Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

ROZHOVOR: Brankář zlínských hokejistů Daniel Huf o titulu i přípravě na sezonu

V dubnu poznal euforii z triumfu ve druhé nejvyšší hokejové soutěži u nás, navíc po tradičně vyhroceném derby se Vsetínem. Hned poté čelil útokům hokejových osobností z Kladna v čele s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem v baráži, která mohla po roce vrátit Zlín do extraligy. Stejný cíl budou mít Berani i letos a také tentokrát jim bude pomáhat sportovní výživa Enervit.

Vám osobně se v loňské sezoně dařilo – stal jste se nejlepším golmanem Chance ligy i nejlepším hráčem play-off. Byl to pro vás zatím nejúspěšnější ročník?

Největší cíl byl samozřejmě návrat do extraligy, což se bohužel nepovedlo, ale z osobního hlediska ta sezona byla fakt povedená. Myslím, že mě nastartovala a určitě na to budu chtít navázat.
 

Sezona se přitom pro Zlín nejdřív nevyvíjela dobře, ale pak jste dokázali soutěž vyhrát a zahrát si baráž…

Bylo to jak na houpačce, i pro mě osobně – do sezony jsem šel spíš jako druhý brankář, ale strašně rychle se to změnilo a poprvé jsem byl v pozici jedničky. Dařilo se mi stabilně držet výkony, což pro mě bylo důležité – abych v každém zápase dával týmu šanci na vítězství. Bylo to ale těžké, když člověk cítil, že mu to jde, ale celkově se týmu moc nedaří… Pak se to naštěstí zázračně otočilo a všechno začalo šlapat. V play-off jsme prošli přes nejtěžší týmy a finále se Vsetínem bylo za odměnu. Pro mě to byl splněný sen, vyhrát titul ve Zlíně před našimi fanoušky. Když se na to dívám zpětně, tak mám pořád husí kůži. Byl to krásný pocit, který mě bude v kariéře pořád hnát dopředu, protože ho chci zažít znovu.
 

Zápasy mezi Zlínem a Vsetínem bývaly vždycky vyhrocené, jde o derby. Jakou atmosféru mělo finále a jak to dolehlo na vás?

Vyhrocené to bylo, atmosféra byla hodně specifická. Plno lidí bylo před zimákem už v době, kdy jsme do Vsetína přijeli, takže člověk vyšel z autobusu a už procházel mezi fanoušky. Já byl ale zamčený v sobě, takže jsem okolí až tak nevnímal. Po druhém zápase, co jsme ve Vsetíně urvali, jsem šel do tiskového centra na rozhovor a prý mi tam vsetínský trenér nadával. Já to přitom ani nevěděl! Ptali se mě, jestli jsem v pohodě a já říkal, že ani nevím, že na mě někdo něco pořvával (smích). Vzpomínat na tuhle sérii ale budu do konce života, myslím, že to jsou v mém věku obrovské zkušenosti, které mi pomáhají se posunout. Nejlepší by bylo to celé zažít znovu a se stejným výsledkem. Byla to skvělá reklama na hokej. A já jsem rád, že jsem byl v historii zlínského hokeje první golman, který dokázal pomoct týmu porazit Vsetín, protože to se ještě nepovedlo (smích).


V baráži proti Kladnu jste si zachytal proti hokejovým osobnostem jako jsou Jágr nebo Plekanec. Jak se na ně brankář připravuje?

Já se na ně připravoval stejně jako na každou sérii a až na jeden výpadek v jednom zápase si myslím, že ta připravenost byla dobrá. Kladno má samozřejmě výborné hokejisty, které jsem sledoval dřív spíš jako divák ještě v extralize, když jsme s nimi hráli. Věřil jsem si na ně, jen škoda, že se nám nepodařilo v nějakém zápase dát víc gólů a vyhrát.
 

Sezona vám skončila v dubnu. Co čeká hokejisty pak?

Měli jsme zhruba měsíc volno, než odstartovala letní příprava na novou sezonu. Já ho ale trávil zavřený doma v pokoji a tři týdny se učil, protože mě čekaly státnice ve škole.


Jak dopadly?

Úspěšně! Dokončil jsem bakaláře, sociální pedagogiku. I učitelé byli překvapení, jak jsem naučený. Až jsem si pak říkal, že jsem to možná zbytečně přehnal (smích). Teď už mám ale splněno a jsem rád, že můžu být opět na ledě a budu zase ve svém živlu.


Jak vypadá vaše letní příprava, než se dostanete na led? A liší se nějak pro vás coby brankáře, nebo jedete to samé jako hráči?

Trénovali jsme od pondělí do pátku, někdy i dvoufázově – dopoledne a odpoledne. Já už minulou sezonu měl trošku individuální přípravu, co se týče posilovny. I letos jsme to jako golmani měli nastavené tak, že posilovnu jsme měli svou. Navíc jsme absolvovali s naším trenérem brankářů speciální tréninky na suchu. Kondiční věci jako běh, kolo a podobně jsme ale jeli normálně s týmem.


V kabině Beranů používáte sportovní výživu Enervit. Jak jste s ním vy osobně spokojený?

Od Enervitu toho využívám hodně a cítím, že mi pomáhá. Využívám želé Enervit PRE Sport před zápasem, během něj pak energetické gely nebo želatinky pro doplnění energie a po zápase Enervit R2 Recovery Drink. Ten doplní všechno, co tělo po sportu potřebuje a já se zrovna hodně potím, takže pro mě je to důležité a beru si ho po každém zápase. I chuťově je výborný.

AKTUALITY

23/4
Marathon expo se blíží. Přijďte za námi na stánek!

S blížícím se datem Pražského maratonu se blíží i tradiční doprovodná akce – Marathon Expo (2. – 4. 5.) na Výstavišti v Holešovicích. Budeme tam s naším stánkem, abyste mohli načerpat vše potřebné na dobu před, během i po závodě nebo tréninku.

21/4
Přihlaste se na dubnový seminář - vysíláme už 29. 4.!

29. dubna pokračujeme v našem cyklu online seminářů ze světa výživy sportovců. Tématem toho dubnového bude "Večerní sportování s cílem hubnutí". Jak sportovat a jak se starovavat ve večerních hodinách, chcete-li shodit nějaký ten kilogram? Nenechte si ujít náš další seminář a zajistěte si místo na něm! 

19/4
Závoďte a vyhrajte v naší nové soutěži

Chcete vyhrát Enervit výživový plán na míru podle vašeho výběru? Zapojte se do naší nové soutěže! Stačí nasbírat co nejvíc razítek na stánku Enervit na závodech, kterých se s naším týmem účastníme, a výhra může být vaše. Je to jednoduché - přijdete na stánek, necháte si dát razítko do soutěžního plánu a pak nám pošlete jeho fotku. Soutěž se dělí do třech období a v každém z nich vyhlašujeme hned 10 vítězů!

15/4
Nejlepší hokejové týmy spoléhají na Enervit

Finále hokejové Chance ligy si zahrály týmy Zlína a Vsetína. Do finále extraligy zase suverénně postoupil vítěz základní části - Dynamo Pardubice. Co má tahle trojice společného? Enervit jako oficiálního výživového partnera!

8/4
Triatlonista Jan Šneberger o přípravě, výživě i letošních startech

Loni člen Enervit Teamu ovládl mistrovství České republiky ve středním triatlonu i celkové pořadí v Českém poháru. Letos se kromě tradičních domácích akcí chystá účastnit i světové série Ironman a zapojit se tam do soutěže profesionálů. Jan Šneberger v našem rozhovoru vypráví o svých plánech i přípravách na sezonu, která pro něj odstartuje už 21. dubna ve Valencii.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Jak snídat a jíst před závodem

Mnoho sportovců se správně snaží řešit svoji výkonnost nejen tréninkem, ale i výživou. Od odborníků se pak dozvídají, že nejdůležitější živinou vytrvalců jsou „cukry“. A tak se snaží toto doporučení naplňovat, a to především v posledních hodinách před sportem. Jelikož synonymem doporučovaného „cukru“ jsou sladkosti, sušenky, čokoláda a sladké nápoje, snaží se tyto potraviny vždy zahrnout do finálních příprav. Co se ale ve skutečnosti děje s jejich organizmem?

ŽAKET neboli hlaďák: Postrach, kterému se dá vyhnout

Mezi sportovci koluje názor, že kdo nepoznal žaket, neví nic o náročnosti sportu. Je pravda, že díky tomu člověk zažije nepoznané stavy a pocítí syrovou podstatu pořekadla, že sytý hladovému nevěří. Na druhou stranu je to ale velmi zásadní „zářez“ do organizmu, který se příliš neslučuje s cílem zvyšovat vaši výkonnost.

Co je ANABOLICKÉ OKNO a jak ho využít?

Anabolické okno je krátký časový úsek po sportovním výkonu, kdy jsou svalové buňky více než jindy otevřeny příjmu živin. To se pozitivně odráží v regeneraci – obnově energie a svalových vláken. Proto také anabolismus, od slova výstavba, růst.

Energetická bilance: Jak by vytrvalci měli jíst?

V minulém díle naše seriálu o energetické bilanci jsme si říkali, jak většina sportovců jí (více zde) a kde může být chyba v jejich jídelníčku v podobě negativní energetické bilance (o té více zde). Dnes si v závěrečném dílu řekneme, jak by jídelníček vytrvalce měl vypadat z hlediska množství i skladby. Tak aby vám nedošlo, cítili jste se dobře a byli schopní podávat maximální výkony!

Energetická bilance: Jak většina sportovců jí?

V prvním článku našeho miniseriálu o energetické bilanci jsme si řekli, co je negativní energetická bilance a jaké jsou problémy z ní plynoucí. Ve druhém jsme si pak popsali výpočet vydané energie. Teď se zaměříme na příjem živin a kalorií a ukážeme, jak tvrdá může být realita. Naše ukázka by vás mohla překvapit a zároveň inspirovat ke změnám, které pomůžou k lepším výkonům i pocitům.

Více aktualit