Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

ROZHOVOR: Kajakář Vít Přindiš hodnotí MS i sezonu, vládne spokojenost

I z mistrovství světa přivezl medaili, byť ta individuální mu tentokrát unikla. Proto může Vít Přindiš hodnotit vrchol i celou sezonu kladně. „Jsem rád, že jsem dokázal navázat na úspěchy z posledních let a znovu potvrdil pozici jednoho z TOP kajakářů světa,“ těší člena Enervit Teamu, který kromě stříbra z MS letos vybojoval i zlato na mistrovství Evropy, vítězství v Českém poháru nebo bronz v celkovém pořadí Světového poháru.

Sezonu jste zakončil 2. místem v týmech a 6. příčkou v individuálním závodě na MS. Jaký byl letošní šampionát z vašeho pohledu?

Letošní mistrovství světa dopadlo celkově úspěšně, ale samozřejmě mě mrzí chyby, které jsem udělal ve finále individuálního závodu a bohužel mě stály medaili. Příprava před závodem proběhla skvěle a cítil jsem se opravdu v dobré formě. Celé mistrovství provázela hezká atmosféra a organizátoři udělali maximum pro to, aby si to užili jak závodníci, tak diváci.


Jak hodnotíte celou letošní sezonu se spoustou úspěchů včetně medailí z MS a ME?

Samozřejmě velice kladně. Dokázal jsem navázat na úspěchy z posledních let a znovu potvrdil pozici jednoho z TOP kajakářů světa. Velice důležitým bodem pro mě bylo i to, že jsem dokázal po celou dobu vydržet zdravý. Stálo mě to však i hodně práce, musím v podstatě každý den cvičit, aby mé záda vydržela tréninkový a závodní nápor.


Který výsledek je pro vás letos nejvíc?

Jsem rád, že i letos se mezi výsledky těžko vybírá. Tím největším úspěchem je bezesporu individuální titul mistra Evropy z francouzského Pau.


Jak vám během roku pomáhal Enervit?

Enervit používám po celou sezónu, jak v přípravné, tak závodní fázi. Mezi mé úplně nejoblíbenější produkty patří Enervit Recovery Drink, který si dávám po každém tréninku a vím, že mi s regenerací opravdu pomůže. Ten doplňuji aminokyselinami Enervit BCAA a iontovým nápojem Enervit Isotonic Drink.


Nejdůležitějším krokem byla určitě tradičně tvrdá nominace do reprezentace. Jaký byl letošní rok z pohledu českých kajakářů?

Nominace je rozhodně tím nejstresovějším obdobím celého roku. Naštěstí se mi ji i letos povedlo zvládnout a vítězstvím ve třech ze čtyř nominačních závodů jsem si zajistil místo v tříčlenném týmu. Pro český kajak to byl znovu velice úspěšný rok a možná dokonce ten nejúspěšnější v historii, protože jak na mistrovství Evropy a světa, tak v celkovém hodnocení Světového poháru stál vždy český kajakář na nejvyšším stupni. Dá se tedy říct, že jsme letos vyhráli vše, co se dalo.


Příští rok budou vrcholem olympijské hry v Tokiu. Jaká cesta k nim pro vás povede?

Nominace na olympijské hry se naplno rozběhla již na letošním mistrovství světa. Prvním důležitým krokem bylo vyjet účastnické místo, což se nám povedlo, takže máme jistotu, že příští rok bude na olympiádě jeden z nás startovat. Zároveň jsme si rozdělili první nominační body a při umístění celkově do sedmého místa jsme měli možnost získat i plusové body, které se následně přičítají. Dalším nominačním závodem bude samotná jarní nominace a následně mistrovství Evropy v Londýně v květnu, kde bude znovu možné získat i plusové body. Dva nejlepší výsledky z těchto tří závodů se započítají, přičtou se plusové body, a kdo bude mít bodů nejvíce, pojede do Tokia.


Jaký program máte teď – začala vám dovolená a budete odpočívat? Kam se chystáte?

Zrovna teď jsem akorát v polovině odpočinku, který bude trvat zhruba do konce října. Pak se vrhnu do přípravy na novou sezónu. Čeká nás pak hned soustředění na trati v Londýně a také následně na zbrusu nové trati v Tokiu, na kterou se opravdu těším!

AKTUALITY

24/11
Vánoční tipy pro vás: sáhněte po letošních novinkách

Máme přesně měsíc do Vánoc, takže je čas se zamyslet nad těmi nejlepšími dárky pro své blízké. Jestli sportují, je to jasné - ENERVIT pro ně bude TOP! Vyberte si u nás třeba z letošních novinek, které určitě potěší...

20/11
Česká reprezentace má bronz z ME v cyklokrosu

Cyklokrosařka Kristýna Zemanová vybojovala na listopadovém evropském šampionátu bronz v kategorii do 23 let. Šlo o nejlepší český výsledek na mistrovství a česká reprezentantka jím navázala na zisk bronzu na letošním mistrovství světa. Enervit je hrdým partnerem Českého svazu cyklistiky.

17/11
Užijte si náš RED FRIDAY s 20% slevou na všechny produkty Enervit!

Žádné čekání na Black Friday, který správně připadá na poslední listopadový pátek. My pro vás máme náš RED FRIDAY, protože k Enervitu patří červená, jsme vždy o krok napřed a rádi přinášíme radost ze sportu. Využijte speciální a časově omezenou akci v podobě 20% SLEVY na vše na našem e-shopu!

13/11
Přihlaste se na listopadový seminář - vysíláme už 21. 11.

Už příští týden proběhne další online seminář z našeho letošního cyklu. Jeho tématem budou tentokrát vitaminové doplňky ve spojení s vytrvalostním sportem. Které, kdy a v jakém množství brát? Odpovíme v semináři! 

10/11
Route 66 na kolech: denně 120 km v sedle a extrémní podmínky v Mohavské poušti

Jednomu je 60, druhému 52 let. Nejsou to žádní profesionální sportovci, ale oba sport milují, byť se k němu ve větší míře dostali až v pozdějším věku. A letos v létě podstoupili výzvu v podobě přejezdu slavné americké Route 66 na kolech. Řeč je o Miroslavu Paterovi a Liboru Kůrkovi, kteří svou americkou pouť absolvovali i s Enervitem po kapsách. Jaké zážitky si přivezli, jak vypadalo jejich stravování a co všechno už mají za sebou? O tom je druhá část našeho rozhovoru.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

SERIÁL: Pozor na mýty spojené se sportem - 2. díl

Fungování lidského těla má několik zákonitostí, které je dobré dodržovat. Někdy bez znalostí fyziologie volíme zdánlivě logická řešení, která jsou ale pro sportovní výkon vyloženě škodlivá. Rádi bychom vám je demonstrovali na skutečných příbězích ze života a je na vás, zda se jimi inspirujete, nebo si je prožijete také. Rovnou ale poradíme: je lepší si to přečíst než to všechno prožít.

SERIÁL: Pozor na mýty spojené se sportem - 1. díl

Fungování lidského těla má několik zákonitostí, které je dobré dodržovat. Někdy bez znalostí fyziologie volíme zdánlivě logická řešení, která jsou ale pro sportovní výkon vyloženě škodlivá. Rádi bychom vám je demonstrovali na skutečných příbězích ze života a je na vás, zda se jimi inspirujete, nebo si je prožijete také. Rovnou ale poradíme: je lepší si to přečíst než to všechno prožít.

Ptáte se nás: Nedochází ke snižování účinku sportovní výživy, když ji využívám často?

Někdy se ptáte, jestli není lepší využít pomoci sportovní výživy jen při závodě a trénink řešit nějakou alternativou. A to z toho důvodu, aby si tělo na sportovní výživu „nenavyklo“, tedy aby stále pomáhala sportovat lépe a její účinek se nesnižoval. Můžeme vás uklidnit, že v drtivé většině případů tomu tak není.

Proč jsou bílkoviny důležité i pro vytrvalostní sportovce?

Existují lidé, kteří se bílkovinám vyhýbají nebo jich přijímají znepokojivě málo. Z toho pak pramení mnohé zdravotní komplikace nebo únava. K těmto lidem patří bohužel i vytrvalci, přitom potřebují téměř to samé množství bílkovin jako siloví sportovci. Z důvodu ochrany zdraví, a aby jim neubývala svalová hmota. Podívejme se proto na to, jak to s bílkovinami ve sportu a naší stravě je.

Umíme efektivně pálit tuky? Pohled třetí – energetický

Čas od času čteme nebo posloucháme rady, jak motivovat tělo, aby efektivně pálilo tuky. Doporučují se různé metody, například běh hned ráno na lačno či vynechání jídla před sportem, tedy sport na hladový žaludek. Nebo také dlouhý trénink, jemuž předcházel jiný trénink cílený na vyčerpání svalového glykogenu či bezsacharidová strava den před sportem. Je to k něčemu? Pomáhá to? Opravdu se dostavuje požadovaný efekt? My jsme se rozhodli některé mýty vyvrátit, a to detailním pohledem na fungování lidského organizmu.

Více aktualit