Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Trénink v čase koronaviru: Jak se připravuje triatlonistka Helena Karásková?

Běžecké a cyklistické tréninky může jet dál, na plavání se teď ale nedostane. Jak se vyrovnává s aktuální situací v tréninku členka Enervit Teamu a špičková terénní triatlonistka Helena Karásková?

„Já jsme to ze začátku moc neřešila, spíš jsem měla pocit, že bude čas si dát dohromady stále porouchané rameno, které mě při plavání příšerně bolelo, a navíc bude čas toho v klidu dost natrénovat. Ale faktem je, že když už měly být první závody na Maltě, tak mi to hodně chybí a stýská se mi po závodní atmosféře a všem okolo závodů.“

 

Jak se vypořádáváš se současnou situací a opatřeními při tréninku? 

Pro nás triatlonisty je asi největším omezením uzavření bazénů, takže veškerý plavecký trénink se musí přesunout do suché přípravy. Skoro bych řekla, že to dá zabrat víc než plavání ve vodě :-) Na druhou stranu už mi to trochu leze krkem… Ze starého Total Gymu (určitě si každý pamatuje na Chucka Norise) jsem si udělala plavecký trenažer, ale protože to je hodně silové, tak se snažím plavat „na sucho“ ve všech možných pozicích, aby to bylo aspoň trochu zábavné.

V garáži jsem si udělala malou posilovnu, kterou využívám prakticky denně.

Tréninky na kole i v běhu jinak probíhají normálně, jen s tím rozdílem, že mám neustále připravený šátek, a když někoho v lese potkám, tak si ho nasadím. Města projíždím raději rovnou s nasazeným šátkem. Jen si musím dávat pozor abych si nezadýchala brýle, ale to už se mi taky daří vychytat.

 

Jak tě zatím zasáhlo rušení závodů? Ovlivní to nějak tvoji letošní sezonu?

Určitě to sezonu ovlivní dost zásadně. Zatím jsou zrušené, celkem logicky, všechny dubnové závody a v nejbližší době asi přijde na řadu rušení závodů v květnu a pak i v červnu. To mělo být celkem 6 závodů v Xteře. Plánovala jsem i některé závody doma, ale bohužel nemůžeme uspořádat ani středeční MTB pohár u nás v Jablonci, ani běžecký Vertikal, který zaštituje prodejna Endorfin Factory. Něco pojede alespoň individuálně a tak trochu virtuálně.

Virtuálních závodů na cyklistickém trenažeru jsem se ale zatím neúčastnila a ani to zatím nemám v plánu. Pro mě je ježdění na válcích, trenažeru, nebo běhání na páse nutným zlem a přistupuji k němu, když opravdu není zbytí.

 

Jaké jsou aktuálně tvé TOP produkty od Enervitu?
Enervit PRE Sport pro přípravu na trénink.
Enervit Gel pro dodání energie.
Enervit Recovery Drink pro regeneraci.

AKTUALITY

3/12
Rozdáváme vánoční dárky v hodnotě 220 Kč! Chcete také jeden?

Chcete vánoční dárek od Enervitu ZDARMA? Objednejte na našem e-shopu a my vám ho dáme! Ke každé objednávce na eshop.enervit.cz v hodnotě nad 1200 Kč vám přidáme dárek v podobě 3 nejprodávanějších produktů v kategoriích před, během a po sportu. Výjimečná akce platí od 3. do 9. 12. 2020.

30/11
Kajakář Vít Přindiš o podivné sezoně: „Doteky branek byly mým prokletím.“

Vodní slalomáři měli štěstí, že mohli letos jet alespoň mistrovství Evropy. Navíc v Praze, na domácím kanále v Troji. I tak byla ale atmosféra zvláštní, protože k trati se dostalo jen pár lidí. Další mezinárodní závody včetně olympijských her zrušil koronavirus. Aspoň české závody se ale nakonec odjely prakticky všechny a Vít Přindiš na nich nechyběl v popředí – v rámci mistrovství republiky i celkového hodnocení Českého poháru byl opět na bedně. Jak hodnotí člen Enervit Teamu podivnou sezonu ovlivněnou koronavirem a jaké problémy aktuálně řeší? Dozvíte se v našem rozhovoru.

26/11
Pořiďte vánoční dárek od Enervitu. Uděláte radost a můžete ušetřit.

Nevíte, co nadělit pod stromeček sportujícím přátelům či blízkým? Sáhněte po Enervitu - sportovní výživě pro vytrvalce. Přinášíme tipy, se kterými nemusíte dlouho přemýšlet a vybírat a ještě ušetříte, nebo dostanete dárek od nás! 

24/11
Triatlonista Jan Šneberger hodnotí sezonu: „Zahraniční starty chyběly nám všem.“

Podobně jako ostatní triatlonisté letos musel zapomenout na zahraniční starty, s výjimkou sousedského Slovakmana. Na domácí půdě přesto zvládl slušnou porci závodů včetně několika mistrovských a připsal si výborná umístění. Člen Enervit Teamu Jan Šneberger se na jaře zúčastnil i několika virtuálních závodů a v našem rozhovoru kromě nich komentuje i své nejoblíbenější produkty Enervit zařazované do výživového plánu při sportu.

20/11
Vyzkoušejte skvělou NOVINKU: Energetický nápoj Enervit Isocarb 2:1

Načerpejte velké množství energie ze sacharidů pro vaše sportování z nového energetického nápoje. Enervit Isocarb 2:1 obsahuje optimální kombinaci maltodextrinu a fruktózy pro zajištění příjmu vysoké dávky energie, která je v průběhu času stabilnější. Není třeba nic složitě počítat, stačí namíchat v požadovaném ředění a zajistit tak tělu 30, 60 nebo 90 g sacharidů pro váš výkon.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Jak sportovat lépe? Využijte fyziologických zákonů

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu.

7. fyziologický zákon: Růst sportovní výkonnosti nastává po tréninku

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu. Dnes pro vás máme poslední, 7. zákon, který říká, že klíčovou fází růstu výkonnosti je regenerace.

6. fyziologický zákon: Energetická bilance rozhoduje

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu. Dnes pro vás máme 6. zákon, který říká, že pro každého sportovce je nesmírně důležitá tzv. energetická bilance.

5. fyziologický zákon: Výživa musí projít žaludkem

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu. Dnes pro vás máme 5. zákon, který říká, že různé živiny stráví v žaludku různě dlouhou dobu. A že čas je hodně důležitý.

Kdy brát magnesium neboli hořčík při sportu?

Křeče jsou vedle hlaďáku asi největší strašák sportovců. Nejspíš není nic horšího, než když na to pocitově máte, ale křeče vás nepustí užít si vítězství. Jak lze křečím předcházet?

Více aktualit