Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

ROZHOVOR: Kajakář Vít Přindiš hodnotí MS i sezonu, vládne spokojenost

I z mistrovství světa přivezl medaili, byť ta individuální mu tentokrát unikla. Proto může Vít Přindiš hodnotit vrchol i celou sezonu kladně. „Jsem rád, že jsem dokázal navázat na úspěchy z posledních let a znovu potvrdil pozici jednoho z TOP kajakářů světa,“ těší člena Enervit Teamu, který kromě stříbra z MS letos vybojoval i zlato na mistrovství Evropy, vítězství v Českém poháru nebo bronz v celkovém pořadí Světového poháru.

Sezonu jste zakončil 2. místem v týmech a 6. příčkou v individuálním závodě na MS. Jaký byl letošní šampionát z vašeho pohledu?

Letošní mistrovství světa dopadlo celkově úspěšně, ale samozřejmě mě mrzí chyby, které jsem udělal ve finále individuálního závodu a bohužel mě stály medaili. Příprava před závodem proběhla skvěle a cítil jsem se opravdu v dobré formě. Celé mistrovství provázela hezká atmosféra a organizátoři udělali maximum pro to, aby si to užili jak závodníci, tak diváci.


Jak hodnotíte celou letošní sezonu se spoustou úspěchů včetně medailí z MS a ME?

Samozřejmě velice kladně. Dokázal jsem navázat na úspěchy z posledních let a znovu potvrdil pozici jednoho z TOP kajakářů světa. Velice důležitým bodem pro mě bylo i to, že jsem dokázal po celou dobu vydržet zdravý. Stálo mě to však i hodně práce, musím v podstatě každý den cvičit, aby mé záda vydržela tréninkový a závodní nápor.


Který výsledek je pro vás letos nejvíc?

Jsem rád, že i letos se mezi výsledky těžko vybírá. Tím největším úspěchem je bezesporu individuální titul mistra Evropy z francouzského Pau.


Jak vám během roku pomáhal Enervit?

Enervit používám po celou sezónu, jak v přípravné, tak závodní fázi. Mezi mé úplně nejoblíbenější produkty patří Enervit Recovery Drink, který si dávám po každém tréninku a vím, že mi s regenerací opravdu pomůže. Ten doplňuji aminokyselinami Enervit BCAA a iontovým nápojem Enervit Isotonic Drink.


Nejdůležitějším krokem byla určitě tradičně tvrdá nominace do reprezentace. Jaký byl letošní rok z pohledu českých kajakářů?

Nominace je rozhodně tím nejstresovějším obdobím celého roku. Naštěstí se mi ji i letos povedlo zvládnout a vítězstvím ve třech ze čtyř nominačních závodů jsem si zajistil místo v tříčlenném týmu. Pro český kajak to byl znovu velice úspěšný rok a možná dokonce ten nejúspěšnější v historii, protože jak na mistrovství Evropy a světa, tak v celkovém hodnocení Světového poháru stál vždy český kajakář na nejvyšším stupni. Dá se tedy říct, že jsme letos vyhráli vše, co se dalo.


Příští rok budou vrcholem olympijské hry v Tokiu. Jaká cesta k nim pro vás povede?

Nominace na olympijské hry se naplno rozběhla již na letošním mistrovství světa. Prvním důležitým krokem bylo vyjet účastnické místo, což se nám povedlo, takže máme jistotu, že příští rok bude na olympiádě jeden z nás startovat. Zároveň jsme si rozdělili první nominační body a při umístění celkově do sedmého místa jsme měli možnost získat i plusové body, které se následně přičítají. Dalším nominačním závodem bude samotná jarní nominace a následně mistrovství Evropy v Londýně v květnu, kde bude znovu možné získat i plusové body. Dva nejlepší výsledky z těchto tří závodů se započítají, přičtou se plusové body, a kdo bude mít bodů nejvíce, pojede do Tokia.


Jaký program máte teď – začala vám dovolená a budete odpočívat? Kam se chystáte?

Zrovna teď jsem akorát v polovině odpočinku, který bude trvat zhruba do konce října. Pak se vrhnu do přípravy na novou sezónu. Čeká nás pak hned soustředění na trati v Londýně a také následně na zbrusu nové trati v Tokiu, na kterou se opravdu těším!