Semináře o výživě
Semináře o výživě
Semináře o výživě
Semináře o výživě
Semináře o výživě
Semináře o výživě
Semináře o výživě

Enervit jako specialista na výživu pro vytrvalce dbá i na vzdělávání cyklistů, běžců, triatlonistů, běžců na lyžích i dalších vytrvalostních sportovců. Proto pořádáme semináře o výživě ve sportu napříč Českou republikou a od roku 2020 vám postupně nabízíme i on-line semináře. Ty si můžete prohlédnut níže. A také zde najdete termíny seminářů, které v průběhu roku pořádáme. Chcete-li uspořádat seminář například i ve vašem sportovním klubu, dejte nám vědět na poradna@enervit.cz.

 

KALENDÁŘ SEMINÁŘŮ 2024

  • ÚNOR: Jak se připravit na závod aneb výživové vychytávky 
    Tématem semináře bude, jak se správně připravit na závod po stránce výživy. Ať už v době před závodem nebo na dobu během něj a po něm. Po stránce obecné i sportovní výživy. Bude řeč o Jizerské 50, která startuje 8. 2., ale naše tipy se budou týkat přípravy prakticky na jakýkoli závod, takže seminář je určený i pro všechny sportovce. 
     
  • BŘEZEN: Sportovní výživa u dětí
    Co všechno sportující mládež ne/může a co by ne/měla dělat a jíst. Existují pro děti nějaká omezení? Na co v této věkové kategorii klást důraz? Probereme obecný jídelníček i sportovní výživu, pobavíme se také o výživě během turnajů, které jsou v dětských kategoriích časté. Tohle je téma, na které se často ptáte.
     
  • DUBEN: Večerní sportování s cílem hubnutí.
    O večerním sportování už jsme v našich seminářích mluvili, ale se zaměřením na růst výkonnosti. Padla i otázka, co kdyby chtěl člověk hubnout. A protože by dost věcí bylo jinak, podíváme se na večerní sportování i z jiného úhlu pohledu než loni.
     
  • KVĚTEN: Cola, banán, čokoláda, pivo. Ano, nebo ne? 
    Často jsou tyto věci součástí bufetů na závodech a často je sportovci sami při sportu konzumují. Je to špatně, nebo správně? Jaký je jejich přínos a stinná stránka? Co se hodí a co ne z pohledu fyziologie a sportovního výkonu? Rozebereme to nejčastější a necháme prostor i pro vaše dotazy.
     
  • ČERVEN: Rozdíl ve stravovací přípravě na tréninky podle druhu sportu 
    Potřebuje v oblasti výživy něco jiného běžec a hokejista? A co sprinter a maratonec? Rozebereme si typy sportů a specifikujeme hlavní potřeby organizmu při daném sportu - před, během a po výkonu. Co mají společného a co je odlišné? Má vůbec cenu to řešit? Pokusíme se odpovědět na základě fyziologických zákonitostí.
     
  • ZÁŘÍ: Jak si sestavit výživový plán na trénink/závod
    Seminář nejen pro účastníky Pražské 50. Podíváme se, jak přemýšlet o výživové plánu na závod, na co klást důraz, čeho se vyvarovat, jaká jsou základní obecná pravidla. Tak abyste byli schopní si sami postavit výživový plán, díky kterému vám na trati energie nedojde. O jakých typech potravin a doplňků uvažovat a jak je střídat? Proč nezapomenout na pitný režim a co by mělo být jeho součástí? Prozradíme na semináři.
     
  • ŘÍJEN: Jak na regeneraci?
    Nejčastěji zmiňované téma v našem dotazníku jsme museli do plánu seminářů zařadit. A jsme rádi, že vás zajímá, protože regenerace je klíčovou fází pro růst sportovní výkonnosti. Podíváme se, proč tomu tak je, jaké fyziologické procesy v organizmu probíhají a co naše tělo potřebuje po stránce výživy, aby kvalitně zregenerovalo a vy byli dobře nachystaní na další (nejen) sportovní aktivity.
     
  • LISTOPAD: Jak se vyznat ve sportovní výživě
    Sportovní výživa je pro někoho pevnou součástí sportovního výkonu. Jiní ji berou na lehkou váhu a úplně neví, po čem sáhnout a jak by jim mohla pomoci. Pro oba tábory přitom platí, že produktů sportovní výživy je dnes na trhu spousta a někdy je těžké se v ní vyznat. My se pokusíme to celé zjednodušit, jasně popsat a vysvětlit, co se nejčastěji využívá a proč, nebo co produkty obsahují (a proč). Abyste věděli, kdy po čem sáhnout a jak vybírat.
     
  • PROSINEC: Mýty ve sportovní výživě
    9. 12. 2024 od 17:00; na seminář se stačí přihlásit vyplněním registračního formuláře ZDE.

    Myslíte si, že je dobré jíst před sportem čokoládu, protože budete plní energie? Říkáte si, že když hubnete, chce to hlavně málo jíst a co nejvic se hýbat? Jste přesvědčení, že zdroj energie je jen jeden a je jedno, čemu a v jaké intenzitě se věnujete? Přemýšlíte, že na nedostatek tekutin během sportu půjde natrénovat? Nebo že když místo dne volna zařadíte trénink tak na tom budeme lépe než ostatní? Mýtů spojených se sportem a výživou je spousta. Vy ale chybovat nemusíte...


KALENDÁŘ SEMINÁŘŮ 2023

  • červen: Jak naučit tělo pálit tuky - 19. 6. 2023 (záznam níže)
  • červenec: Ranní sportování nalačno - 25. 7. 2023 (záznam níže)
  • září: Jak, čím a proč doplňovat energii během závodu - 11. 9. 2023 (záznam níže).
  • září: Hubnutí a růst výkonnosti - 19. 9. 2023 (záznam níže).
  • říjen: Večerní sportování a stravování - 24. 10. 2023 (záznam níže).
  • listopad: Kdy přijímat vitaminové doplňky stravy u vytrvalostních sportovců - 21. 11. 2023 (záznam níže).
  • prosinec: Jaké množství sacharidů brát během sportu - 19. 12. 2023 (záznam níže). 


ON-LINE SEMINÁŘE - záznamy

 

Jak se vyznat ve sportovní výživě

Online seminář z 19. 11. 2024:

 

Jak na regeneraci

Online seminář z 21. 10. 2024:

 

Jak si sestavit výživový plán na závod/trénink

Online seminář z 17. 9. 2024:

 

Rozdíl ve stravovací přípravě na tréninky podle druhu sportu 

Online seminář z 18. 6. 2024:

 

Sportovní výživa u dětí

Cola, banán, pivo, čokoláda... Ano, nebo ne?

Podívali jsme se na potraviny a nápoje, které bývají součástí bufetů na závodech a často je sportovci sami při sportu konzumují. Jaký je jejich přínos a stinná stránka? Co se hodí a co ne z pohledu fyziologie a sportovního výkonu? Podívali jsme se na jejich složení a vhodnost pro sportovce, byť samozřejmě ctíme i psychické a další aspekty jejich konzumace.

Nechceme, aby to vyznělo, že jen sportovní výživa je při sportu to nejlepší (byť je pro tento účel speciálně vyvinutá), ale seminářem chceme spíše upozornit na úskalí obecných potravin, a proč vám po některých může být špatně nebo proč mohou dokonce váš výkon utlumit. Dobře víme, že stejně jako nebudete pro cestu s dětmi do školy sedlat silniční speciál a navlékat cyklistický dres, tak i v případě výživy můžete při některých typech výkonu sáhnout po něčem jiném. A my se zamýšlíme nad tím, co je ještě relativně vhodné a co už moc ne.

Online seminář z 28. 6. 2024:

 

Večerní sportování s cílem hubnutí

Online seminář z 29. 4. 2024:

 

Sportovní výživa u dětí

Online seminář z 19. 3. 2024:

 

Jak se (nejen) výživou připravit na závod?

Online seminář z 5. 2. 2024:


 

Kolik sacharidů přijímat během sportovního výkonu?

Online seminář z 19. 12. 2023:

 

Vitaminové doplňky u sportovců

Online seminář z 21. 11. 2023:

Večerní sportování a stravování

Online seminář z 24. 10. 2023:

Hubnutí a růst výkonnosti - jde to skloubit?

Online seminář z 19. 9. 2023:

 

Jak, čím a proč doplňovat energii během sportu

Online seminář z 11. 9. 2023:

Ranní sportování nalačno

Online seminář z 25. 7. 2023:

 

Jak naučit tělo pálit tuky

Online seminář z 19. 6. 2023:

 

ADAPTACE jako princip růstu výkonnosti

1. část - o adaptaci a regeneraci


2. část - o adaptaci, energetických systémech a výživě během tréninku či závodu

 

 

NUTRIČNÍ HODNOTY - jak je číst a jak jim porozumět

 

Spoléháme na enervit

VZDĚLÁVEJTE SE