Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Vít Pavlišta suverénním mistrem ČR na dráhové desítce

Další titul republikového šampiona přidal do své sbírky Vít Pavlišta v červnu, když suverénně ovládl běh na 10 km na dráze. A hned v červenci ho čeká boj o další – na půlmaratonské distanci. Po jarní zrušené části se tak i atletická sezona rozbíhá a člen Enervit Teamu do ní vstoupil velmi dobře.

Máš titul mistra ČR z dráhového běhu na 10 000 m. Jak jsi spokojený se svým časem a de facto prvním ostrým startem?

Čas je průměrný, ale vzhledem k podmínkám, které ve Slavkově u Brna panovaly, není zas tak úplně zlý. V závodech, kde není nikdo rychlejší, navíc na čas tak moc nehledím, takže spokojený určitě jsem. Tím, jak nebyly na jaře žádné závody, bylo startovní pole nabité a dráhová desítka měla po letech zase celkem solidní účast a úroveň. Titul má pro mě váhu.


Podařilo se ti splnit předzávodní cíle a probíhalo vše podle plánu?

Podařilo, až kupodivu relativně snadno. Čekal jsem souboj až do konce, ale zhruba od poloviny tratě jsem pokračoval dál svým tempem a pronásledovatelům se vzdaloval. Určitě jsem mohl v druhé půlce tlačit na pilu víc, ale doběhl jsem tak, jak to stačilo.  Nakonec z toho byl výkon 30:14, po první pětce za 15 minut, tak jsem zas tak moc z nastoleného tempa neslevil.


Tohle byl tvůj první velký závod letos. Zvládl jsi něco ještě předtím?

Běžel jsem ještě Mnichovohradišťskou 25, která mi také vyšla jako maratonský test velmi dobře. Doběhl jsem v čase 1:20 v sólo závodě bez občerstvení, bez fanoušků a relativně čerstvý. Tempově to vychází na maraton za 2:15. Je škoda, že jarní část sezóny odpadla, natrénováno jsem měl solidně.


Měnila se nějak tvoje příprava kvůli zrušeným a přesunutým závodům?

V březnu, kdy už bylo jasné, že závody hned tak nebudou, jsme trochu ubrali z týdenní kilometráže. V podstatě jsme ale pokračovali v objemové přípravě až do té dráhové desítky. Na tu jsem ladil až posledních 14 dní pár tréninky na dráze.


Při tréninku a v závodech stále spoléháš na Enervit. Které produkty u tebe aktuálně vedou?

Zhruba týden před dráhovou desítku jsem zapojil Enervit Carbo Flow a zjevně se osvědčil. Kromě toho jsem věrný vyzkoušeným produktům – to znamená Enervit PRE Sport, energetické gely, aminokyseliny BCAA a regenerační Enervit Recovery Drink.


Jak jsi na tom na začátku léta zdravotně? Vyhýbala se ti v první půlce roku zranění a nemoci v přípravě?

Zatím běhám bez větších obtíží. Tu a tam se něco ozve, ale není to nic vážného nebo trénink výrazně omezujícího. Klasické běžecké bolístky, které má z nás běžců asi každý (smích).


Jaké další závody máš v plánu?

Čeká mě teď ještě jedno mistrovství republiky – v půlmaratonu. Z důvodu korona krize bylo termínově přesunuto a vyhnáno z centra Pardubic do nedalekých Kostěnic na okruhovou trasu. Tím se sice trochu ztrácí kouzlo městských běhů, ale samozřejmě jsme všichni rádi, že se závod koná. Pořadatel ukázal velké atletické srdce, když do pořádání závodu v tomto formátu vůbec šel – určitě se nedá předpokládat taková účast běžců, jaká by byla v Pardubicích, a tudíž ani to, že by se jednalo o výdělečnou akci. Věřím ale, že zájem vytrvalců poprat se o mistrovské medaile bude velký, stejně jako ve Slavkově.

AKTUALITY

3/12
Rozdáváme vánoční dárky v hodnotě 220 Kč! Chcete také jeden?

Chcete vánoční dárek od Enervitu ZDARMA? Objednejte na našem e-shopu a my vám ho dáme! Ke každé objednávce na eshop.enervit.cz v hodnotě nad 1200 Kč vám přidáme dárek v podobě 3 nejprodávanějších produktů v kategoriích před, během a po sportu. Výjimečná akce platí od 3. do 9. 12. 2020.

30/11
Kajakář Vít Přindiš o podivné sezoně: „Doteky branek byly mým prokletím.“

Vodní slalomáři měli štěstí, že mohli letos jet alespoň mistrovství Evropy. Navíc v Praze, na domácím kanále v Troji. I tak byla ale atmosféra zvláštní, protože k trati se dostalo jen pár lidí. Další mezinárodní závody včetně olympijských her zrušil koronavirus. Aspoň české závody se ale nakonec odjely prakticky všechny a Vít Přindiš na nich nechyběl v popředí – v rámci mistrovství republiky i celkového hodnocení Českého poháru byl opět na bedně. Jak hodnotí člen Enervit Teamu podivnou sezonu ovlivněnou koronavirem a jaké problémy aktuálně řeší? Dozvíte se v našem rozhovoru.

26/11
Pořiďte vánoční dárek od Enervitu. Uděláte radost a můžete ušetřit.

Nevíte, co nadělit pod stromeček sportujícím přátelům či blízkým? Sáhněte po Enervitu - sportovní výživě pro vytrvalce. Přinášíme tipy, se kterými nemusíte dlouho přemýšlet a vybírat a ještě ušetříte, nebo dostanete dárek od nás! 

24/11
Triatlonista Jan Šneberger hodnotí sezonu: „Zahraniční starty chyběly nám všem.“

Podobně jako ostatní triatlonisté letos musel zapomenout na zahraniční starty, s výjimkou sousedského Slovakmana. Na domácí půdě přesto zvládl slušnou porci závodů včetně několika mistrovských a připsal si výborná umístění. Člen Enervit Teamu Jan Šneberger se na jaře zúčastnil i několika virtuálních závodů a v našem rozhovoru kromě nich komentuje i své nejoblíbenější produkty Enervit zařazované do výživového plánu při sportu.

20/11
Vyzkoušejte skvělou NOVINKU: Energetický nápoj Enervit Isocarb 2:1

Načerpejte velké množství energie ze sacharidů pro vaše sportování z nového energetického nápoje. Enervit Isocarb 2:1 obsahuje optimální kombinaci maltodextrinu a fruktózy pro zajištění příjmu vysoké dávky energie, která je v průběhu času stabilnější. Není třeba nic složitě počítat, stačí namíchat v požadovaném ředění a zajistit tak tělu 30, 60 nebo 90 g sacharidů pro váš výkon.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Jak sportovat lépe? Využijte fyziologických zákonů

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu.

7. fyziologický zákon: Růst sportovní výkonnosti nastává po tréninku

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu. Dnes pro vás máme poslední, 7. zákon, který říká, že klíčovou fází růstu výkonnosti je regenerace.

6. fyziologický zákon: Energetická bilance rozhoduje

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu. Dnes pro vás máme 6. zákon, který říká, že pro každého sportovce je nesmírně důležitá tzv. energetická bilance.

5. fyziologický zákon: Výživa musí projít žaludkem

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu. Dnes pro vás máme 5. zákon, který říká, že různé živiny stráví v žaludku různě dlouhou dobu. A že čas je hodně důležitý.

Kdy brát magnesium neboli hořčík při sportu?

Křeče jsou vedle hlaďáku asi největší strašák sportovců. Nejspíš není nic horšího, než když na to pocitově máte, ale křeče vás nepustí užít si vítězství. Jak lze křečím předcházet?

Více aktualit