Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

ROZHOVOR: Jakub Kučera těsně za TOP 10 na ME mládeže v cyklistice

Skvělé výsledky v průběhu sezony zakončené vítězstvím v Českém poháru v kategorii kadetů vynesly Kubovi Kučerovi nominaci na mistrovství Evropy mládeže. Na něm se pral s pěti závody v pěti dnech a ten poslední mu přinesl největší úspěch. V oblíbené disciplíně XCO dojel člen Enervit Teamu na 13. místě ze 160 startujících cyklistů! 

Na evropském šampionátu mládeže jste startoval v 5 závodech. Jak náročný pro vás program byl a jak vypadal váš denní režim?

Závodil jsme v disciplínách týmová časovka, týmová štafety, kombinační závod, X-large a XCO. Bylo to něco jako etapový závod, každý den se jelo, takže každým dnem ubývaly síly. Denní program byl skoro každý den stejný. Bydleli jsme asi 15 minut autem od závodiště, kam jsme se přesunuli po snídani na hotelu. Celý den jsme trávili tam a večer se vrátili zpět, dali jsme poradu pro další den, šli do sprchy a spát.


Určitě jste při náročném programu potřeboval i kvalitně regenerovat a doplňovat energii. Na jaké prostředky jste vsadil?

Vsadil jsem na mé oblíbené předzávodní želé Enervit PRE Sport, tyčinky Enervit Power  Sport, při závodě ionťák Enervit G Sport a energetické tablety Enervit GT Sport. Po závodě jsem si dal regenerační nápoj Enervit R2 Sport pro rychlou regeneraci.


Na jaký závod jste se těšil nejvíc a který se vám nakonec nejvíc vydařil?

Nejvíce jsem se těšil na poslední závod XCO. Startoval jsem z 45. pozice, což nebylo úplně vpředu, ale na startu nás bylo skoro 160. Hned po startu jsem to ale začal stahovat. Asi po 500 metrech jsme najeli do dvojitého úzkého singlu, kde se to zaseklo a museli jsme běžet. V průběhu závodu na mě v depu křičeli, že jsem okolo dvacátého místa. Už v tu chvíli jsem byl překvapený! Kousek před cílem jsem byl na 12. místě, ale to jsem neudržel a v cíli z toho byla nakonec 13. příčka.


Účastí na mistrovství Evropy mládeže vám de facto skončila letošní sezona. Jak jste s ní spokojený?

Letošní sezona byla opravdu povedená. Vyhrál jsem některé závody z Českého poháru, také jsem zajel skvělé výsledky na olympiádě mládeže a vyhrál celkové pořadí českého poháru XCE. Pak přišlo zmiňované 13. místo na evropském šampionátu.


Podařilo se vám tak splnit předsezonní cíle?

Předsezonní cíle jsem si nedával tak vysoko, jako se mi podařilo zajet některé závody. Takže naprostá spokojenost!


Co vás čeká teď – bude čas na odpočinek?

Teď mě čeká ještě několik závodů včetně posledního silničního poháru, který se pojede v Plzni koncem září. Poté naplánujeme volno a navážeme na další sezonu už v kategorii juniorů.