Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Názvy a obaly některých Enervit produktů se mění, podívejte jak

Jasnější, srozumitelnější a modernější. Takové jsou nové obaly a názvy některých oblíbených Enervit produktů. Kromě změny názvů a obalů se někde trošku změnilo i složení, ve všech případech samozřejmě k lepšímu. Tak aby vám sportovní výživa Enervit pomáhala sportovat lépe!

ENERVIT Gel a Gel s kofeinem

Energetický gel bohatý na rychlé i postupně se uvolňující sacharidy.

Nově jasně rozpoznáte bezkofeinovou a kofeinovou (Competition) variantu oblíbených gelů, které lehce změnily složení, název a design svých obalů.

 

Výhody oproti dosavadním gelům:

- moderní design
- jasné sdělení na obalu, o jaký produkt se jedná
- glukóza je obsažena ve formě glukózového polymeru se 4 jednotkami (tzv. cyklodextrin DP4), díky čemuž se energie z něho uvolňuje postupně, ale přesto je pro organizmus jednoduše dostupná
- uvolňování energie po delší dobu je dosaženo díky přidání trehalózy a isomaltulózy, tedy dvou pomalu se uvolňujících sacharidů
- v novém gelu je nepatrně vyšší zastoupení sacharidů, ale je ponížena monosacharidová forma (v nutriční tabulce uváděná jako cukry)

 

ENERVIT Liquid Gel a Liquid Gel Competition

Energetický koncentrát doplňující velkou dávku rychlé energie. Pro účinné povzbuzení výkonnosti díky ideální kombinaci rychlých sacharidů.

Nový název jasně vystihuje, co jsou tihle pomocníci zač - "tekuté gely", tedy energetická vzpruha v řidší variantě než klasické gely. Oproti nim dodávají energii rychleji a Competition nabízí efekt umocněný obsahem kofeinu. Kromě něj se v ničem neliší, zatímco původní koncentráty měly složení trošku odlišné.

Koncentráty obsahují speciální směs maltodextrinu a fruktózy, které ve správném poměru a množství dokáží zlepšit využitelnost energie ze sacharidů. Přispívají tak k optimálnímu využití svalového glykogenu při sportovním výkonu (oproti stejnému množství jen čisté glukózy).

 

Výhody oproti dosavadním koncentrátům:

- moderní design
- jasné sdělení na obalu, o jaký produkt se jedná (liquid gel = tekutý gel)
- jednoznačné vylepšení receptury u Liquid Gelu – ve složení kopíruje „competition“ (vyjma kofeinu)
- tekutá forma má menší hustotu, a proto se rychleji vstřebává
- rychlý sacharid glukóza je obsažen v podobě maltodextrinu (vyznačuje se menším osmotickým tlakem, tudíž i rychlejším vstřebáním oproti samostatným molekulám glukózy)
- díky tomu získají svalová vlákna energii z Enervit Liquid Gelu rychleji
- díky maltodextrinům udržuje Enervit Liquid Gel stabilnější hladinu krevního cukru během výkonu (neboli „nakopne a podrží“)

 

ENERVIT Isotonic Drink

Energetický iontový nápoj s minerály pro podporu výkonnosti.

Oblíbený ionťák se stěhuje do nových plastových dóz, jinak je vše při starém.  Rozpuštěním ENERVIT Isotonic Drink ve vodě získáte energetický iontový nápoj pro vytrvalce, který přispívá k udržení výkonnosti a zvyšuje vstřebávání vody během fyzického výkonu. Je užitečný především v případě nadměrného pocení v důsledku jakékoliv intenzivní fyzické aktivity a při sportu, ať již amatérském či profesionálním.

 

Výhody oproti dosavadnímu iontovému nápoji:

- postupný přechod na moderní plastové dózy
- jasné sdělení na etiketě, o jaký produkt se jedná (isotonic drink = isotonický nápoj)

Příprava:

- pro isotonický nápoj nasypte 30 g prášku do 500 ml vody
- pro hypotonickou hustotu nápoje 15 g prášku do 500 ml vody.

 

ENERVIT Performance Bar (30 + 30 g)

Dodá energii, zasytí a neupatlá. Takže na podstatě se nic nemění, jen název se trošku změnil. Energetická dvoutyčinka bez polevy je vhodná pro průběžné doplňování energie BĚHEM výkonu nebo jako svačina během dne. Kromě energie (54 %) doplňuji i vitaminy, minerální látky a proteiny (19 %).

 

ENERVIT Power Crunchy Bar (40 g)

Cereální bezlepková tyčinka vhodná ke konzumaci kdykoliv během dne mění lehce svůj název a obal. Je zdrojem hořčíku, vitaminu E a dalších vitaminů.

 

ENERVIT Competition Bar (30 g)

Drobnou změnu designu a názvu možná ani nepostřehnete, zato její přínos pro vaše sportování zůstává významný: vysokosacharidová energetická tyčinka je vhodná k doplňování energie během intenzivní nebo dlouhotrvající fyzické aktivity a sportovního výkonu.