Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Vltava Fund Ski Team zahájí sezonu Visma Ski Classics na La Diagonele, i s Enervitem

Prestižní seriál dálkových běhů na lyžích odstartuje 16. ledna ve Švýcarsku, kdy se pojede La Diagonela. Na startu nebude chybět ani úspěšný český Vltava Fund Ski Team, který spoléhá na Enervit.

Loni obsadili 8. místo v celkovém pořadí a byli druhým nejlepším českým týmem seriálu Visma Ski Classics. Letos do něj míří s osmi jmény na soupisce – čtyřmi ženami a čtyřmi muži. Nechybí ani loni dvanáctý muž seriálu Ari Luusua nebo tři mladí lyžaři patřící do loňské TOP 10 kategorie do 23 let – Fabián Štoček, Isac Holmström a Andrea Klementová.

Barvy Vltava Fund Ski Teamu hájí opět i Noora Kivikková a po mateřské dovolené se do týmu vrací zkušená Adéla Boudíková. Novými tvářemi v týmu jsou pak Jan Šrail a Maria Gräfningsová, kteří už za sebou mají pestrou historii v seriálu dálkových běhů.

Letošní ročník Visma Ski Classics samozřejmě ovlivňuje pandemie nemoci covid-19. Kvůli ní byly zrušené prosincové závody (Pro Team Teampo a La Venosta) a seriál tak nově čítá jen 9 zastávek. První z nich je sobotní La Diagonela ve Švýcarsku měřící 65 km. Součástí je také Jizerská 50, jejímž výživovým partnerem je i letos Enervit.

To platí i pro Vltava Fund Ski Team, který si Enervit vybral na základě zkušeností a preferencí jednotlivých členů. „Výživové doplňky Enervit využívám už několik let zejména během závodů. Dálkové běhy na lyžích jsou dlouhé, a proto je velmi důležité se správně občerstvovat. Piji velmi slabý iontový nápoj Enervit Isotonic Drink smíchaný s Enervit Gelem, což se mi zdá praktičtější, než si dát gel odděleně a potom ještě složitě vyndávat bidon a zapíjet. Dále se snažím zhruba každou hodinu jíst energetickou tabletu Enervit Carbo Tablets. Během tréninků, které trvají 2 hodiny a více, používám iontový nápoj a po náročných trénincích a závodech i regenerační nápoj Enervit Recovery Drink,“ říká například zkušená Adéla Boudíková.

AKTUALITY

14/1
Za měsíc by měla odstartovat Jizerská 50. I letos jsme jejími partnery!

V neděli 14. února má proběhnout legendární Jizerská 50. Tradiční závod, který je součástí prestižního seriálu dálkových běhů Visma Ski Classics, se chystá na svůj 54. ročník. A přípravy jsou to letos velmi složité – kvůli epidemiologické situaci v Česku zatím není jasné, v jakém formátu závod proběhne. Jisté ale je, že Enervit zůstává hlavním výživovým partnerem a i letos jsme připravení vám na Jizerské 50 pomoci!

4/1
Enervit i letos partnerem SkiTour - pomůžeme vám v bílé stopě

Největší český seriál v běhu na lyžích se měl rozjet už 8. ledna na Bedřichovskému Night Light Maratonu. První dva lednové závody ale byly kvůli aktuální epidemické situaci přesunuty na únor a březen. Co se naopak nemění, to je podpora Enervitu, který je i letos výživovým partnerem oblíbeného seriálu - aby se vám sportovalo lépe.

22/12
Přejeme vám klidné Vánoce a úspěšný rok 2021!

Milí příznivci Enervitu,


děkujeme Vám za přízeň v letošním roce, který byl v mnohém jiný. Závody se rušily a my sportovci přišli o spoustu radosti. Věříme, že i přes tyto peripetie jste si letošní rok užili a zasportovali si. I s Enervitem, který vám pomáhá sportovat lépe.


Věříme také, že příští rok bude lepší a posune vás všechny zase o kus dál. Třeba i díky kompresnímu oblečení Royal Bay, které jsme nově zařadili do našeo portfolia, abychom vám mohli ještě více pomáhat při sportu. Tak ať je ho v příštím roce co nejvíc!   


Váš Enervit Team

16/12
ROZHOVOR: Orienťák Miloš Nykodým vítězem na MČR i v rámci Inov8-TrailTour

Závody republikového šampionátu v orientačním běhu absolvoval všechny a kromě sprinterských tratí stál vždy na stupních. Dvakrát na tom nejvyšším a jednou na bronzovém. Kromě toho odběhal kompletní trailový seriál čítající 50 etap a připsal si celkové vítězství jak v individuálním, tak týmovém hodnocení. Člen Enervit Teamu Miloš Nykodým se letos rozhodně nenudil a do tréninkového deníku zapsal téměř 700 hodin. 

10/12
Jak vám pomůže sportovat lépe kompresní oblečení Royal Bay?

Správně zvolená kvalitní komprese s garantovanými parametry pomáhá k lepším sportovním výkonům i efektivnější regeneraci. Jak toho dosahuje a jaké typy komprese známe? A proč je důležitá správná volba velikosti? To všechno vám prozradíme v našem článku.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Trénovanost zvýšíte i výživou

Víte, kdy skutečně roste vaše výkonnost? A v jaké fázi se nejvíce rozhoduje o únavě znatelné na následujícím tréninku? Správná odpověď zní, že výkonnost roste ve fázi zotavení, tedy v době po skončení tréninku! Mnozí sportovci se chybně domnívají, že k růstu výkonnosti dochází během tréninku, ale opak je pravdou. Trénink znamená pokles výkonnosti, růst únavy a vyčerpání, kdy se organizmus nachází v nežádoucím stavu katabolismu (nedostatek energie).

Jakou zvolit strategii pro hubnutí a současný růst výkonnosti?

Tuhle otázku dostáváme čaato a odpověď je jednoduchá – tyto cíle jdou proti sobě. Každý z nich vyžaduje zcela opačný přístup, takže soustředit se na oba zároveň je stejné, jako snažit se v lese trefit jednou ranou dva zajíce. Když se však budete soustředit jen na jeden, a to ten správný cíl, přinese vám obojí.

SUPERKOMPENZACE: Klíč k růstu výkonnosti a důležitá fáze regenerace

Superkompenzace je stav, ve kterém může docházet k růstu výkonnosti. Superkompenzaci musí vždy předcházet fyzická zátěž, nejčastěji řízený trénink, který z důvodu vyčerpání energetických zdrojů vyvolá pokles výkonnosti. Lidský organizmus má skvěle vyvinutý princip adaptace, tedy přizpůsobení se podmínkám, který spočívá i v tom, že se na prožité zážitky lépe připraví – vytvoří si více energetických zásob, zesílí svalová vlákna, zlepší se psychické vnímání, zlepší se koordinace a podobně. A to je právě princip oné superkompenzace. 

Výživa pro vytrvalce v kostce: stáhněte si naši brožuru Sportuj lépe

Jsme specialisté na výživu pro vytrvalce a své know-how si nenecháváme pro sebe. Chceme vám pomáhat sportovat lépe. Proto odhalujeme fyziologické zákonitosti pochodů ve vašem těle, abyste mohli svou výkonnost zlepšovat. Nově i v brožurce Sportuj lépe, kterou nabízíme zdarma ke stažení všem vytrvalcům. Sportujte s námi lépe!

Kdy brát magnesium neboli hořčík při sportu?

Křeče jsou vedle hlaďáku asi největší strašák sportovců. Nejspíš není nic horšího, než když na to pocitově máte, ale křeče vás nepustí užít si vítězství. Jak lze křečím předcházet?

Více aktualit