Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Trénink v čase koronaviru: Jak se připravuje triatlonistka Helena Karásková?

Běžecké a cyklistické tréninky může jet dál, na plavání se teď ale nedostane. Jak se vyrovnává s aktuální situací v tréninku členka Enervit Teamu a špičková terénní triatlonistka Helena Karásková?

„Já jsme to ze začátku moc neřešila, spíš jsem měla pocit, že bude čas si dát dohromady stále porouchané rameno, které mě při plavání příšerně bolelo, a navíc bude čas toho v klidu dost natrénovat. Ale faktem je, že když už měly být první závody na Maltě, tak mi to hodně chybí a stýská se mi po závodní atmosféře a všem okolo závodů.“

 

Jak se vypořádáváš se současnou situací a opatřeními při tréninku? 

Pro nás triatlonisty je asi největším omezením uzavření bazénů, takže veškerý plavecký trénink se musí přesunout do suché přípravy. Skoro bych řekla, že to dá zabrat víc než plavání ve vodě :-) Na druhou stranu už mi to trochu leze krkem… Ze starého Total Gymu (určitě si každý pamatuje na Chucka Norise) jsem si udělala plavecký trenažer, ale protože to je hodně silové, tak se snažím plavat „na sucho“ ve všech možných pozicích, aby to bylo aspoň trochu zábavné.

V garáži jsem si udělala malou posilovnu, kterou využívám prakticky denně.

Tréninky na kole i v běhu jinak probíhají normálně, jen s tím rozdílem, že mám neustále připravený šátek, a když někoho v lese potkám, tak si ho nasadím. Města projíždím raději rovnou s nasazeným šátkem. Jen si musím dávat pozor abych si nezadýchala brýle, ale to už se mi taky daří vychytat.

 

Jak tě zatím zasáhlo rušení závodů? Ovlivní to nějak tvoji letošní sezonu?

Určitě to sezonu ovlivní dost zásadně. Zatím jsou zrušené, celkem logicky, všechny dubnové závody a v nejbližší době asi přijde na řadu rušení závodů v květnu a pak i v červnu. To mělo být celkem 6 závodů v Xteře. Plánovala jsem i některé závody doma, ale bohužel nemůžeme uspořádat ani středeční MTB pohár u nás v Jablonci, ani běžecký Vertikal, který zaštituje prodejna Endorfin Factory. Něco pojede alespoň individuálně a tak trochu virtuálně.

Virtuálních závodů na cyklistickém trenažeru jsem se ale zatím neúčastnila a ani to zatím nemám v plánu. Pro mě je ježdění na válcích, trenažeru, nebo běhání na páse nutným zlem a přistupuji k němu, když opravdu není zbytí.

 

Jaké jsou aktuálně tvé TOP produkty od Enervitu?
Enervit PRE Sport pro přípravu na trénink.
Enervit Gel pro dodání energie.
Enervit Recovery Drink pro regeneraci.

AKTUALITY

4/6
Orienťák Miloš Nykodým běhá traily a vyhrál dva testovací tréninky repre

Člověk míní, koronavirus mění. Minimálně co se sportovních plánů na letošní sezonu týče. A tak si reprezentant v orientačním běhu a člen Enervit Teamu Miloš Nykodým našel jinou „zábavu“. Místo orienťácké jarní sezony absolvoval vlastní výzvu v podobě několika trailových ultramaratonů a účastní se seriálu Inov8-TrailTour. Vítěz závodu Světového poháru a několikanásobný mistr ČR už se ale stihl blýsknout i tam, kde standardně vyniká a kam patří – ve světě orientačního běhu. V květnu totiž vyhrál oba měřené testy české reprezentace. Podrobnosti prozrazuje v našem rozhovoru.

29/5
Cyklistický Nova Cup odstartuje 13. 6. a my budeme u toho

Cyklisté se dočkali - start NOVA Cupu se blíží a druhý červnový víkend to vypukne! Enervit bude u toho jako oficiální výživový partner seriálu, který vyvrcholí posledním podnikem 3. října v Mikulově. Enervit tak budete mít vždy na dosah, aby se vám jelo lépe!

27/5
Využijte AKCE 3+1 ZDARMA a snížených cen na e-shopu

Využijte speciální akci a načerpejte energii pro své sportovní výkony díky tyčinkám Enervit Competition Bar. Ke každým 3 objednaným kusům vám dáme automaticky 1 ks ZDARMA, když do poznámky napíšete TYCINKA. Akce platí na našem e-shopu jen do 31. 5. - tak si pospěšte! Akci není možné využít v případě osobního odběru na prodejnách.

20/5
Seriál Běhej lesy odstartuje 6. června, samozřejmě i s Enervitem

Odložený start populárního běžeckého seriálu je tu a v červnu proběhnou hned tři závody – na Vysočině, v Lednici a ve Slavkovském lese. Enervit ani na jedné štaci nebude chybět a je připravený vám pomoci sportovat lépe v rámci celé série.

11/5
Závody se rozjíždějí, první MTB start bude i s Enervitem

Už o víkendu se pojede první cyklistický závod! Cyklovýzva NOVA CUP láká na parádní trať u Hradce Králové a je jasné, že u toho Enervit jako specialista na výživu vytrvalců nemůže chybět. Vždyť jsme hrdými partnery celého seriálu NOVA CUP, který odstartuje už v červnu.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Jak nám pomáhají TUKY sportovat lépe?

Snad každý sportovec sleduje procento tělesného tuku a hlídá si jej, jako by to byl nějaký strašák. V jídelníčku se snaží držet si tuky od těla. Až se zdá, že tuky jsou vytrvalcův nepřítel. Tuky jsou ale pro vytrvalce to nejdůležitější energetické palivo, které umožňuje sportovat tak dlouho.

PODCAST: Jak snídat a jíst před závodem

Poslechněte si náš nový podcast s tematikou výživy ve sportu! Věnujeme se v něm tomu, co a proč jíst a nejíst před sportem, aby byl váš výkon co nejlepší. Podcast je přínosný pro cyklisty, běžce, triatlonisty i další vytrvalostní sportovce. Podcast si můžete rovnou pustit, nebo stáhnout a mít ho tak k dispozici kdekoli - třeba při sportu nebo vašich cestách.

Jak nám pomáhají SACHARIDY sportovat lépe?

Pro vytrvalecký výkon jsou sacharidy zřejmě nejklíčovější živinou. Jedná se o zdroj energie, který je na rozdíl od tuků dvakrát rychlejší ve své dostupnosti. To je i důvod, proč sacharidy jako zdroj energie dominují při vysoce intenzivních výkonech, nebo na začátku jakéhokoliv sportování.

PODCAST: Jak na růst výkonnosti během tréninku

Poslechněte si náš nový podcast s tematikou výživy ve sportu! Věnujeme se v něm tomu, jak na zlepšení kondice a růst výkonnosti v tréninku. Podcast je přínosný pro cyklisty, běžce, triatlonisty i další vytrvalostní sportovce. Podcast si můžete rovnou pustit, nebo stáhnout a mít ho tak k dispozici kdekoli - třeba při sportu nebo vašich cestách.  

PODCAST: Jaké zdroje energie využíváme během vytrvalostního výkonu?

Poslechněte si náš nový podcast s tematikou výživy ve sportu! Věnujeme se v něm tomu, jaké energetické zdroje využívají cyklisté, běžci, triatlonisté a další vytrvalostní sportovci. Podcast si můžete rovnou pustit, nebo stáhnout a mít ho tak k dispozici kdekoli - třeba při sportu nebo vašich cestách.  

Více aktualit