Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Zimní závody Petra Vinického, mistra světa v OCR: dřina i bedna na sněhu

Letošní zimu si pochvalují především lyžaři, kteří měli v novém roce ideální podmínky pro závody i tréninky. Sníh a mráz ale udělal radost i některým běžcům, kteří mají rádi extrémy. Petr Vinický holduje extrémním překážkovým běhům, a tak ho letošní zima rozhodně nemohla zastavit. Mistr světa a člen Enervit Teamu absolvoval vydatnou zimní přípravu na novou sezonu včetně tří závodů na sněhu.

Jaké pro vás jsou zimní závody, kdy se musíte vypořádat i s mrazem a sněhem, což během vaší hlavní sezony nehrozí?

Zimní závody beru spíše jako takové zpestření předsezónní přípravy. Všechny starty jsem šel z plného tréninku, takže nic příjemného. Neměl jsem od sebe ani žádná očekávání. Na druhou stranu letos vyšlo počasí, takže zimní závody byly opravdu zimní a mělo to své sněhové kouzlo. Takovou třešinkou na dortu byl poslední ze tří závodů – noční sprint série Gladiator Race. Nebylo to nic dlouhého, jen necelé 4 kilometry, ale bral jsem to jako druhou tréninkovou fázi a podařilo se mi vyhrát navzdory startu téměř na konci startovního pole.


Který závod byl vaším prvním v letošním roce?    

Winter Spartan Race v Liberci, kde bylo krásné zasněžené prostředí se startovním koridorem namířeným na Ještěd. To samozřejmě neslibovalo nic lehkého, navíc jsem pár dní předtím přijel ze soustřední z Harrachova, což bylo poznat na mém běhu. Šel jsem úplně bez jiskry, do kopce jsem se protrápil a celkově se mi běželo velmi zle. V polovině jsem do sebe kopl energetický gel od Enervitu, který mě trochu probral v momentě, kdy přišly první těžší překážky. Právě ty jsem překonal bez ztráty kytičky, což mě vykoplo až na třetí místo v kategorii ELITE.


Jaký byl další závod?

Winter Predator Race, který byl opět na závěr týmového soustředění na Klínovci. Už na startu jsem byl v podstatě mrtvý po náročných trénincích. Závod v hlubokém sněhu, kde jsme si trasu museli vyšlapat, byl opravdu očistec. Nedělní start za deště předčil sobotní co do obtížnosti i délky. Nebýt dobrého obutí od Icebug a energetických gelů od Enervitu, tak se závody vyloženě protrápím. I tak jsem se od poloviny toho nedělního těšil do cíle na teplý regenerační nápoj Enervit R2 Sport a postel... Oba závody jsem dokončil na pátém místě mezi elitou. 


Kromě OCR závodů jste opět absolvoval i třicetikilometrový závod na běžkách v rámci Jizerské 50. Jak se vám letos běželo, a kolik jste toho na běžkách zvládl v průběhu přípravy?

Po loňském premiérovém startu jsem si ten letošní nemohl nechat ujít. Vyšlo krásné počasí a já byl připraven o trochu lépe jak loni. Na běžkách jsme toho odtrénoval víc a častěji jsem byl přímo v Bedřichově. Najezdil jsem okolo 320 kilometrů, což se pozitivně podepsalo i na mém výsledku. Svůj osobní rekord jsem si vylepšil o více než 20 minut na 1:45. Samotný závod jsem si hodně užil a příjemně si zazávodil. Nikde mi nijak nedošlo, za což vděčím i skvělým Enervitene gelům, které jsem si postupně na trati bral. Ty jsou při sportu prostě mojí spásou!


Ve druhé části rozhovoru nabídneme pohled Petra Vinického na jeho letošní přípravu i plány na sezonu, tak nás sledujte a těšte se na pokračování!

AKTUALITY

26/11
Pořiďte vánoční dárek od Enervitu. Uděláte radost a můžete ušetřit.

Nevíte, co nadělit pod stromeček sportujícím přátelům či blízkým? Sáhněte po Enervitu - sportovní výživě pro vytrvalce. Přinášíme tipy, se kterými nemusíte dlouho přemýšlet a vybírat a ještě ušetříte, nebo dostanete dárek od nás! 

24/11
Triatlonista Jan Šneberger hodnotí sezonu: „Zahraniční starty chyběly nám všem.“

Podobně jako ostatní triatlonisté letos musel zapomenout na zahraniční starty, s výjimkou sousedského Slovakmana. Na domácí půdě přesto zvládl slušnou porci závodů včetně několika mistrovských a připsal si výborná umístění. Člen Enervit Teamu Jan Šneberger se na jaře zúčastnil i několika virtuálních závodů a v našem rozhovoru kromě nich komentuje i své nejoblíbenější produkty Enervit zařazované do výživového plánu při sportu.

20/11
Vyzkoušejte skvělou NOVINKU: Energetický nápoj Enervit Isocarb 2:1

Načerpejte velké množství energie ze sacharidů pro vaše sportování z nového energetického nápoje. Enervit Isocarb 2:1 obsahuje optimální kombinaci maltodextrinu a fruktózy pro zajištění příjmu vysoké dávky energie, která je v průběhu času stabilnější. Není třeba nic složitě počítat, stačí namíchat v požadovaném ředění a zajistit tak tělu 30, 60 nebo 90 g sacharidů pro váš výkon.

17/11
ROZHOVOR: Triatlonistka Helena Karásková o sezoně, plánech i výživě

Právě teď už měla finišovat s přípravou na zimní část sezony, v jejím případě lyžařskou. Ani té se ale nevyhnuly odklady závodů kvůli koronaviru, který změnil i plánové starty v sezoně terénního triatlonu. V ní Helena Karásková startovala výhradně na domácích závodech a v rozhovoru hodnotí úspěchy i neúspěchy. Členka Enervit Teamu samozřejmě prozrazuje i své osvědčené výživové tipy a prozrazuje, že aktuálně není jen závodnicí, ale také masérkou, trenérkou a pořadatelkou závodů…

13/11
Užijte si náš RED FRIDAY s 20% slevou na všechny produkty Enervit!

Žádný smolný pátek 13. ani čekání na Black Friday, který správně připadá na poslední listopadový pátek. My pro vás máme náš RED FRIDAY, protože k Enervitu patří červená, jsme vždy o krok napřed a rádi přinášíme radost ze sportu. Využijte speciální a časově omezenou akci v podobě 20% SLEVY na vše!

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Jak sportovat lépe? Využijte fyziologických zákonů

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu.

7. fyziologický zákon: Růst sportovní výkonnosti nastává po tréninku

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu. Dnes pro vás máme poslední, 7. zákon, který říká, že klíčovou fází růstu výkonnosti je regenerace.

6. fyziologický zákon: Energetická bilance rozhoduje

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu. Dnes pro vás máme 6. zákon, který říká, že pro každého sportovce je nesmírně důležitá tzv. energetická bilance.

5. fyziologický zákon: Výživa musí projít žaludkem

Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony, a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu. Dnes pro vás máme 5. zákon, který říká, že různé živiny stráví v žaludku různě dlouhou dobu. A že čas je hodně důležitý.

Kdy brát magnesium neboli hořčík při sportu?

Křeče jsou vedle hlaďáku asi největší strašák sportovců. Nejspíš není nic horšího, než když na to pocitově máte, ale křeče vás nepustí užít si vítězství. Jak lze křečím předcházet?

Více aktualit