Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Helena Erbenová: defekty, pád a přesto další medaile v seriálu Xterra!

Když vylezla z vody po úvodní plavecké části a ztrácela čtyři minuty na čelo, dobře věděla, že se nic neděje, protože její silnější disciplíny teprve přijdou. Na kole dominovala v posledním závodě terénního triatlonu seriálu Xterra ve Španělsku (více zde), kde si nakonec doběhla pro zlato. Tentokrát ji však kolo pěkně potrápilo… I tak ale zvládla v Portugalsku vybojovat medaili!

Jak se všechno odehrálo a kde trable členky Enervit Teamu začaly? Při ztrátě bidonu s iontovým nápojem Enervit G Sport. „Na kole jsem stahovala ztrátu a předjela pár velkých soupeřek, ale všechno to bylo takové divné - nevešla jsem se pořádně ani do jedné zatáčky, pořád jsem to někde lovila. První zásek přišel, když jsem ztratila lahev. Když jsem se uklidnila a řekla si, že to trochu rozjedu, už ležím na zemi. Natlučená kyčel a koleno, řídítka otočeny. Tak zas dolů z kola a narovnat,“ líčí Helena Erbenová první potíže na trati. A to ještě nevěděla, že přijdou další…

 

„V prudkém stoupání mi spadnul řetěz mezi dráty a měla jsem pocit, že to je konečná. Chvíli jsem se s tím snažila něco udělat a nic. Tak jsem se rozhodla, že půjdu a marně vzpomínala, jak jsem tu vloni burácela…“ posteskne si česká závodnice, které ale přece jen svitne naděje, když řetěz naskočí. Chvíli jede, ale v dalším prudkém stoupání řetěz padá znovu. „Pak se zase chytnul a já se dušovala, že nejlehčí převod už nepoužiju! Dotrápila jsem se do depa a bála se, jestli vůbec půjde běžet,“ líčí konec protrápené cyklistické části.

 

Běžet se dá, i když ztráta na první dvě pozice činí 4, respektive 2 minuty. Helena Erbenová se pere dál a ze své ztráty něco zvládne umazat, hlavně si ale pohlídá bronzovou příčku a v cíli může slavit další pódiové umístění v seriálu Xterra po dvou předchozích triumfech! Další závod ji čeká příští víkend v Belgii, kde opět bude spoléhat na sportovní výživu Enervit. Držíme palce!