Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

ROZHOVOR: Kajakář Vít Přindiš hodnotí MS i sezonu, vládne spokojenost

I z mistrovství světa přivezl medaili, byť ta individuální mu tentokrát unikla. Proto může Vít Přindiš hodnotit vrchol i celou sezonu kladně. „Jsem rád, že jsem dokázal navázat na úspěchy z posledních let a znovu potvrdil pozici jednoho z TOP kajakářů světa,“ těší člena Enervit Teamu, který kromě stříbra z MS letos vybojoval i zlato na mistrovství Evropy, vítězství v Českém poháru nebo bronz v celkovém pořadí Světového poháru.

Sezonu jste zakončil 2. místem v týmech a 6. příčkou v individuálním závodě na MS. Jaký byl letošní šampionát z vašeho pohledu?

Letošní mistrovství světa dopadlo celkově úspěšně, ale samozřejmě mě mrzí chyby, které jsem udělal ve finále individuálního závodu a bohužel mě stály medaili. Příprava před závodem proběhla skvěle a cítil jsem se opravdu v dobré formě. Celé mistrovství provázela hezká atmosféra a organizátoři udělali maximum pro to, aby si to užili jak závodníci, tak diváci.


Jak hodnotíte celou letošní sezonu se spoustou úspěchů včetně medailí z MS a ME?

Samozřejmě velice kladně. Dokázal jsem navázat na úspěchy z posledních let a znovu potvrdil pozici jednoho z TOP kajakářů světa. Velice důležitým bodem pro mě bylo i to, že jsem dokázal po celou dobu vydržet zdravý. Stálo mě to však i hodně práce, musím v podstatě každý den cvičit, aby mé záda vydržela tréninkový a závodní nápor.


Který výsledek je pro vás letos nejvíc?

Jsem rád, že i letos se mezi výsledky těžko vybírá. Tím největším úspěchem je bezesporu individuální titul mistra Evropy z francouzského Pau.


Jak vám během roku pomáhal Enervit?

Enervit používám po celou sezónu, jak v přípravné, tak závodní fázi. Mezi mé úplně nejoblíbenější produkty patří Enervit Recovery Drink, který si dávám po každém tréninku a vím, že mi s regenerací opravdu pomůže. Ten doplňuji aminokyselinami Enervit BCAA a iontovým nápojem Enervit Isotonic Drink.


Nejdůležitějším krokem byla určitě tradičně tvrdá nominace do reprezentace. Jaký byl letošní rok z pohledu českých kajakářů?

Nominace je rozhodně tím nejstresovějším obdobím celého roku. Naštěstí se mi ji i letos povedlo zvládnout a vítězstvím ve třech ze čtyř nominačních závodů jsem si zajistil místo v tříčlenném týmu. Pro český kajak to byl znovu velice úspěšný rok a možná dokonce ten nejúspěšnější v historii, protože jak na mistrovství Evropy a světa, tak v celkovém hodnocení Světového poháru stál vždy český kajakář na nejvyšším stupni. Dá se tedy říct, že jsme letos vyhráli vše, co se dalo.


Příští rok budou vrcholem olympijské hry v Tokiu. Jaká cesta k nim pro vás povede?

Nominace na olympijské hry se naplno rozběhla již na letošním mistrovství světa. Prvním důležitým krokem bylo vyjet účastnické místo, což se nám povedlo, takže máme jistotu, že příští rok bude na olympiádě jeden z nás startovat. Zároveň jsme si rozdělili první nominační body a při umístění celkově do sedmého místa jsme měli možnost získat i plusové body, které se následně přičítají. Dalším nominačním závodem bude samotná jarní nominace a následně mistrovství Evropy v Londýně v květnu, kde bude znovu možné získat i plusové body. Dva nejlepší výsledky z těchto tří závodů se započítají, přičtou se plusové body, a kdo bude mít bodů nejvíce, pojede do Tokia.


Jaký program máte teď – začala vám dovolená a budete odpočívat? Kam se chystáte?

Zrovna teď jsem akorát v polovině odpočinku, který bude trvat zhruba do konce října. Pak se vrhnu do přípravy na novou sezónu. Čeká nás pak hned soustředění na trati v Londýně a také následně na zbrusu nové trati v Tokiu, na kterou se opravdu těším!

AKTUALITY

26/11
Pořiďte vánoční dárek od Enervitu. Uděláte radost a můžete ušetřit.

Nevíte, co nadělit pod stromeček sportujícím přátelům či blízkým? Sáhněte po Enervitu - sportovní výživě pro vytrvalce. Přinášíme tipy, se kterými nemusíte dlouho přemýšlet a vybírat a ještě ušetříte, nebo dostanete dárek od nás! 

24/11
Triatlonista Jan Šneberger hodnotí sezonu: „Zahraniční starty chyběly nám všem.“

Podobně jako ostatní triatlonisté letos musel zapomenout na zahraniční starty, s výjimkou sousedského Slovakmana. Na domácí půdě přesto zvládl slušnou porci závodů včetně několika mistrovských a připsal si výborná umístění. Člen Enervit Teamu Jan Šneberger se na jaře zúčastnil i několika virtuálních závodů a v našem rozhovoru kromě nich komentuje i své nejoblíbenější produkty Enervit zařazované do výživového plánu při sportu.

20/11
Vyzkoušejte skvělou NOVINKU: Energetický nápoj Enervit Isocarb 2:1

Načerpejte velké množství energie ze sacharidů pro vaše sportování z nového energetického nápoje. Enervit Isocarb 2:1 obsahuje optimální kombinaci maltodextrinu a fruktózy pro zajištění příjmu vysoké dávky energie, která je v průběhu času stabilnější. Není třeba nic složitě počítat, stačí namíchat v požadovaném ředění a zajistit tak tělu 30, 60 nebo 90 g sacharidů pro váš výkon.

17/11
ROZHOVOR: Triatlonistka Helena Karásková o sezoně, plánech i výživě

Právě teď už měla finišovat s přípravou na zimní část sezony, v jejím případě lyžařskou. Ani té se ale nevyhnuly odklady závodů kvůli koronaviru, který změnil i plánové starty v sezoně terénního triatlonu. V ní Helena Karásková startovala výhradně na domácích závodech a v rozhovoru hodnotí úspěchy i neúspěchy. Členka Enervit Teamu samozřejmě prozrazuje i své osvědčené výživové tipy a prozrazuje, že aktuálně není jen závodnicí, ale také masérkou, trenérkou a pořadatelkou závodů…

13/11
Užijte si náš RED FRIDAY s 20% slevou na všechny produkty Enervit!

Žádný smolný pátek 13. ani čekání na Black Friday, který správně připadá na poslední listopadový pátek. My pro vás máme náš RED FRIDAY, protože k Enervitu patří červená, jsme vždy o krok napřed a rádi přinášíme radost ze sportu. Využijte speciální a časově omezenou akci v podobě 20% SLEVY na vše!

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Jak sportovat lépe? Využijte fyziologických zákonů

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu.

7. fyziologický zákon: Růst sportovní výkonnosti nastává po tréninku

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu. Dnes pro vás máme poslední, 7. zákon, který říká, že klíčovou fází růstu výkonnosti je regenerace.

6. fyziologický zákon: Energetická bilance rozhoduje

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu. Dnes pro vás máme 6. zákon, který říká, že pro každého sportovce je nesmírně důležitá tzv. energetická bilance.

5. fyziologický zákon: Výživa musí projít žaludkem

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu. Dnes pro vás máme 5. zákon, který říká, že různé živiny stráví v žaludku různě dlouhou dobu. A že čas je hodně důležitý.

Kdy brát magnesium neboli hořčík při sportu?

Křeče jsou vedle hlaďáku asi největší strašák sportovců. Nejspíš není nic horšího, než když na to pocitově máte, ale křeče vás nepustí užít si vítězství. Jak lze křečím předcházet?

Více aktualit