Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Objevte mySASY a posuňte svůj výkon na základě přesných dat

Získejte detailní informace pro řízení tréninku díky měření a interpretaci dat s mySASY. Dozvíte se tak především, jaká je úroveň únavy a regenerace, tedy v jaké adaptační fázi se váš organizmus právě nachází a jaká je jeho dlouhodobá dispozice. Díky mySASY si můžete ověřovat každý den, zda u vás nastala superkompenzace, která umožňuje růst výkonnosti při zařazení náročného tréninku, nebo zda váš organismus potřebuje naopak podpořit regenerační procesy vhodnou úpravou tréninku. Z dlouhodobého hlediska pak můžete sledovat růst své trénovatelnosti a optimalizovat všechny procesy spojené s adaptací na zátěž.

O fázi regenerace jsme toho na našich stránkách a v rámci projektu Sportuj lépe napsali již mnoho:

 • že je to jediná fáze tréninku, při níž roste výkonnost
 • růst výkonnosti je odrazem adaptace organizmu na výkon, který vyústí až do superkompenzace
 • délka a intenzita adaptační (regenerační) fáze závisí na intenzitě a délce tréninkové zátěže
 • průběh regenerační fáze může trvat až 2-3 dny v závislosti na regeneračních procesech, které do velké míry souvisí s výživou.

 

Jak dlouho trvá adaptační fáze

Až dosud jsme délku fáze regenerace určovali s odkazem na pocity sportovce, nebo na tabulku závislosti obnovy energetických zdrojů na délce a typu zatížení z knihy Výkon a trénink ve sportu (Dovalil Josef a kol., nakladatelství Olympia). Svůj trénink ale můžete řídit i sofistikovaněji – na základě dat a vědeckých analýz, abyste mohli posouvat svou výkonnost. A to díky systému mySASY, partnera projektu Sportuj lépe, který dokáže přesněji identifikovat, v jaké fázi regeneračního procesu se vaše tělo nachází.

Systém mySASY je založený na měření spektrální analýzy variability srdeční frekvence a vychází z hodnocení aktivity obou větví autonomního nervového systému. K využití měření a analýz mySASY vám stačí hrudní pás s Bluetooth umožňující měření tepu s přesností na tisícinu sekundy, zakoupení tréninkového profilu pro mobilní aplikaci a případně nadstavba v podobě vybraného programu. Pak můžete měřit své hodnoty kdykoli a kdekoli a výsledky ihned aplikovat do svého tréninku, aby dával smysl a vaše výkonnost rostla.

 

Díky mySASY můžete:

 • sledovat, kdy dochází k fázi SUPERKOMPENZACE, kdy a jak je nejefektivnější realizovat další zatížení;
 • hodnotit úroveň únavy a úroveň regenerace organismu;
 • sledovat a hodnotit reakci organismu na dané tréninkové zatížení (příliš velké – zpomalení regenerace, příliš malé – nedostatečný tréninkový podnět);
 • pomocí objektivního hodnocení úrovně regeneračního procesu hledat optimální způsoby a délky regenerace;
 • optimálně dávkovat a časovat zátěž a odpočinek;
 • vedle aktuální reakce sledovat i dlouhodobou adaptaci na tréninkové zatížení vedoucí při správném tréninku ke zlepšování trénovatelnosti;
 • předcházet nadměrnému zatěžování organismu a tím chronickému přetížení či přetrénování;
 • hodnotit trénovatelnost – úroveň a rychlost regenerace organismu sportovce a tím míru sportovního talentu;
 • realizovat takové úpravy tréninku, které povedou k optimalizaci tréninkového procesu
 • ladit přesněji sportovní formu.

Systém mySASY je jediné mobilní řešení umožňující monitorování SA HRV kdekoli a kdykoli s okamžitě dostupnými výsledky. Kompletní informace o projektu najdete na webu mySASY.com.

AKTUALITY

29/5
Cyklistický Nova Cup odstartuje 13. 6. a my budeme u toho

Cyklisté se dočkali - start NOVA Cupu se blíží a druhý červnový víkend to vypukne! Enervit bude u toho jako oficiální výživový partner seriálu, který vyvrcholí posledním podnikem 3. října v Mikulově. Enervit tak budete mít vždy na dosah, aby se vám jelo lépe!

27/5
Využijte AKCE 3+1 ZDARMA a snížených cen na e-shopu

Využijte speciální akci a načerpejte energii pro své sportovní výkony díky tyčinkám Enervit Competition Bar. Ke každým 3 objednaným kusům vám dáme automaticky 1 ks ZDARMA, když do poznámky napíšete TYCINKA. Akce platí na našem e-shopu jen do 31. 5. - tak si pospěšte! Akci není možné využít v případě osobního odběru na prodejnách.

20/5
Seriál Běhej lesy odstartuje 6. června, samozřejmě i s Enervitem

Odložený start populárního běžeckého seriálu je tu a v červnu proběhnou hned tři závody – na Vysočině, v Lednici a ve Slavkovském lese. Enervit ani na jedné štaci nebude chybět a je připravený vám pomoci sportovat lépe v rámci celé série.

11/5
Závody se rozjíždějí, první MTB start bude i s Enervitem

Už o víkendu se pojede první cyklistický závod! Cyklovýzva NOVA CUP láká na parádní trať u Hradce Králové a je jasné, že u toho Enervit jako specialista na výživu vytrvalců nemůže chybět. Vždyť jsme hrdými partnery celého seriálu NOVA CUP, který odstartuje už v červnu.

2/5
Tomáš Bárta ovládl Kooperativa Lipno Lake, on-line závod Kola pro život

Závodníkům týmu TUFO PARDUS Prostějov se daří i ve virtuálních cyklistických startech. Závod Kola pro život Lipno Lake ovládl Tomáš Bárta, jeho týmový kolega Bruno Stoček byl bronzový.

Více aktualit

VÝŽIVOVÁ PORADNA

Jak nám pomáhají TUKY sportovat lépe?

Snad každý sportovec sleduje procento tělesného tuku a hlídá si jej, jako by to byl nějaký strašák. V jídelníčku se snaží držet si tuky od těla. Až se zdá, že tuky jsou vytrvalcův nepřítel. Tuky jsou ale pro vytrvalce to nejdůležitější energetické palivo, které umožňuje sportovat tak dlouho.

PODCAST: Jak snídat a jíst před závodem

Poslechněte si náš nový podcast s tematikou výživy ve sportu! Věnujeme se v něm tomu, co a proč jíst a nejíst před sportem, aby byl váš výkon co nejlepší. Podcast je přínosný pro cyklisty, běžce, triatlonisty i další vytrvalostní sportovce. Podcast si můžete rovnou pustit, nebo stáhnout a mít ho tak k dispozici kdekoli - třeba při sportu nebo vašich cestách.

Jak nám pomáhají SACHARIDY sportovat lépe?

Pro vytrvalecký výkon jsou sacharidy zřejmě nejklíčovější živinou. Jedná se o zdroj energie, který je na rozdíl od tuků dvakrát rychlejší ve své dostupnosti. To je i důvod, proč sacharidy jako zdroj energie dominují při vysoce intenzivních výkonech, nebo na začátku jakéhokoliv sportování.

PODCAST: Jak na růst výkonnosti během tréninku

Poslechněte si náš nový podcast s tematikou výživy ve sportu! Věnujeme se v něm tomu, jak na zlepšení kondice a růst výkonnosti v tréninku. Podcast je přínosný pro cyklisty, běžce, triatlonisty i další vytrvalostní sportovce. Podcast si můžete rovnou pustit, nebo stáhnout a mít ho tak k dispozici kdekoli - třeba při sportu nebo vašich cestách.  

PODCAST: Jaké zdroje energie využíváme během vytrvalostního výkonu?

Poslechněte si náš nový podcast s tematikou výživy ve sportu! Věnujeme se v něm tomu, jaké energetické zdroje využívají cyklisté, běžci, triatlonisté a další vytrvalostní sportovci. Podcast si můžete rovnou pustit, nebo stáhnout a mít ho tak k dispozici kdekoli - třeba při sportu nebo vašich cestách.  

Více aktualit