Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Startuje projekt Route 66 na kolech, Enervit bude u toho

Jednomu je 60, druhému 52. Oba milují sport a letos se rozhodli podstoupit výzvu v podobě přejezdu slavné americké Route 66. Řeč je o Miroslavu Paterovi a Liboru Kůrkovi, kteří svou americkou pouť odstartují poslední červencový víkend v Chicagu. A na cestě jim nebude chybět Enervit.

Oba dva projekt plánovali už loni, nakonec ale kvůli vážným rodinným důvodům do USA neodletěli a dočkali se až letos. „Víme, že to nebude lehké, ale moc se těšíme a očekáváme spoustu krásných zážitků, poznání a splnění snu,“ říkají před startem více než 4000 km dlouhé cesty z východního na západní pobřeží.

Doprovázet je budou manželky a kamarád, tedy trojčlenný tým, který má své role jasně vymezené – Naďa Kůrková bude manažerkou, řidičkou, pokladnicí a tlumočnicí, Hana Paterová bude hlavně kuchařkou a pradlenou a jejich parťák Míra se postará o vaření a masáže.

„Auto bude vyrážet s časovým odstupem za námi a zajišťovat mimo jiné doplnění občerstvení. Potřebný a běžný servis kol jsme schopni zvládnout sami. Podrobně naplánovaných máme prvních 10 dní cesty s nájezdem zhruba 124 km denně. Další část budeme postupně řešit na místě,“ říkají dva dlouholetí sportovci, kteří mají za sebou start na řadě mezinárodních maratonů. Teď je čeká výzva na kole. „Letos máme najeto zhruba 4500 kilometrů, ale trénovat jsme začali už loni, protože původně jsme měli projekt absolvovat už před rokem.“

Energii na cestě jim bude dodávat i sportovní výživa Enervit, na kterou spoléhají třeba cyklistické stáje UAE Team Emirates a Lidl-Trek. Oba dva sportovci na ni sportují už téměř 20 let, takže ví, co od ní čekat. „Při našich účastech na různých sportovních akcích jsme vyzkoušeli energetické doplňky různých výrobců, leckdy dodané organizátorem, ale nakonec jsme si začali vozit vlastní právě od Enervitu. Je lehce stravitelný a skvěle nám vyhovuje. S sebou si vezme PRE Sporty, gely na doplnění energie během výkonu, energetické a regenerační nápoje nebo Magnesium,“ vyjmenovávají své pomocníky, kteří se jim určitě budou hodit.

O jejich cestě vás budeme informovat na našem Facebooku a Instagramu. Držíme palce a přejeme hodně štěstí!

AKTUALITY

23/4
Marathon expo se blíží. Přijďte za námi na stánek!

S blížícím se datem Pražského maratonu se blíží i tradiční doprovodná akce – Marathon Expo (2. – 4. 5.) na Výstavišti v Holešovicích. Budeme tam s naším stánkem, abyste mohli načerpat vše potřebné na dobu před, během i po závodě nebo tréninku.

21/4
Přihlaste se na dubnový seminář - vysíláme už 29. 4.!

29. dubna pokračujeme v našem cyklu online seminářů ze světa výživy sportovců. Tématem toho dubnového bude "Večerní sportování s cílem hubnutí". Jak sportovat a jak se starovavat ve večerních hodinách, chcete-li shodit nějaký ten kilogram? Nenechte si ujít náš další seminář a zajistěte si místo na něm! 

19/4
Závoďte a vyhrajte v naší nové soutěži

Chcete vyhrát Enervit výživový plán na míru podle vašeho výběru? Zapojte se do naší nové soutěže! Stačí nasbírat co nejvíc razítek na stánku Enervit na závodech, kterých se s naším týmem účastníme, a výhra může být vaše. Je to jednoduché - přijdete na stánek, necháte si dát razítko do soutěžního plánu a pak nám pošlete jeho fotku. Soutěž se dělí do třech období a v každém z nich vyhlašujeme hned 10 vítězů!

15/4
Nejlepší hokejové týmy spoléhají na Enervit

Finále hokejové Chance ligy si zahrály týmy Zlína a Vsetína. Do finále extraligy zase suverénně postoupil vítěz základní části - Dynamo Pardubice. Co má tahle trojice společného? Enervit jako oficiálního výživového partnera!

8/4
Triatlonista Jan Šneberger o přípravě, výživě i letošních startech

Loni člen Enervit Teamu ovládl mistrovství České republiky ve středním triatlonu i celkové pořadí v Českém poháru. Letos se kromě tradičních domácích akcí chystá účastnit i světové série Ironman a zapojit se tam do soutěže profesionálů. Jan Šneberger v našem rozhovoru vypráví o svých plánech i přípravách na sezonu, která pro něj odstartuje už 21. dubna ve Valencii.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Jak snídat a jíst před závodem

Mnoho sportovců se správně snaží řešit svoji výkonnost nejen tréninkem, ale i výživou. Od odborníků se pak dozvídají, že nejdůležitější živinou vytrvalců jsou „cukry“. A tak se snaží toto doporučení naplňovat, a to především v posledních hodinách před sportem. Jelikož synonymem doporučovaného „cukru“ jsou sladkosti, sušenky, čokoláda a sladké nápoje, snaží se tyto potraviny vždy zahrnout do finálních příprav. Co se ale ve skutečnosti děje s jejich organizmem?

ŽAKET neboli hlaďák: Postrach, kterému se dá vyhnout

Mezi sportovci koluje názor, že kdo nepoznal žaket, neví nic o náročnosti sportu. Je pravda, že díky tomu člověk zažije nepoznané stavy a pocítí syrovou podstatu pořekadla, že sytý hladovému nevěří. Na druhou stranu je to ale velmi zásadní „zářez“ do organizmu, který se příliš neslučuje s cílem zvyšovat vaši výkonnost.

Co je ANABOLICKÉ OKNO a jak ho využít?

Anabolické okno je krátký časový úsek po sportovním výkonu, kdy jsou svalové buňky více než jindy otevřeny příjmu živin. To se pozitivně odráží v regeneraci – obnově energie a svalových vláken. Proto také anabolismus, od slova výstavba, růst.

Energetická bilance: Jak by vytrvalci měli jíst?

V minulém díle naše seriálu o energetické bilanci jsme si říkali, jak většina sportovců jí (více zde) a kde může být chyba v jejich jídelníčku v podobě negativní energetické bilance (o té více zde). Dnes si v závěrečném dílu řekneme, jak by jídelníček vytrvalce měl vypadat z hlediska množství i skladby. Tak aby vám nedošlo, cítili jste se dobře a byli schopní podávat maximální výkony!

Energetická bilance: Jak většina sportovců jí?

V prvním článku našeho miniseriálu o energetické bilanci jsme si řekli, co je negativní energetická bilance a jaké jsou problémy z ní plynoucí. Ve druhém jsme si pak popsali výpočet vydané energie. Teď se zaměříme na příjem živin a kalorií a ukážeme, jak tvrdá může být realita. Naše ukázka by vás mohla překvapit a zároveň inspirovat ke změnám, které pomůžou k lepším výkonům i pocitům.

Více aktualit