáhali se správnou výživou nebo kompresí pro lepší sportovní výkon přímo na místě. Od dubna do září jsme byli partnerem zhruba padesátky sportovních akcí včetně některých novinek.

Stálicí v našem i běžeckém kalendáři je oblíbený seriál Běhej lesy. Na všech závodech je účastníkům k dispozici červený stánek Enervitu i komprese Royal Bay, kterou si letos mohli zájemci zdarma vyzkoušet na vlastní kůži díky testovacím sadám. Jsme také dlouhodobým partnerem brněnského běžeckého seriálu s názvem Triexpert Cup. A pak je tu spousta jednorázových závodů jak v běhu, tak na kole, na kterých jsme vám i letos rádi pomohli.

Novinky i vyhlášené stálice

Mezi podporované cyklistické závody se zařadil nový projekt Road Classics určený pro milovníky silničních kol. První ročník se jel v Liberci a příští rok je v plánu závodů více. Značka Enervit nechyběla ani na prestižních MTB akcích, jako jsou Král Šumavy, Malevil Cup, Pražská 50 nebo ČT Author Cup.

Enervit je spojený také s prestižními běžeckými závody, jakými jsou třeba mistrovství republiky v půlmaratonu (Pardubice) nebo v silničním běhu na 10 km (Běchovice-Praha). „Účast na takových akcích je pro nás tím nejbližším kontaktem s koncovým zákazníkem. Snažíme se pomáhat a radit, chceme, aby lidé Enervit nebo Royal Bay vyzkoušeli a poznali na vlastní kůži, jak jim při sportu dokáže pomoci,“ říká ředitel VITARu Sport Aleš Máslo.

Teď už budeme společně s vámi vyhlížet zimní měsíce a start závodů v běžeckém lyžování, u kterých opět nebudeme chybět. A vy se do té doby můžete spolehnout na naši výživovou poradnu, výživové strategie podle sportu nebo na pestrý výběr na našem e-shopu.

AKTUALITY

24/11
Vánoční tipy pro vás: sáhněte po letošních novinkách

Máme přesně měsíc do Vánoc, takže je čas se zamyslet nad těmi nejlepšími dárky pro své blízké. Jestli sportují, je to jasné - ENERVIT pro ně bude TOP! Vyberte si u nás třeba z letošních novinek, které určitě potěší...

20/11
Česká reprezentace má bronz z ME v cyklokrosu

Cyklokrosařka Kristýna Zemanová vybojovala na listopadovém evropském šampionátu bronz v kategorii do 23 let. Šlo o nejlepší český výsledek na mistrovství a česká reprezentantka jím navázala na zisk bronzu na letošním mistrovství světa. Enervit je hrdým partnerem Českého svazu cyklistiky.

17/11
Užijte si náš RED FRIDAY s 20% slevou na všechny produkty Enervit!

Žádné čekání na Black Friday, který správně připadá na poslední listopadový pátek. My pro vás máme náš RED FRIDAY, protože k Enervitu patří červená, jsme vždy o krok napřed a rádi přinášíme radost ze sportu. Využijte speciální a časově omezenou akci v podobě 20% SLEVY na vše na našem e-shopu!

13/11
Přihlaste se na listopadový seminář - vysíláme už 21. 11.

Už příští týden proběhne další online seminář z našeho letošního cyklu. Jeho tématem budou tentokrát vitaminové doplňky ve spojení s vytrvalostním sportem. Které, kdy a v jakém množství brát? Odpovíme v semináři! 

10/11
Route 66 na kolech: denně 120 km v sedle a extrémní podmínky v Mohavské poušti

Jednomu je 60, druhému 52 let. Nejsou to žádní profesionální sportovci, ale oba sport milují, byť se k němu ve větší míře dostali až v pozdějším věku. A letos v létě podstoupili výzvu v podobě přejezdu slavné americké Route 66 na kolech. Řeč je o Miroslavu Paterovi a Liboru Kůrkovi, kteří svou americkou pouť absolvovali i s Enervitem po kapsách. Jaké zážitky si přivezli, jak vypadalo jejich stravování a co všechno už mají za sebou? O tom je druhá část našeho rozhovoru.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

SERIÁL: Pozor na mýty spojené se sportem - 2. díl

Fungování lidského těla má několik zákonitostí, které je dobré dodržovat. Někdy bez znalostí fyziologie volíme zdánlivě logická řešení, která jsou ale pro sportovní výkon vyloženě škodlivá. Rádi bychom vám je demonstrovali na skutečných příbězích ze života a je na vás, zda se jimi inspirujete, nebo si je prožijete také. Rovnou ale poradíme: je lepší si to přečíst než to všechno prožít.

SERIÁL: Pozor na mýty spojené se sportem - 1. díl

Fungování lidského těla má několik zákonitostí, které je dobré dodržovat. Někdy bez znalostí fyziologie volíme zdánlivě logická řešení, která jsou ale pro sportovní výkon vyloženě škodlivá. Rádi bychom vám je demonstrovali na skutečných příbězích ze života a je na vás, zda se jimi inspirujete, nebo si je prožijete také. Rovnou ale poradíme: je lepší si to přečíst než to všechno prožít.

Ptáte se nás: Nedochází ke snižování účinku sportovní výživy, když ji využívám často?

Někdy se ptáte, jestli není lepší využít pomoci sportovní výživy jen při závodě a trénink řešit nějakou alternativou. A to z toho důvodu, aby si tělo na sportovní výživu „nenavyklo“, tedy aby stále pomáhala sportovat lépe a její účinek se nesnižoval. Můžeme vás uklidnit, že v drtivé většině případů tomu tak není.

Proč jsou bílkoviny důležité i pro vytrvalostní sportovce?

Existují lidé, kteří se bílkovinám vyhýbají nebo jich přijímají znepokojivě málo. Z toho pak pramení mnohé zdravotní komplikace nebo únava. K těmto lidem patří bohužel i vytrvalci, přitom potřebují téměř to samé množství bílkovin jako siloví sportovci. Z důvodu ochrany zdraví, a aby jim neubývala svalová hmota. Podívejme se proto na to, jak to s bílkovinami ve sportu a naší stravě je.

Umíme efektivně pálit tuky? Pohled třetí – energetický

Čas od času čteme nebo posloucháme rady, jak motivovat tělo, aby efektivně pálilo tuky. Doporučují se různé metody, například běh hned ráno na lačno či vynechání jídla před sportem, tedy sport na hladový žaludek. Nebo také dlouhý trénink, jemuž předcházel jiný trénink cílený na vyčerpání svalového glykogenu či bezsacharidová strava den před sportem. Je to k něčemu? Pomáhá to? Opravdu se dostavuje požadovaný efekt? My jsme se rozhodli některé mýty vyvrátit, a to detailním pohledem na fungování lidského organizmu.

Více aktualit