Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Další zlato pro Helenu Erbenovou!

Po triumfu v Řecku (rozhovor čtěte zde) si členka Enervit Teamu doběhla pro zlato i v dalším závodě seriálu Xterra ve Španělsku. Druhé ženě v cíli terénního triatlonu navíc „nadělila“ šest minut, které najela zejména v cyklistické části. V celkovém pořadí evropského hodnocení seriálu patří Heleně Erbenové aktuálně druhá příčka.

V úvodní plavecké části nebyla česká závodnice nejrychlejší a na břeh vylézala se čtyřminutovou ztrátou na vedoucí Brigittu Poórovou. Manko z vody ale dokázala velmi rychle vymazat, a to díky excelentní jízdě na kole. Čas Heleny Erbenové byl nejrychlejší ze všech účastnic, a to o celých pět minut! „Biková část se mi při projíždění moc líbila, a to i za průtrže mračen. Během závodu za sluníčka nebylo po vodě a kluzkých kamenech ani památky, takže to bylo o hodně jednodušší. Nicméně samé zatáčky a kamení z toho dělaly vlastně jeden velký singltrack. Nezdálo se mi, že bych jela rychle, ale stahovala jsem ztrátu od prvních metrů a v polovině druhého okruhu jsem se dostala do čela,“ líčila po závodě vítězka.

 

Na běžeckou část se Helena Erbenová vydala s náskokem necelých dvou minut a svůj náskok dokázala ještě navýšit. „Moc hezký běh, nahoru, dolů, ale ve vedru byl hodně náročný. Několik Španělů mě předběhlo a asi díky tomu jsem nabila dojmu, že běžím pomalu. O to přitažlivější byla hlášení od mého přítele a dědy, že už mám 3 minuty a v cíli to bylo ještě víc!“ zářila česká vítězka, která neopomenula pochválit právě členy své rodiny a zároveň závodní doprovod. „Celý den okolo mě lítali, na trati byli úplně všude. Patří jim velký dík, sama bych to nedala. Když za vámi stojí rodina, všechno jde snáz!“

 

Na trati jako obvykle spoléhala také na sportovní výživu od Enervitu, během závodu především na energetické zdroje v podobě tablet Enervit GT Sport, gelů Enervitene Sport a koncentrátů Enervitene Sport Competition. „Naprostým základem je pak pro mě regenerační nápoj Enervit R2, který piju hned po doběhu, a nikdy mi nechybí ani Enervit Magnesium, které si beru už ve dnech před závodem,“ dodává znovu zlatá Helena Erbenová.