Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Vyhrajte startovné na zářijové běžecké akce

V září proběhne spousta velkých závodů a my na nich nebudeme chybět! Se stánkem Enervit se chystáme na běžecké i cyklistické akce a na některé z nich od nás můžete dostat startovné zdarma. Stačí se zapojit do soutěže.

Všechny sportovní akce, jejichž partnery jsme, najdete pravidelně aktualizované v našem kalendáři. A ten hlásí na září pořádnou sprotovní úrodu! Přidáte se a vyrazíte na některý ze závodů?

  • od 1. 9. - Sokolovská 24 hod MTB - tahle akce startuje se svým programem už v pátek 1. 9. a hlavní závody přijdou na řadu o víkendu.
  • 2. 9. - Behaj lesmi, Šťiavnické vrchy - partnery slovenského seriálu Behaj lesmi jsme od jeho začátku, takže nemůžeme chybět ani na posledním podniku letošního ročníku
  • 9. 9. - Běhej lesy, Boletice - oblíbený český seriál čekají poslední dva starty, oba jsou na programu v září a vy na něm můžete vyhrát startovné zdarma (viz níže)
  • 16. 9. - Road Classics - první ročník, první monument; zcela nový formát závodů na silničních kolech; jede se v Liberci a okolí
  • 16. 9. - Pražská 50 - tradiční cyklistický závod, jehož partnery jsme řadu let
  • 16. 9. - Bike Valachy - součást seriálu Valachy Tour
  • 23. 9. - Běhej lesy, Lednice - poslední závod letošního ročníku; i na něj můžete vyhrát startovné (viz níže)
  • 24. 9. - Běchovice-Praha - slavný běžecký závod, který je zároveň mistrovstvím ČR v silničním běhu na 10 km; i tady máte možnost vyhrát startovné (viz níže)

Soutěžte s námi o startovné

Jako partneři významných sportovních akcí vám můžeme nabídnout startovné zdarma na vybrané závody. Pojďte si o ně s námi zasoutěžit! Právě teď máte šanci vyhrát startovné na závody Běhej lesy (Boletice i Lednice) a Běchovice-Praha. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a svou odpověď společně s názvem závodu, kterého se chcete zúčastnit, poslat do 4. 9. na web@enervit.cz

Soutěžní otázka:
Kolik výživových doplňků obsahuje naše speciální řada ENERVIT C2:1?

Sportujte s námi, sportujte lépe!

AKTUALITY

24/11
Vánoční tipy pro vás: sáhněte po letošních novinkách

Máme přesně měsíc do Vánoc, takže je čas se zamyslet nad těmi nejlepšími dárky pro své blízké. Jestli sportují, je to jasné - ENERVIT pro ně bude TOP! Vyberte si u nás třeba z letošních novinek, které určitě potěší...

20/11
Česká reprezentace má bronz z ME v cyklokrosu

Cyklokrosařka Kristýna Zemanová vybojovala na listopadovém evropském šampionátu bronz v kategorii do 23 let. Šlo o nejlepší český výsledek na mistrovství a česká reprezentantka jím navázala na zisk bronzu na letošním mistrovství světa. Enervit je hrdým partnerem Českého svazu cyklistiky.

17/11
Užijte si náš RED FRIDAY s 20% slevou na všechny produkty Enervit!

Žádné čekání na Black Friday, který správně připadá na poslední listopadový pátek. My pro vás máme náš RED FRIDAY, protože k Enervitu patří červená, jsme vždy o krok napřed a rádi přinášíme radost ze sportu. Využijte speciální a časově omezenou akci v podobě 20% SLEVY na vše na našem e-shopu!

13/11
Přihlaste se na listopadový seminář - vysíláme už 21. 11.

Už příští týden proběhne další online seminář z našeho letošního cyklu. Jeho tématem budou tentokrát vitaminové doplňky ve spojení s vytrvalostním sportem. Které, kdy a v jakém množství brát? Odpovíme v semináři! 

10/11
Route 66 na kolech: denně 120 km v sedle a extrémní podmínky v Mohavské poušti

Jednomu je 60, druhému 52 let. Nejsou to žádní profesionální sportovci, ale oba sport milují, byť se k němu ve větší míře dostali až v pozdějším věku. A letos v létě podstoupili výzvu v podobě přejezdu slavné americké Route 66 na kolech. Řeč je o Miroslavu Paterovi a Liboru Kůrkovi, kteří svou americkou pouť absolvovali i s Enervitem po kapsách. Jaké zážitky si přivezli, jak vypadalo jejich stravování a co všechno už mají za sebou? O tom je druhá část našeho rozhovoru.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

SERIÁL: Pozor na mýty spojené se sportem - 2. díl

Fungování lidského těla má několik zákonitostí, které je dobré dodržovat. Někdy bez znalostí fyziologie volíme zdánlivě logická řešení, která jsou ale pro sportovní výkon vyloženě škodlivá. Rádi bychom vám je demonstrovali na skutečných příbězích ze života a je na vás, zda se jimi inspirujete, nebo si je prožijete také. Rovnou ale poradíme: je lepší si to přečíst než to všechno prožít.

SERIÁL: Pozor na mýty spojené se sportem - 1. díl

Fungování lidského těla má několik zákonitostí, které je dobré dodržovat. Někdy bez znalostí fyziologie volíme zdánlivě logická řešení, která jsou ale pro sportovní výkon vyloženě škodlivá. Rádi bychom vám je demonstrovali na skutečných příbězích ze života a je na vás, zda se jimi inspirujete, nebo si je prožijete také. Rovnou ale poradíme: je lepší si to přečíst než to všechno prožít.

Ptáte se nás: Nedochází ke snižování účinku sportovní výživy, když ji využívám často?

Někdy se ptáte, jestli není lepší využít pomoci sportovní výživy jen při závodě a trénink řešit nějakou alternativou. A to z toho důvodu, aby si tělo na sportovní výživu „nenavyklo“, tedy aby stále pomáhala sportovat lépe a její účinek se nesnižoval. Můžeme vás uklidnit, že v drtivé většině případů tomu tak není.

Proč jsou bílkoviny důležité i pro vytrvalostní sportovce?

Existují lidé, kteří se bílkovinám vyhýbají nebo jich přijímají znepokojivě málo. Z toho pak pramení mnohé zdravotní komplikace nebo únava. K těmto lidem patří bohužel i vytrvalci, přitom potřebují téměř to samé množství bílkovin jako siloví sportovci. Z důvodu ochrany zdraví, a aby jim neubývala svalová hmota. Podívejme se proto na to, jak to s bílkovinami ve sportu a naší stravě je.

Umíme efektivně pálit tuky? Pohled třetí – energetický

Čas od času čteme nebo posloucháme rady, jak motivovat tělo, aby efektivně pálilo tuky. Doporučují se různé metody, například běh hned ráno na lačno či vynechání jídla před sportem, tedy sport na hladový žaludek. Nebo také dlouhý trénink, jemuž předcházel jiný trénink cílený na vyčerpání svalového glykogenu či bezsacharidová strava den před sportem. Je to k něčemu? Pomáhá to? Opravdu se dostavuje požadovaný efekt? My jsme se rozhodli některé mýty vyvrátit, a to detailním pohledem na fungování lidského organizmu.

Více aktualit