Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

SportRaces Team má kompletní sbírku medailí z cyklistického MČR

Vrcholem první poloviny domácí cyklistické sezony bylo společné mistrovství České republiky a Slovenska v silniční cyklistice, které se jelo u našich východních sousedů. Výborně se na něm prezentoval SportRaces Team, který dlouhodobě spoléhá na Enervit. Na šampionátu posbíral kompletní medailovou sbírku i další dobrá umístění.

Nejcennější kov a titul mistryně republiky vybojovala Eliška Kvasničková v ženské časovce, další medaile pak přidala v kategorii kadetek Daniela Hezinová – v časovce byla stříbrná a v silničním závodě brala bronz. Oběma se navíc dařilo i v předchozích závodech sezony, když vyhrály několik startů Českého poháru, jehož celkové pořadí zatím obě vedou.

Na mistrovství České republiky v silniční cyklistice se dařilo i mužům SportRaces Teamu, kteří si připsali cenná umístění na rozhraní první a druhé desítky napříč všemi věkovými kategoriemi.

SportRaces Team se v první polovině sezony účastnil i prestižních mezinárodních závodů – například Tour de Feminin nebo Závodu Míru. I tady se cyklisté a cyklistky týmu dokázali prosadit. V prvním případě se radovala ze 3. místa v celkovém pořadí Eliška Kvasničková a Daniela Hezinová dokonce ovládla Závod Míru ve své kategorii.

Hezinová se v červenci zúčastnila také Evropského letního olympijského festivalu mládeže v Mariboru, kde byla dokonce vlajkonoškou výpravy. Kvasničková se zase za pár dní představí na mistrovství světa v Glasgow. Držíme palce!

Co nikdy nechybí členům SportRaces Cycling Teamu?

AKTUALITY

1/3
Enervit startuje sezónu s úřadující světovou jedničkou ATT Investments
V Enervitu nás baví spojovat síly s těmi nejlepšími, proto máme radost, že i pro letošní sezónu jsme partnerem pro tým ATT Investments.
7/1
Známe TOP produkty ENERVIT roku 2025

Zajímá vás, jakých doplňků ENERVIT se loni prodalo nejvíc? Mrkněte do našich e-shopových statistik níže a rovnou si bestsellery objednejte na letošní sezonu!

29/12
Legendární Jizerská 50 startuje už za měsíc, i s Enervitem

Další start legendy se blíží. Jizerská 50 začíná 29. ledna a vyvrcholí hlavním závodem na 50 km v neděli 1. února. Enervit coby specialista na výživu běžců na lyžích a dalších vytrvalostních sportovců samozřejmě nebude chybět – součástí této legendární akce jsme už přes 10 let.

22/12
Přejeme vám hezké Vánoce a sportovní rok 2026!
18/12
Dárek na poslední chvíli? Máme!

Klasická objednávka z našeho e-shopu už to k vám do Vánoc nestihne - dnes jsme naposledy ve skladu a probíhají inventury. Přesto dárek pro sportovce stále stíháte pořídit i u nás! Stačí, když objednáte poukázku na Enervit, kterou jsme schopní vám poslat e-mailem.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

4. výživový tip pro Jizerskou 50: Co jíst před startem

Tahle otázka zaměstnává mnoho vytrvalců, běžce a běžkyně na lyžích nevyjímaje. Co si dát v době 2 hodin před startem, abychom se cítili sytí, nebylo nám těžko a pomohli tělu s přípravou na výkon? My v Enervitu máme jasnou odpověď, podle které se řídí už tisíce sportovců včetně profesionálů – i těch, kteří se postaví na start Jizerské 50.

3. výživový tip pro Jizerskou 50: Doplňujte energii – ať vám nedojde

Na tratích závodů Jizerské 50 je potřeba si dobře rozvrhnout síly. Tak abyste daný závod nejen dokončili, ale vyhnuli se i krizím a mohli zajet svůj vysněný čas. S tím vám pomůže průběžný příjem energie na trati a my prozradíme, jak na to.

2. výživový tip pro Jizerskou 50: Pijte – poradíme co

Průběžné doplňování vhodných tekutin je důležitý faktor pro celkovou výkonnost a optimální pohodu sportovce. Pitný režim bychom měli dodržovat nejen během dne, ale především v průběhu tréninku a závodu. Vždyť tělo je minimálně ze 60 % tvořeno tekutinou a již ztráta pouhého 1 % vody znamená pokles výkonnosti a únavu.

1. výživový tip pro Jizerskou 50: Regenerujte – podpoříte výkonnost

Možná vás mate, že náš výživový seriál začíná regenerací. Ta vás přece bude zajímat až po dojetí závodu. My se ale bavíme především o regeneraci po trénincích, které ještě do Jizerské 50 absolvujete. Právě tahle regenerace totiž ovlivní, jak se budete v den D cítit a čeho budete na trati schopní.

Ptáte se nás: Nestačí na kratší a lehčí trénink voda nebo šťáva místo ionťáku?

Tuhle otázku slýcháme často a nejspíš je motivovaná ekonomickou stránkou věci, tedy faktem že samotná voda je levnější než iontový nápoj. My se na problém ale podíváme ze sportovní stránky věci, nabídneme také pohled fyziologický a nakonec přidáme i ten ekonomický aspekt. Uvidíte, že představa o levnější šťávě můžu být jen mýtus, nehledě na přínosy iontového nápoje pro váš sportovní výkon.

Více aktualit