Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Prostějovští cyklisté vybojovali historický úspěch na silničním MČR

Historicky první mistrovský titul ze silničního závodu v kategorii mužů získal pro tým Tufo-Pardus Prostějov Tomáš Bárta. Ze společného mistrovství České a Slovenské republiky v Trnavě navíc přivezl juniorský bronz René Smékal. Tradiční cyklistický klub spoléhající v oblasti výživa na Enervit tak prožil nejvydařenější šampionát vůbec.

Prostějovským cyklistům se dařilo už v úvodní časovce, ve které René Smékal obsadil velmi dobré páté místo. Do první desítky mezi elitnímu muži se pak vešel osmý Denis Rugovac.

Jedním z vrcholů letošní sezony, ke kterému směřovala příprava většiny závodníků, byl silniční závod. Mezi juniory měl Tufo-Pardus Prostějov čtyři zástupce a jeden z nich, René Smékal, zasáhl do bojů o medaile v závěrečném spurtu. V něm nestačil jen na favorizovaného Pavla Bittnera (Mapei Merida Kaňkovský) a Jakuba Ťoupalíka (Cycling Academy Tábor) a vybojoval bronz.

 

Zlato v kategorii U23

O ještě větší senzaci se pak postaral tým mužů do 23 let, který startoval v oslabené sestavě ve složení Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl a Marek Dolníček. Tyrpekl se v jednu chvíli pohyboval na čele ve trojici závodníků, která měla místy náskok více než minuty. V nájezdu do posledního kola ale byli dostiženi pelotonem, ve kterém stále byli i zbylí dva prostějovští závodníci. Tomáš Bárta šetřil síly na hromadný spurt, nakonec se ale musel vydat za únikem čtveřice soupeřů. Přesto měl ve finiši nejvíce sil, naplnil své rychlostní předpoklady a o pouhých několik centimetrů porazil Vojtěcha Sedláčka (CC Etupes) i třetího Františka Honsu (AC Sparta Praha). „Podali jsme skvělý týmový výkon! Karel mi svým únikem připravil půdu pro závěrečný útok, protože peloton ho musel dojíždět a ostatní jeli tempo, zatímco já mohl našetřit spoustu sil. Věděl jsem, že mám šanci vyhrát a jsem moc šťastný, že se to těsně podařilo!“ radoval se Tomáš Bárta. 

V mužském závodě kategorie Elite se na start postavil jediný zástupce prostějovského týmu Denis Rugovac, který v nabité konkurenci závodníků z WorldTour pelotonu udržel tempo skupiny největších favoritů a obsadil 18. místo.

 

Co mají rádi cyklisté z Tufo-Pardus Prostějov?