Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Nejrychlejší Čech Ford Challenge Prague Tomáš Řenč: „S výsledkem jsem spokojený!“

Člen Enervit Teamu na největší triatlonové akci v Česku opět zabodoval. Loni skončil v kategorii desátý, jako druhý nejlepší z Čechů. Letos si v obou případech o jednu příčku polepšil a výsledek si pochvaloval. Ford Challenge Prague byl ale pro Tomáše Řenče především přípravou před vrcholem v podobě Ironmana v Kalmaru, kde by se rád probojoval na Havaj.

Byl jste nejrychlejším Čechem v závodě Ford Challenge Prague, celkově jste dokončil na 9. místě. Jak jste spokojený se svým výsledkem?

Do závodu jsem šel se smíšenými pocity, protože to po dlouhé době byl poloviční Ironman. Navíc byla změněná trať cyklistiky, která nebyla úplně podle mého vkusu, byla hodně technická. Nakonec to dopadlo lépe, než jsem očekával – potvrdil jsem roli české špičky a polepšil jsem si o jednu příčku oproti loňsku. S výsledkem jsem tedy spokojený.


Z vody jste vylézal na 8. místě, se ztrátou asi minuty a půl na čelo. Jak hodnotíte první část závodu?

S plaváním moc spokojený nejsem. Po 300 metrech jsem zjistil, že před plavcem, který byl přede mnou, se vytvořila na první skupinu mezera, tak jsem se rychle dostal na čelo se snahou ji doplavat. Už bylo ale pozdě a já pak proti proudu naopak ztrácel víc. Po půlce plavání mě předplaval Lukáš Kočař a za ním jsem pak doplaval zbytek. To, že jsem vylezl na 8. místě s touto ztrátou, rozhodlo, že do první pětky už nezasáhnu.


Jak se vám jelo na 90km cyklistické trati, kde jste udržel umístění v TOP 10? A jak jste spokojený se závěrečným během?

Na kole se mi jelo dobře, spolupracoval jsem s Petrem Soukupem a stále jsem cítil sílu jet na své maximum energie, kterou mi ubírala technická trať. Na běh jsem šel s cílem udržet 10. pozici a být první Čech. Nakonec se mi podařilo ještě o jednu příčku posunout. Od začátku do konce jsem běžel konstantním tempem, jako bych běžel maraton.


Jak vypadal váš suplementační během závodu? Na co jste trať objel?

Na kole jsem doplňoval energii pomocí iontového nápoje Enervit Isotonic Drink, který jsem měl smíchaný s gely od Enervitu. Podařilo se mi i chytit na občerstvovačce Enervit Liquid Gel Competition s kofeinem, který jsem si schoval na běh. Tam jsem už pil kolu a vodu, kterou jsem tenhle gel zapíjel.


Vrcholem je pro vás srpnový Ironman v Kalmaru, byl tedy pražský závod součástí přípravy? Jaký cíl máte?

Přesně tak, potřeboval jsem se po Moraviamanu, který jsem vyhrál s velkým náskokem, trochu poměřit s kvalitnější konkurencí, abych se v Kalmaru dokázal poprat o nominaci na Havaj. To je můj hlavní cíl. Umístění bude druhořadé.