Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Slavíme den vytrvalosti!

Není pro vytrvalce významnějšího dne v historii než 12. září. Tohoto dne se před 2507 lety uskutečnila bitva s významnými historickými důsledky pro dnešní vytrvalce - bitva u Marathonu. Zvítězili v ní Řekové, kteří porazili více než dvojnásobnou přesilu dobyvačných Peršanů. Úspěch to byl významný, a tak se řecký voják Feidippidés rozběhl, aby tuto událost co nejdříve předal v Athénách. Běžel více než 42 kilometrů, což po náročné bitvě byla pro vojáka nepřekonatelná dávka vyčerpání, a tak se slovy "Zvítězili jsme" zemřel. 

  • Jeho čin dal ale v 19. století vzniknout od té doby nejsledovanější běžecké disciplíně na olympijských hrách.
  • Jeho čin byl ve 20. a 21. století důsledkem exploze počtu běžců a dalších vytrvalců účastnících se mnoha různých vytrvalostních závodů - ať už v běhu na 42,195 km, nebo v dalších sportech, které mají rovněž své dlouhé neboli maratonské tratě (cyklistika, běh na lyžích, plavání a další).
  • Jeho běh je dodnes především měřítkem lidské vyčerpanosti a současně lidského hrdinství nad zdolaným maratonem - nejen z úst vítěze uslyšíte i dnes po zdolání maratonu ono bájné "Zvítězili jsme".

S myšlenkou uctívat každoročně Feidippidův čin jako významný den (Den vytrvalosti) nemohl přijít nikdo jiný než Enervit, specialista na výživu pro vytrvalce. A právě k tomuto dni chystáme dvě speciální akce pro všechny vytrvalce. Letos je v hlavní roli Enervit PRE Sport, unikátní želé, které vás vždy dokonale připraví na sport a k vytrvalcům patří naprosto neodmyslitelně!

1) Časově limitované výhodné nabídky na e-shopu - platí od 12. do 17. 9. a můžete si vybrat, která vám bude nejvíc vyhovovat.

2) Soutěž na Facebooku - soutěžíme od 12. do 17. 9. o 3 ks Enervit PRE Sport; odstartovali jsme během Dne vytrvalosti a až do neděle se můžete zapojit zde.