Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Enervit pomáhá i vědcům při expedicích – dodá energii a šetří místo

Enervit je především specialistou na výživu vytrvalců, špičkové produkty sportovní výživy ale najdou své uplatnění i v běžném aktivním životě. Třeba po náročném dni v práci nebo na zahradě pomůže Enervit R2 s regenerací. Proteinové nápoje, energetické a proteinové tyčinky zase poslouží jako výborná svačinka a iontový nápoj se dá popíjet i v průběhu aktivního dne pro doplňování minerálních látek a energie. I proto je Enervit součástí výbavy nejrůznějších výprav. Třeba entomologické na Balkán, která proběhla letos na podzim a ze které nám poslal své povídání Martin Souček. 

Po dubnové cestě do Maroka, kde jsem zkoušel Enervit poprvé, jsme s kolegy entomology zamířili na Balkán. Tentokrát mi už tyčinky Enervit sloužily jako každodenní základ energetických zásob na lezení po horách. Cesta vedla z Prahy přes Vídeň a Graz na první lokalitu ve Slovinsku u Postojny. Pokračovali jsme přes Chorvatsko, Bosnu a Černou Horu až na jih Albánie k Sarandě. Zpátky podobnou cestou, celkem zhruba 5000 kilometrů v autě.

 

K tomu připočítejte denní penzum nachozených kilometrů v balkánských horách proložených stovkami dřepů k objektům vědeckého zájmu lezoucím po zemi, jednu albánskou písečnou větrnou skorobouři (nevěřil bych, že něco takového lze v Evropě zažít), denní nocování pod širákem, ranní chladna a polední vedra (skoro 30 stupňů v říjnu) a vyjdou vám docela slušné fyzické nároky.

 

Proti podobným výpravám, kterými jsem před třiceti lety začínal, je dnes vědecká turistika prostoupena moderními výdobytky, jako jsou lehké spacáky, nafukovací karimatky, funkční oblečení a obutí. Patří sem i možnost nahradit klasické vločky, chalvu a čokoládu energetickými a proteinovými tyčinkami úsporného objemu a vysoké funkčnosti. I staří borci, kteří se na nabídnuté tyčky dívali zprvu podezíravě, museli uznat, že mají něco do sebe. Když na konci výpravy došly, scházely i jim.

 

Příští jaro by nás mělo vést do hor severní Itálie a jižní Francie a Enervit nebude chybět!