Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

SkiTour se blíží, opět bude i s Enervitem

Druhý lednový víkend proběhne první závod, v únoru je v plánu vrchol v podobě Jizerské 50 a na začátku března ukončí největší český seriál v běhu na lyžích partnerský závod v Polsku. Řeč je o oblíbené SkiTour, která startuje už příští víkend v Jizerských horách. Enervit je opět oficiálním výživovým partnerem tradičního seriálu a pomůže vám dodat energii na jakékoli trati.

SkiTourBedřichovský Night Light Marathon odstartuje další ročník populárního seriálu v běhu na lyžích, a to ve specifické atmosféře s čelovkami. 7. a 8. ledna se v Jizerských horách pojedou závody pro děti i dospělé, což je společné i pro všechny další podniky SkiTour, jejíž součástí je i MINI SkiTour.

V lednu se pojedou i další tři závody – Zadovská 30 na Šumavě (15. - 16. 1.), Krušnohorská 30 v Krušných horách (22. – 23. 1.) a Karlovská 50 (28. – 29. 1.) přezdívaná jako Valašská Marcialonga.

V únoru jsou na programu další tři závody včetně legendární Jizerské 50 – ta by se měla jet v termínu 11. – 13. 2. 2022. Ještě před ní je na programu Orlický maraton (5. – 6. 2.) a po ní pak JeLyMan (26. – 27. 2.).

Tečku za seriálem SkiTour udělá partnerský závod na polské straně Jizerských hor Bieg Piastów, který se pojede 4. – 6. března.

Na všech závodech se můžete spolehnout na Enervit – sportovní výživu pro běžce na lyžích, která perfektně připraví na sport, dodá energii během výkonu a pomůže s regenerací. Ať už přímo v závodní den, nebo při tréninku. Sáhnout můžete třeba po Enervit výživových plánech na míru, díky kterým pořídíte přesně to, co potřebujete pro váš výkon. Bez nutnosti přemýšlení a vybírání získáte komplexní balíček doporučený námi, odborníky na sportovní výživu pro vytrvalostní sportovce. A nebo si můžete vybrat sami – náš e-shop je vám k dispozici. SKOL a ať se vám daří!

AKTUALITY

18/1
Za měsíc startuje Jizerská 50. I letos jsme jejími partnery!

V neděli 13. února proběhne legendární Jizerská 50. Tradiční závod, který je součástí prestižního seriálu dálkových běhů Visma Ski Classics, se chystá na svůj 55. ročník. Přípravy jsou to i letos velmi složité kvůli epidemiologické situaci. Jisté ale je, že Enervit zůstává hlavním výživovým partnerem a i letos jsme připravení vám na Jizerské 50 pomoci!

6/1
Tříkrálová akce na e-shopu: TOP 3 produkty jako dárek pro vás

Nový rok se má začít hezky, a tak za vámi posíláme naše tři krále - 3 nejprodávanější produkty na e-shopu v loňském roce v celkové hodnotě 146 Kč!

23/12
Přejeme vám klidné Vánoce a úspěšný rok 2022!

Milí příznivci Enervitu,


děkujeme Vám za přízeň v letošním roce a přejeme Vám šťastné a červené Vánoce - jak jinak než s Enervitem :-)

Užijte si svátky v kruhu rodinném a až si budete chtít zasportovat, nezapomínejte, že jsme tu pro vás. Pomáháme vám sportovat lépe už 10 let a jsme připravení pomáhat i příští rok.


Váš Enervit Team z VITARu Sport

21/12
TIP na vánoční dárek na poslední chvíli. Stíháme doručit a úspěch je zaručený!

Nestíháte? Ani dopravci už ne a my dnes zavíráme sklady. Řešení pro vás ale stejně pořád máme - kupte poukázku a darujte Enervit i Royal Bay podle výběru. To ještě stíháte vy i my.

16/12
Využijte vánoční slevu na našem e-shopu na vše!

15% vánoční sleva platí jen 4 dny - od 16. do 19. 12. 2021. Vybírat můžete ze sportovní výživy Enervit i kompresního oblečení Royal Bay. Stačí zadat slevový kód VANOCE2021 v košíku.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Co znamená a dělá ATP?

V souvislosti se sportem mluvíme o mnoha různých formách energie. Ta nejzákladnější, která dokáže rozpohybovat svaly, je ale jen jediná – ATP neboli adenosintrifosfát. Sacharidy, tuky i bílkoviny, tedy takzvané makroživiny, které přijímáme potravou i za účelem příjmu energie, se musí postupnými kroky probíhajícími v řádu několika hodin přeměnit právě na ATP. Jen díky ATP se totiž hluboko ve svalu „vesla“ myozinu zaboří do aktinu a pohnou jím, čímž vyvolají svalový pohyb.

Co je HOMEOSTÁZA, a proč je pro sportovce důležitá?

Homeostáza je pojem definující stálost vnitřního prostředí našeho organizmu a je důležitá pro růst výkonnosti. Krevní tlak, zastoupení minerálních látek v mezibuněčném i vnitrobuněčném prostoru, správná řídkost tělesných tekutin, hladina krevního cukru, zásoby energie, dýchání, hormonální rovnováha. To všechno jsou procesy, které jsou variabilní, mění se v závislosti na činnosti během dne, ale současně mají své „zdravé“ hodnoty.

Co byste měli vědět o GLUKÓZE

Glukóza je nejběžnější a zřejmě i nejznámější forma jednoduchého sacharidu. Glukózu z běžného života známe i pod pojmy jako hroznový cukr nebo dextróza. Jde o jeden z nejdůležitějších zdrojů energie pro lidský organizmus a buňky, protože glukóza koluje krví v podobě tzv. krevního cukru jako pohotovostní energie.

Pozor na sladkosti a "prázdné kalorie" v každodenním jídelníčku

O tom, že sacharidy jsou pro vytrvalostní sportovce hlavním zdrojem energie, není pochyb. Proto je třeba s nimi dobře hospodařit, tělo dostatečně zásobit a myslet na jejich příjem v podobě ideálně „namíchané“ sportovní výživy během našeho sportovního výkonu. Jak je to ale s klasickými sladkostmi v našem každodenním jídelníčku? Tam je třeba dávat velký pozor - jsou totiž plné jednoduchých cukrů a tuků, naopak v nich chybí „strategické“ živiny v podobě kvalitních bílkovin, kvalitních nenasycených mastných kyselin (například omega3), enzymů, vitamínů nebo minerálních látek.

Sacharidy ve sportu: Jaké je maximální množství a jak na něj?

Kladli jste si někdy otázku, jaké je maximální množství sacharidů přijatých během cvičení, abyste plně využili nabízený potenciál doplnění spotřebovávané energie? Je jasné, že sacharidy jsou první volbou, ovšem záleží také na tom, jaké to jsou. A na ideální kombinaci, která zajistí maximální užitek. V dnešním článku se podíváme na to, jak celý systém využívání energie ze sacharidů vypadá v praxi a jak a čím můžete svůj výkon maximálně podpořit.

Více aktualit