Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Vít Pavlišta mistrem republiky v půlmaratonu

Další obhajobu a celkově už pátý titul mistra republiky v půlmaratonu má na kontě Vít Pavlišta. Člen Enervit Teamu dokázal doběhnout do cíle sobotního Pardubického vinařského půlmaratonu jako nejrychlejší z Čechů a čtvrtý v celkovém pořadí za třemi Keňany. Od roku 2012 tak na nejvyšším stupínku chyběl jen jedinkrát.

Na start letošního závodu se postavilo 1215 běžců a běžkyň, kteří se v ulicích Pardubic poprali o vítězství v závodě i titul republikových šampionů v podání českých mužů a žen. Loňské prvenství nakonec obhájil jak Vítek Pavlišta, tak Petra Kamínková. „Jsem rád, že to na titul stačilo, ale s časem úplně spokojený nejsem. Chtěl jsem se držet Keňanů, ale na třetím kilometru mi utekli, začal foukat vítr, takže jsem si to potom musel vybojovat sám,“ řekl po závodě Českému atletickému svazu vítězný Pavlišta. Jeho letošní čas byl 1:07:31 a stejně jako loni s ním zaostal za trojicí Keňanů.

 

Po sobotním triumfu na půlmaratonské trati se Vít Pavlišta chystá na Pražský maraton, který by měl být vrcholem jeho jarní sezony, jak prozradil v březnovém rozhovoru. Držíme palce!