Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Po 9 etapách vládne Giru Tadej Pogačar

Devět startů, tři vítězství. Triumf v časovce i v horské etapě. Od druhého dne v růžové pro vedoucího jezdce. A v čele průběžného pořadí luxusní náskok více než dvou a půl minut. Taková je zatím premiéra na Giro d´Italia pro Tadeje Pogačara, který se svým týmem UAE Emirates spoléhá na Enervit. Stejně jako Lidl-Trek, který už má na kontě také jedno etapové vítězství.

Tadej Pogačar dorazil na své první Giro v pozici největšího favorita a zatím svou roli s přehledem zvládá. Oproti předpokladům navíc zaútočil hned v první etapě, kdy UAE Emirates udávalo zběsilé tempo právě pro Pogačarův nástup těsně před cílem. Slovinský fenomén na triumf nakonec nedosáhl, ve spurtu finišoval jako třetí, ale ukázal svou sílu. A hned druhý den se už z triumfu radoval, když nastoupil opět v závěrečném stoupání a nikdo mu nestačil. Tím se i převlékl do růžové a barvu lídra závodu si podržel i v následujících etapách.

Ta třetí měla být kořistí sprinterů, ale znovu ve stoupání před cílem zaútočil Pogačar. Svůj drobný náskok sice neudržel, ale dal jasně najevo, že o vítězství bude bojovat, kdykoli to půjde. Druhé místo bral v etapě Jonathan Milan ze stáje Lidl-Trek, která stejně jako UAE Emirates jede na Enervit. A o den později už triumfoval, když pro sebe rozhodl další sprinterský dojezd. Tentokrát se Pogačar držel v klidu balíku, stejně jako v následujících dvou etapách.

Ty další už ale opět patřily jemu – Pogačar nejdřív ovládl individuální časovku, ve které navýšil svůj náskok v celkovém pořadí, a pak se radoval z vítězství i v první horské etapě, když zvládl další sprinterský souboj v cíli. V deváté etapě se pak představil i v další překvapivé roli, když rozjížděl spurt pro svého týmového kolegu Juana Sebastiána Molana. V něm si další druhé místo připsal Milan z Lidl-Treku.

Tadej Pogačar po úvodních devíti startech jasně vládne Giru a na nejbližšího pronásledovatele Martíneze má luxusní náskok 2 minut a 40 sekund. A kde bere energii pro svá cyklistická vystoupení? Především z unikátní řady Enervit C2:1, u jejíhož zrodu stál se svou stájí UAE Emirates.

AKTUALITY

20/5
Přelom května a června je závody nabitý. Na kterém se potkáme?

Poslední květnový a první červnový víkend je plný skvělých závodů a my s Enervitem jsme partnery hned pěti z nich! Chystáme se za cyklisty i běžci a mezi tím si v týdnu střihneme ještě online seminář. Bonusem pro vás je, že na všech závodech máte možnost sbírat razítka a zúčastnit se naší soutěže o výživové balíčky!

17/5
Přihlaste se na květnový seminář - vysíláme už 28. 5.!

28. května pokračujeme v našem cyklu online seminářů ze světa výživy sportovců. Tématem toho květnového bude "Cola, banán, čokoláda, pivo... Ano, nebo ne?". Rozebereme si tak časté potraviny a nápoje, které jsou sportovci běžně při závodech nebo v tréninku (případně po nich) konzumovány a občas i přímo na závodech nabízeny. Pomohou, nebo uškodí? Nenechte si ujít náš další seminář a zajistěte si místo na něm! 

9/5
Výživové plány: Energie a inspirace (nejen) na závody

Ať se postavíte na start jakéhokoli závodu, s námi budete vždy perfektně připraveni. Nejen díky vašemu tréninku, ale i díky výživovým plánům na míru, které pro vás máme. Podle času, který předpokládáte, že strávíte na trati, vám doporučujeme adekvátní výživu a hydrataci pro co nejlepší sportovní výkon. Jsme specialisté na výživu pro vytrvalce a pomáháme vám sportovat lépe!

4/5
Startuje Giro d´Italia a Enervit bude opět u toho

107. ročník slavného cyklistického závodu se pojede od 4. do 26. května a absolvují ho i týmy Lidl-Trek a UAE Team Emirates, které spoléhají na Enervit. Tadej Pogačar (UAE) je navíc hlavním favoritem.

29/4
Na kterých závodech a sportovních akcích potkáte Enervit v květnu?

Cyklistická i běžecká sezona odstartovala, a tak nás i v květnu čeká spousta zajímavých závodů. Enervit je připravený vám v nich pomáhat a na řadě z nich narazíte i na náš červený stánek.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Co byste měli vědět o GLUKÓZE

Glukóza je nejběžnější a zřejmě i nejznámější forma jednoduchého sacharidu. Glukózu z běžného života známe i pod pojmy jako hroznový cukr nebo dextróza. Jde o jeden z nejdůležitějších zdrojů energie pro lidský organizmus a buňky, protože glukóza koluje krví v podobě tzv. krevního cukru jako pohotovostní energie.

Pozor na sladkosti a "prázdné kalorie" v každodenním jídelníčku

O tom, že sacharidy jsou pro vytrvalostní sportovce hlavním zdrojem energie, není pochyb. Proto je třeba s nimi dobře hospodařit, tělo dostatečně zásobit a myslet na jejich příjem v podobě ideálně „namíchané“ sportovní výživy během našeho sportovního výkonu. Jak je to ale s klasickými sladkostmi v našem každodenním jídelníčku? Tam je třeba dávat velký pozor - jsou totiž plné jednoduchých cukrů a tuků, naopak v nich chybí „strategické“ živiny v podobě kvalitních bílkovin, kvalitních nenasycených mastných kyselin (například omega3), enzymů, vitamínů nebo minerálních látek.

Sacharidy ve výživě a sportu: Disacharidy a polysacharidy

O tom, že jsou sacharidy nejdůležitějším a nejrychlejším zdrojem energie během sportovního výkonu, není pochyb. Mluvili jsme o tom ostatně i v prvním díle našeho seriálu o sacharidech. V něm jsme si popsali nejjednodušší sacharidy, které jsou tvořeny jedinou molekulou. V dnešním pokračování si povíme něco o nejtypičtějším disacharidu, kterým je sacharóza, a také o isomaltuloze a maltodextrinu – sacharidech, které se využívají v produktech sportovní výživy.

Výživové plány: Energie a inspirace (nejen) na závody

Ať se postavíte na start jakéhokoli závodu, s námi budete vždy perfektně připraveni. Nejen díky vašemu tréninku, ale i díky výživovým plánům na míru, které pro vás máme. Podle času, který předpokládáte, že strávíte na trati, vám doporučujeme adekvátní výživu a hydrataci pro co nejlepší sportovní výkon. Jsme specialisté na výživu pro vytrvalce a pomáháme vám sportovat lépe!

Sacharidy ve výživě a sportu: Monosacharidy

Sacharidy jsou nejdůležitějším zdrojem energie pro svalová vlákna, a to platí obzvlášť ve fázi sportovního výkonu. Sacharidy totiž poskytují oproti jiným zdrojům energii poměrně rychle a za menšího vynaloženého úsilí. A jelikož se ve sportovní výživě objevují různé sacharidy a každý druh má svá vlastní specifika, pojďme se na ně postupně podívat a říct si, jak vzniká energie ze sacharidů.

Více aktualit