Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Triatlonistka Lucie Šnebergerová před startem sezony: „Na první závod se moc těším!“

Už v sobotu odstartuje do prvního závodu sezony, kterým bude 70.3 Ironman ve Španělsku. Lucie Šnebergerová se na něj těší, zároveň ale neví, jaký výsledek může kvůli prodělaným zdravotním komplikacím očekávat. „Bude to spíš test aktuální kondice,“ říká členka Enervit Teamu, která si za vrchol sezony vybrala Ironmana v Kalmaru.

Už na konci dubna vás čeká první ostrý start sezony – jak se těšíte na 70.3 Ironmana do Marbelly?

Zima je už nepříjemně dlouhá a po závodě se v jižním Španělsku s manželem chvilku zdržíme, takže se těším moc!


Pokusíte se o nominaci na mistrovství světa v polovičním Ironmanu? Je to jeden z cílů?

Jak to bude s nominací, to se uvidí. Poslední měsíc přípravy neprobíhá po zdravotní stránce moc dobře.  Bylo by to spíš překvapení nebo velké štěstí.  Pro mě je letošním stěžejním cílem až srpnový závod ve švédském Kalmaru.


S jakými dalšími závodními vrcholy v letošním roce počítáte? Kolik startů máte na programu?

Vrcholem sezóny je pro mě Ironman v Kalmaru, ale slušný výsledek bych ráda zajela také na domácí půdě, konkrétně v červnu na polovičním Czechmanovi. V hledáčku mám i osvědčeného červencového polovičního Hamrmana.


Se startem závodů vám končí dlouhá přípravná fáze. Jaká letos byla, jak dlouho trvala a na co jste se během ní soustředili?

Se systematickou přípravou jsem začala loni v listopadu a přes zimu jsem se oproti předchozím letům více věnovala cyklistice. Z mého pohledu se příprava vyvíjela výborně do první poloviny března. Pak přišly zdravotní problémy, které mě omezují v rychlosti. To znamená, že mám za sebou vydařenou objemovou přípravu a teprve mě čeká obávaný rychlostní blok. Takže závod v Marbelle bude spíše testem aktuální kondice.


Jaké jsou vaše aktuální pocity před prvním závodem? Podařilo se vám v některých ukazatelích dosáhnout na zlepšení oproti loňské sezoně?

Na jednu stranu se do Španělska moc těším, na druhou stranu mám ze závodu veliký respekt. V Marbelle je hodně náročná cyklistika a to jak z pohledu velkého převýšení, tak technicky náročných sjezdů. Když jsme závod vybírali, plánovali jsme v okolí Marbelly březnové „průzkumné“ soustředění, které nakonec nedopadlo. Navíc organizátoři z důvodů místních voleb přesunuli závod z neděle na sobotu, takže před závodem nestihneme projet ani ty obávané technicky náročnější pasáže. Jinak ale věřím v posun ve všech disciplínách. Jen nevím, zda se mi to podaří prodat hned při prvním startu.


Kolik jste během letošní přípravy najezdili, naběhali a naplavali kilometrů?

Co se týká kilometráže, nemám dobrý přehled. Když jsem začala závodit, přestala jsem hltat kilometry a spíše se snažím o kvalitu. Trénuji hodně „indoor“, kde se kilometry nezapočítávají.


Zpestřili jste si přípravu i nějakými závody?

Mimo sezónu moc nezávodím. Šla jsem pouze pár běžeckých závodů. Na podzim oblíbenou Svatojánskou 20, což je běh kolem Berounky do Svatého Jana pod Skalou a zpět. Pak jsem absolvovala ještě domácí Novoroční výběh na Žďár a testovací Krajský plzeňský půlmaratón.


Jak vám při takových objemech a zátěži pomáhá s dodáváním energie i při regeneraci výživa? Na jaké produkty spoléháte a na které se chystáte jet v sezoně?

Jedeme už dlouho na Enervit a momentálně testujeme i jeho novinky. Konkrétně Maltodextrin Fructose, který by mohl být zajímavou alternativou ke gelům v průběhy cyklistiky. Na kolo jsme je doposud vymačkávali do bidonů, ale to je takové neučesané řešení. Na delší výběhy bereme tablety GT Sport a co se týče regenerace, využíváme osvědčené R1 a R2 Sport, která má teď inovované složení a nový název Enervit Recovery Drink. Regenerační účinek se ale naštěstí nezměnil!